Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota ve LoL

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

bundan daha tahta lig bir mesaj yok şu topikte onu da ekleyeyim:

Jim_E_Rustler said:
Deny'ı aramıyosun ya, büyük yalan "aa deny yok demek ki yapacak daha az şey var" kafası. Ayrıca oyunu ferahlatan birşey deny'ın olmaması, hp barlara bakmaktansa biraz daha position'ing kasabiliyosun, saçma bi sistem deny.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Bu arada garip bir şekilde Lol dota'dan daha zor demişim gibi bir hissiyat var, hiç de öyle birşey demedim. Sadece LoL daha iyi overall. Daha eglenceli, kendini de çok ciddiye almıyor, mevzu bu.

Genre'ın olayı casual fun'ken DENY YOK LEL 2 EASY saçma yani.

ha bak o zaman hiçbişey demem.

ama tam emin olmamakla beraber bir yetersiz bir kaç sayfa lol daha yetenek isteyen bir oyun falan diye kavga etmişti sanırım milletle. sparkcaster olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

deny denilen mekanik boktan war3 motoru ile yapılan bir moda yapıcak ekstra aktivite olsun diye eklenen gereksiz bir olay

hala 10 senelik 3mb lık mape zorunluluktan konan saçma şeyleri savunup, ap veya cdr gibi godtier mekanikleri ekleyemeyip faydalanıcak heroları dolaylı yoldan boktan ve sıkıcı rollere pigeonholelayan bir oyunu savunmak

tahta lig bile fazla size top lel
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Yok gayet valid konuşmuşum, deny oyunun tke bir yönüne çok fazla odaklanmanı ve sadece farm bazlı oynamaya zorluyor, roaming'i kısıtlıyor, yavaşlıyor oyunun ritmi.

Anlaması çok zor birşey değil daha bunu anlatamıyorsam metagame hiç anlayamazsın.

hayır. dota, deny yaparken aynı zamanda farm yapmanı, oyun ritmini takip etmeni, senin deyiminle positioning kasmanı ve komplike düşünmeni istiyor.

hiç bir dota oyuncusu deny yapmaya odaklanıp diğer şeyleri sittir etmiyor. dota da beynini 10 parçaya bölmen gerekirken, lolde 4 parçaya bölmen gerekiyor hepsi bu. deny ancak beynin %5 ini kaplıyor oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Yok gayet valid konuşmuşum, deny oyunun tke bir yönüne çok fazla odaklanmanı ve sadece farm bazlı oynamaya zorluyor, roaming'i kısıtlıyor, yavaşlıyor oyunun ritmi.

Anlaması çok zor birşey değil daha bunu anlatamıyorsam metagame hiç anlayamazsın.

abi evet anlaması çok zor bişey değil gerçekten de niye bu kadar ısrar ettin anlamadım. deny yaparken roaming de yapamıyosan, postioning de kasamıyosun oyunu iyi oynayamıyosun demektir. çok da kolay bişey halbuki. turn based oyun mu lan bu iki saat beklicez bi deny yapmak bi minimape bakmak için. dota2'nin hızı bile bu işler için fazla yavaş. canım sıkıldı benim bi oyunu bitirene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

lol'deki minyon sayısı, hp düzeyi ve verdigin damage'in yanında oyunda sürekli bir jungler-gang olması zaten dikkatli oynamanı gerektiriyor. profesyonel maçlarda ilk 10 dakkanın last hit ortalaması 80-100 oluyor ve bu arada da sürekli gang yiyorsun. dolayısıyla idda ettiğiniz gibi deny yok oh ne rahat durumu yok, yine sürekli last hit yapmak zorundasın, yapamazsan yine goldda geri kalır ve lane'de ezilirsin. üstelik teleport gibi bir seçenek oldugu için özellikle oyun başında çok fark ettiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

beni lol hakkında daha çok uyuz eden

abi gank yiyip ölünce para kaybetmemek nedir ?

ne anlamı ar ben niye gankliyim ki milleti , o zamanı harcıyacağıma oturur koridorda farmımı yaparım

baron fln çıktıgında anca team fight yaparım

zatende oyle oluyor

ama oynasın isteyen istediğini

casual olmak ayıp değil lolde mutluklar

biz try hard mode dotada kanser olalım kan kusalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...