Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık yeter sequo

Cipetpet

Öne çıkan mesajlar

Sequo said:

Ya beyler siktir edin allahaskina birbirinizi k8rdiginiza deymez ben kendimden utandim bugun.

Bodruma geldik istanbulu unuttuk a.k geyik guzel sey eglencelide oluyor devam ederiz ama bugun sirasi degilmis.

actigim basliklardan alinan yada uzulen olduysa bugun ozur dilerim. Biri bu konuyuda kitlerse mutlu olurum.

Bende seni kırdıysam hakkını helal et sequo kardeş, erdemli insanmışsın saygı duydum şimdi sana saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Senin ozgurlugunun bittigi nokta beni etkiledigi nokta. Haliyle yok oyle bir hakkin.

Ya secmenlikten cikacaksin ya da seve seve oy kullanacaksin. Dogrusu bu bu isin, boyle olmali.

edit : Ha umrumda degil diger insanlar, Allah kitap hallederiz olunce diyorsan -ki inandigin dine kitaba bile ters dusuyor bu dusunce- bi zahmet yazma bisey, bosu bosuna ziplatma sinirlerimizi.

Di islam fıkhında oy vermenin hükmünü biliyormusun gerçekten yoksa fetulli gibi sallıyormusun?
Sosyal ağlarda paylaş

Şanssız, anlayacağın dilden anlatmak gerekirse nasıl ki akli dengen yerindeyken sınavdan muaf olamiyorsan seçmen olduğun müddetçe de secmemezlik yapamazsin. Çünkü o başkasına yarar sağlıyor. Onu seçmiş gibi oluyorsun. Ayrıca gözlerini kapatıp görmemiş gibi davranarak vicdan rahatlatmak yetişkin biri için utanç olmalı.

Olgunlaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

di said:

Senin ozgurlugunun bittigi nokta beni etkiledigi nokta. Haliyle yok oyle bir hakkin.

Ya secmenlikten cikacaksin ya da seve seve oy kullanacaksin. Dogrusu bu bu isin, boyle olmali.

edit : Ha umrumda degil diger insanlar, Allah kitap hallederiz olunce diyorsan -ki inandigin dine kitaba bile ters dusuyor bu dusunce- bi zahmet yazma bisey, bosu bosuna ziplatma sinirlerimizi.

Di islam fıkhında oy vermenin hükmünü biliyormusun gerçekten yoksa fetulli gibi sallıyormusun?

Yine alakaya maydonoz olmus kusura bakma.

Senin dinin sana, benim dinim bana. Ortak olan bir sey var ki o yasanilan toplum. Haliyle senin fikrin zikrin ozgurlugun, benim ozgurlugumu etkileyene kadar. Sen oy vermiyorsun diye baska bir grup guc kacaniyorsa, o noktada durup bir silkinmesi gereken kisi sensin.

Cikip oy ver demiyorum, kendini secmenlikten sildir, baskasinin hayatlarini etkileme diyorum zira bir degil iki degil, senin gibi 14 milyon secmen var.

Oturun bunu yapin, ondan sonra gorelim kac tane %50 cikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

di said:

Secim sisteminin nasil isledigini, hakkin hukukun ne oldugunu bilmeyen tipler akil veriyor resmen. Hale bak.

Takilin gencler, yarin bir gun keserin sapi size dondugunde akillanirsiniz elbet.

Verince ne oluyor bi anlatırmısın etraflıca?

Sanki halkın iradesini zikleyen var

Oy kullanmak istemiyorsan kendini secmenlikten sildir dedim, yine cekistirildi dedigim ama olur, ordan devam edelim.

Yakin orneklerden en barizi oldugundan 2002 secimlerinden ornek vereyim.

Simdi bu secimlerde AKP'nin aldigi oy miktari 10 milyon, CHP'nin aldigi oy 6 milyon, DSP'nin aldigi oy 3 milyon, MHP'nin oyu 2,5 milyon, Genc Parti 2 milyon kusur oy vesaire. Burada %10 barajini gecen sadece AKP ve CHP var.

Kullanilmayan 10 milyon oyun cogunlugu AKP secmeni degil onu biliyoruz. Sana zahmet istedigin gibi kaydirir misin o kullanilmayan oylari su diger partilere, bir gorelim kac parti giriyor meclise, AKP'nin yuzdesi ne kaliyor, gucu tek basina elinde bulundurma olayi nasil ortadan kalkiyor. Hadi sana zahmet.

2002 genel seçimleri sonuçları;[1]
Madde Sayı
Toplam Sandık: 172.143
Toplam Seçmen: 41.407.027
Seçmen Sayısı (Gümrük Kapıları Hariç): 41.291.568
Kullanılan Oy (Gümrük Kapıları Hariç): 32.652.702
Geçerli Oy (Gümrük Kapıları Hariç): 31.414.748

Buyur bu da kaynak.

http://tr.wikipedia.org/wiki/2002_T%C3%BCrkiye_genel_se%C3%A7imleri
Sosyal ağlarda paylaş

Dur ya bu aksamdan ornek vereyim;

Vermediginiz oylar bu orospu cocuklarina canak tutuyor , o yuzden yirtiniyorum ya oy verin ya da secmenlikten cikarin kendinizi diye.

Bugune kadar istediginiz hukumeti ya da partiyi bulamamis olabilirsiniz ama ulkenin basindaki musibet bugune kadar gelenlere hic mi hic benzemiyor.

https://www.facebook.com/photo.php?v=657265220952295

Suna ragmen anlamak istemiyorsaniz anlatilmak isteneni iyi niyetinizden suphe ederim artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...