Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Surekli kulak cinlamasi

di

Öne çıkan mesajlar

sessiz uyumalı heralde 15 sene falan oldu ilk başlarda kafayı yediriyodu sonra imdadıma rıdvan ve güntekin yetişti e-spor yetişti tedavisi için baya bi kbb, nöröloji vs falan gittim senelerce bi bok çıkmadı sürekli tiz çınlamayla yaşamayı öğrendim

dipnot: üstteki mesajları okudum da
yorgun uyanma
sinirli olma
uykuya dalma 2-3 saat arası bunlarda başına gelebilir kendi tecrübelerim
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yaklasik 2 senedir tinnitus ile yasiyorum.
ilk ortaya dus alirken kulagima su kacirmam ile cikti. ilk iki gun kendiliginden gecer diye umit ediyordum. ikinci gunden sonra internetten arastirmaya basladim. bunun bir hastalik oldugunu ogrenmem ile ' allahim bu sesle nasil yasarim ' diye paniklemem bir oldu.

2 tane kbb ziyaret ettim, 2 defa isitme testi yaptilar, kaybim yoktu. doktorlardan bir tanesi kortizon tedavisi uygulayalim dedi. once damar yolu ile aldim, daha sonra kulak zarindan iceriye igne ile yapti. ikisinde de hic bir degisiklik olmadi. doktorlarin ikisi de tinnitusun belli bir tedavi sekli olmadigini, kulak icindeki mukoza ile beyin arasindaki bolgenin tam anlamiyla kesfedilemedigi icin sebebinin de tespit edilemeyecegini soyluyorlardi. internette de aynisi yaziyordu.

gun icerisinde kafaya takmadigim surece duymuyordum ama geceleri inanilmaz sinir bozucu bir hal aliyordu. usb girisi olan ufak bir radyoya usb'den white noise loopladim 12 saatlik, onu yanibasimda kulagimdaki cinlamayi maskeleyecek ses yuksekliginde birakiyordum geceleri. rahatca uyuyordum. her 2 haftada sesi bir tik kistim. 3-4 ay icerisinde radyo olmadan uyuyabilecek duzeye geldim.

acaba white noise kulagimin icine mi etti de o frekansi artik duyamaz mi oldum diye dusundum, tekrardan bir isitme testine girdim, ilk test ile ayni sonuc cikti.

simdi kulagimi kapattigimda yine ayni cinlamayi duyuyorum ama cok az, hic bir sekilde rahatsiz etmiyor. ha bir de kafeini cok fazla tukettigim vakit cinlamanin arttigini tespit ettim.

bence turlu turlu tetkiklere bolca para harcamadan noise ile uyumayi deneyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...