Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürdistan Üniversitesi

omm

Öne çıkan mesajlar

moncici said:

hadi xunn dünyası beşiktaş, beyoğlu ve online oyunlarda tanıştığı korelilerle sınırlı, politik bakış açısı da forçen'de mapler oluşturup ortadoğu'ya hindistan'a atom bombası atan amerikalı velet seviyesinde olan, sinizmden muzdarip kentsel marjinal bir arkadaşımız. onu şimdilik geçelim.

ama başka topiclerdeki politik tartışmalara aktif olarak katılanlar, "törörist ama onlar yha uf" yaklaşımı üzerinden paragraflar döşeyenler, xunn'un açtığı lakayıt yolda faşistliklerini nasıl da ortaya dökmüş, seviyelerinin "kürtler cahil ve kokuyor"'dan ileride olmadığını nasıl da belli etmişler.

anti-faşizmi politically correctness olarak gören bu eblehliğe tekrar ve tekrar modernleşmeden, ekonomik problemlerden veyahut kürt akademisyenlerden falan bahsetmek yerine, çevresini, ülkesini ve hayatı yorumlama yol-yordamının ne kadar cahilce olduğunu belirtmek ve böylece kredisini kesmek çok daha yerindedir. böylece bu troll tipi yolunu-yordamını değiştirmese bile; bilmediği, ilgilenmediği konularda boş bir özgüven ile faşistlik yapmadan önce bir kere daha düşünür. lan der, ben "ouww çok skandal insan" olarak kalayım, pek sıradan kişiliğimi zayıflıklarımı belli etmeyeyim bilmediğim konularda...

Irza geçmiş resmen. Iyi ki türkiyede tecavüz serbest yoksa ciddi şeyler olabilirdi.

Nordynin sözlerinin de pek esprisi kalmadı. Zengin sequ tadı vermeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

oralara gitmeden, orda olup biteni bilmeden kürtler çaresiz, kürtler terörü desteklemiyor, onlar barış istiyor diyen gerizekalıların sayısı oraları gitmeden, olan biteni bilmeden kürtler teröristtir diyen gerizekalıların sayısından fazla.

Nasıl ki nordy gibi tipler olabiliyorsa barış isteyenler kadar nefret edenler de var.

Her kafada insan var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

oralara gitmeden, orda olup biteni bilmeden kürtler çaresiz, kürtler terörü desteklemiyor, onlar barış istiyor diyen gerizekalıların sayısı oraları gitmeden, olan biteni bilmeden kürtler teröristtir diyen gerizekalıların sayısından fazla.

destekleyeni desteklemeyenden az.

türklerin hepsi akplidir çıkarımı gibi birşey söylediğin.

gerizekalı sensin sanırım jnms yaa
Sosyal ağlarda paylaş

desteklemek değil de istemek kelimesini kullanırsak, pkk'lı da terörü istemiyor. oportünistler dışında kim ister zaten. bunlar uzun tartışma konusudur myshkin, ama bu halk terör bahanesiyle kürtlerin haklarını tanımadığı müddetçe, daha kürdistan ismine takıldığı müddetçe tartışılamıyor bunlar ne yazık ki. benim anlatmak istediğim tek şey bu.

tabi xunn'a da, nordlydian'a da hatta kuddusi'ye de sorsan verilsin haklar tabi yahu ben özgürlükçüyüm der. hakim siyaset ne yazık ki daha beter düşünen insanların tekelinde. bu algıyla mücadele etmek için de özgürlükçüler olarak safları sıklaştırmamız gerekiyor. chp'nin, eğer özgürlükçüyse, kürt sorununda izlediği siyaseti revize etmesi ve beğenin beğenmeyin, kürtlerin önemli bir kısmının temsilcisi olan bdp ile diyalog kurması gerekiyor, mhp ile değil.

terörü saadece "vatana ihanet" olarak değil de onu oluşturan dinamiklerle değerlendirmemiz lazım artık. ben pkk'yi şirin göstermek adına söylemiyorum bunları, gerçekçi olduğum için söylüyorum. yani bülent arınç'ın bile diyarbakır cezaevinde olanları okuduktan sonra ben de olsam dağa çıkardım dediği bir dönemdeyiz. bu dönemi akp'ye teslim mi edelim yahu biraz düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

konu bu halde gündeme veya konu dışına gidecek gibi değil iq debuff vermesinden ötürü ama tartışacaksanız da birbirinize ilkokul çocuğu gibi aptal salak demeden tartışın lütfen.

ağzınızı bozasınız varsa yazmayıverin. bunu kullanıcı olarak tavsiye ediyorum, baya işe yarıyor çünkü. küfredesim varsa meeh diyip kapatıyorum, popom kuru kalıyor böylece. sonra bana akranım adam gelip terbiye öğretmek zorunda kalmıyor hem.
Sosyal ağlarda paylaş

kızlar üç tip insan var burda şu an.
troller (axedice'ı ciddiye almayın), harbiden faşistler (bunları zaten ciddiye almayın lan deli misiniz), bir de tartışmaya çalışanlar.

Trollere diyecek bir lafım yok, trollük serbes. harbi faşistlerin mesajları trollere kaynadığından ve zaten ciddi bir ortamda da çok konuşulacak bir durum olmadığından faşiklere de lafım yok. ciddi tartışanlara da kolaylıklar diliyorum çünkü garbaj beyler burası, çöp çöp.

burayı tartışmaya uygun hale getirip modere etmemizi beklemeyin yani, böyle bir şey hiç bir zaman yapılmadı, bölümün konsepti hıyarlık lan zaten. burayı boşuna ciddiye alıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

herşeyin sizin dediğiniz gibi olduğunu kabul edelim ama ''kürtler cahil ve kokuyor'' önermesi çok doğru ya. şunun aksini ispatlayacak hiçbir delil yok dünyada.
Diyarbakır'dan bir arkadaşımız vardı okulda, bizim eve geleceği zaman önce hamama gönderiyorduk kendisini iyice temizlendikten sonra bize katılmasına izin veriyorduk. 4 sene sonra ancak ve ancak 5 yaşındaki çocuklar kadar Türkçe konuşmasını öğretebildik. (Ama şunu kabul etmeliyim çok güzel çiğ köfte yapıyor şirifsız..)

Su seviyede posta kasmadan ayni seviyede cevap vericem

Turkler cok temiz ustun irk sanki amk, yurt disinda kulturuyle cahilliyle insan yerine bile koyulmayan adamlarin gorunuus kulturu farkli diye baska bir irki itin gotune sokmasi bambaska bisey.

Su soylediklerini avrupada toplm icnde soylesen sana gotuyle gulerler haha turke bebeye bak kurtu ezmeye calisiyor derler.

Nasil koktugunun onemi yok onun icin parfum varda insan olmayi ogrenemissen senin icin Yapcak com bisy yok

Sik kadar dunyanizda cahillik icinde bi bok oldugunuzu saniyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

moncici said:

yav said:

o değil de bu konudan ban çıkmayacak mı şimdi?

hahah aman abi faşoları banlanlar diye düşündüğünden yazmışsın ama bunlar bir onlardan bir bunlardan yapar arada biz de gideriz fsda.

ben faşizmin de ötesindeki bir kaç postu nefret söylemi etiketiyle ünlemledim bakalım ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...