Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi çekip ödememek.

Mithat

Öne çıkan mesajlar

abi nafaka borcu dışında borçlar için hapis kalktı nereden çıkarıyorsunuz böyle hapiste boncuk dizdirip çıkartma filan. bir işveren yanında 4/1-a lı yani iş sözleşmesi ile çalışıyorsan maaşın en fazla 1/4'üne haciz koydurabilir banka. tabi malvarlığı yoksa üzerine.
Sosyal ağlarda paylaş

bone bilgiliysen biraz daha acabilir misin? ustume herhangi bir gayrimenkul yok, arabam vardi o da yok. kefil de gostermedim, eski calistigim sirket X bankayla caliyordu maasina istinaden ihtiyac kredisi cektim. fakat 3 4 aydir odemiyorum. avukatlik olmus olabilir takip etmiyorum ne zaman icralik oluruz ya da sahsima ait birsey yoksa nasil para alacaklar.

gerci adam herseyi yazmis bne niye sorduysam.
Sosyal ağlarda paylaş

emekli mağışına dokunmazlar, onun dışında yeni sistemde icra dairesi e-devlet üzerinden adına olan hesaplara haciz koydurabilir fakat bu süreli olması haciz emrini göderiyor 24 saat sürecinde herhangi bir hesabında para varsa bloke yada gelen bir para olursa alır onu.

icra mahkemesi yine bütün banka şubelerine tek tek yazı gönderiyor şu şahıs üzerine hesapları bloke etmek için ama oda yine süreli.

Kaçak yaşayabilirsin kredi borcuna faiz biner sürekli zaman aşımı felanda olmaz, malın mülkün olmaz ticari itibarın olmaz, bankaların hepsi ne mal olduğunu bilir. Ama 2-3 farklı hesap kullanarak bir yerde para tutmadan mümkün mertebe nakit çalışarak para kaptırmassın.

Haciz olayıda artık hayati bir eşya alamıyorlar sadece ziynet eşyası felan. O yüzden pek hacize gelmiyor artık evlere bankalar, işyerlerindede işin durmasını engelemicek şekilde haciz edebiliyorlar diye hatırlıorum yeni kanunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

bone bilgiliysen biraz daha acabilir misin? ustume herhangi bir gayrimenkul yok, arabam vardi o da yok. kefil de gostermedim, eski calistigim sirket X bankayla caliyordu maasina istinaden ihtiyac kredisi cektim. fakat 3 4 aydir odemiyorum. avukatlik olmus olabilir takip etmiyorum ne zaman icralik oluruz ya da sahsima ait birsey yoksa nasil para alacaklar.

gerci adam herseyi yazmis bne niye sorduysam.

Abi o işten ayrılman bişiyi değiştirmez. Yane şart şurt yok avukatlık olmadan snei 30 defa aramaları lazım aradılar mı. Avukata düşersen boktan kısmı şu. 2000TL borcun mu var %12.5 avukatın hakkı var + icra masrafları + faizler 250 TL+ 500 TL +250 TL yaklaşık 2500 3000 TL olmuştur mesela o borc.

Ailenle yaşıyosan ailenin evine haciz gelir o iş o kadar karışık ki. Tamamen icra memuruna ve avukata kalıyo iş. Normalde ailenin bu çocuğun hiç bi malda hakkı yok hepsi bizim diyip hiç bişi aldırmama lüksü var. Zaten yeni çıkan salak haciz kanununda evden bişi alamıyosun. Evde 2 tane buzdolabı olursa bi tanesini alabiliyosun. 2 tv varsa birini alıyosun felan falan. ÖZetle hiöç bişiyin yoksa hiç bişiyini alamazlar. Ne zaman ki yeni işe girersin SSK nda görünür gelir maaşına haciz koyarlar. Onunda %25 ine koyabiliyolar.
Ama işte bi süre sonra astarı (Faizi) yüzünü geçiyo o sebeble eğer çalışıyosan gidip anlaşıp ödemeyi taksitlendirmeyi ve ödemeyi dene.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

işyerlerindede işin durmasını engelemicek şekilde haciz edebiliyorlar diye hatırlıorum yeni kanunda.

avukat varsa gelir açıklar zatende
benim bilgim hep pratik yane
gidip edemediğimiz haczlerden kaçan o.ç müşterilerden
eski sistemde mesela bi marangozsan gelip adam testereni çekicini penseni alamıyodu
ama gelip varsa hızarını alıyodu
şimdi nasıl yaptılar bilmiyorumda şirkete haciz geldi mi para etcek büyük makinaları kaldırıyolar diye biliyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

simdi olay soyle ki. ben yaklasik 7 aydir yurtdisindayim. kredim nisan 2014de bitecek. son 3 4 aydir da odemiyorum. bana ulasamiyorlar sadece mail yolu ile bilgilendirme geliyor. turkiyede yasamadigim icin bu isin yaptirimi nasil olur? ben gelene kadar beklerler havaalanindan beni alirlar mi. aileme gidemezler herhalde oyle bir ihtimal yok sanirim. dedigim gibi kefil falan yok alirken hicbirsey gostermedim. turkiyeden aylik taksitleri bi arkadasima odetiyordum onu arayip neden odemiyorsunuz cart curt diyorlarmis mesela. birinden para aktarsam direkt onu telefonla taciz edecekler yani. taksitlendirme olayinda su an halen taksit halinda kredi henuz suresi bitmedi. en iyisi bankayi arayip durumu bildirmek mi 1 2 aya odemeye devam edecegim demek sanirim?
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu anda ikametgahın neresiyse haciz oraya gider
ailene giderler yane
ama dediğim gibi 99% ihtimalle ailene dokunamazlar
havalimanından alma gibide bi durum yok
cunku kredi odememek suc değil
ticari hata
yane gel cebinde nakit para olsun kimse dokunamaz
ama yakalayabilecekleri bi gelirin yada mülküğn olursa çökerler
sen eger bi gun turkiyeye donup calısmayı dusunuyosan çözmeye çalış

fedenin dediğine ek olarak
avukata verdilersede avukatla kavga et
mesela atıyorum
naktin varsa kredini kapıcak kadar
3000 tl mi dedi avukat 2000 tllik borca
arkadas 2500 odiyim bitirelim diye pazarlık et
cogu avukat hacizle otla bokla urascana 200 300 tl temiz parasına bakıyo bu tur davalarda surumden kazanıyoalr cunku

eger yok naktin yoksa avukatla gene gorus taklsitlendirme yapmaya calıs
kesinlikle ama tahaut verme icra dairesinde
onu odemessen hapis cezası var
avukatla agızdan konus
ayda su kadar odeme yapıcam
su kadar zamanda borcumu bitiricem diye anlas
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde zamanında 150 tl kredi kartı borcum kalmış , unuttum ödemeyi , 6 ay sonra falan yatırdım öğrenince ki 300+ lira olmus 6 ayda :D sonra hemen bikbik kredi notunuz düşmüştür falan. Kredi almam gerekse belirtirim kardeşim 150tl olayını farketmediğimden işinizi yapın açın araştırın görüceksiniz 150 bin tl alıp ödememe yapmamış değiliz heralde derim.

Herşey bir kenara 100 kişi gidip para çekip parayı bitcoin tarzı gizli p2p olan bir olaya yatırıp tek bir kişiye atıp pati oluşumunu başlatabiliriz :D
Sosyal ağlarda paylaş

aynisi bana da oldu 400 lira borc vardi 900 lira falan oldu. sonra simdi odemedigim krediyi cekerken yuzume vurdular dedim bak paraya reis senin maasinin 10da biri o an dalginligimiza gelmis unutmusuz, bak dedim 5 bin lira prim yatmis bana bunlarla gelme. sonra 5 dakikaya hazir olmustu zaten kredi. yalniz bu son kredi bana pis girecek gibi uzun sure kredi falan cekemeyiz artik.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim bu ülkede ticari hiç bir şey yapmamayı düşünüyosan dolandırıcılık çözümü çok
yeni çıkan çek yasası o kadar boktan ki
boş çek defteri alıp piyasayı çarpıp malı mülkü karısının üstüne yapan adama hiç bir şey yapamıyosun
adam paraları alsa evde tutsa da hiç bişi yapamıyosun
hapis cezası yok

dedim ya sırf bizim piyasada geçen 3 ay içinde duyduğum toplam çarpılan adam sayısı 10dan fazla az buz paralarda değil
100 bin ler civarında
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...