Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Telekom Acizliği - Ödenek Yetersizliği

cacodemon

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca hep diyorum, kablo çekmeme gibi bir durum yok. Var nasıl var, aşırı derece tembel ve işi bilmeyen adamlar var şuan Telekom'da. Kurumsallaşma adına eski iş bilenlerin hepsini yollayıp yeni mezun egoist itleri topluyorlar.

Bunların anladığı tek şey var, para cezası.

BTK'ya gideceksin, bana hizmet verilmiyor böyle böyle deniyor diyeceksin. Hatta iptal için başvuracaksın ve iptal edilmeyecek o o zaman daha da bonusu oluyor işin.

O şikayet merkeze düşüyor, senin bağlı olduğun Telekom müdürlüğüne "NE BOK YİYORSUNUZ LAN SİZ ORADA" diye telefon açılıyor.

Ha işte senin oraya 3 gün içinde fiber çekerler. Ben bunu yaşayan müdürlükler gördüm.

BTK'nin benzer olaylarda kestiği cezalar dudak uçuklatan cinsten, babamlara bir kere müşterinin tekinin dangalıklığı yüzünden kendilerinin bile suçu yokken 300k TL para cezası gelmişti. Müdürlüğün kendi kasasından çıkıyor birde para...

BTK en temiz çözüm, her türlü Telekomünikasyon kuruluşunda bu ülkede malesef böyle...

Ayrıca Telekom şuan sorunsuz bölgelerde kalitesini bayağı arttırdı ama arka planda şirketine körü körüne bağlı babam bile işe gitmek istemiyor artık, uğraşmak istemiyorum bu tip şeylerle diyor.

Üstüme çocuk getiriyorlar, ABD'de okumuş iyi eğitim almış ama iki işi üst üste beceremiyor. Oraların sistemlerini buraya getiriyorlar yapmaya çalışıyorlar ama burada işlerimizi 4-5 kat daha zorlaştırıyor diyor. mesela şey;

Fotokopi makinelerini en son ortak sisteme bağlamışlar. Sen çıktı alıyorsun, sistem sıraya alıyor tek makineden ve çıkartıyor. Sonra gidip makineye numaranı girip çıktı haznesinden kendi çıktını bulup alıp götürüyorsun. 3. kattaki de tek yere gidiyor, müşteri hizmetlerindeki de

Geçen makine bozulmuş, 1 gün çıktı alamadık diyor. Müşteri geliyor işlem yapacağız çıktı alınmıyor diyor. Devletteyken de özeldeyken de ilk zamanlarda yedek makinarımız olurdu. Müdürlüğe geleni zor bırakmamak, işlerimiz aksamasın vs. diye bozuldu mu hemen yedeği takar o bozulana ya da aksayana kadar o çalışır, o süreçte bozuk tamir edilir o yedek olurdu diyor.

Şimdi tasarruf olsun diye yedek makine bile verilmiyormuş müdürlüklere...

Tasarruf yapan kuruluş yılda 10 milyar dolara yakın para kazanıyor. Düşünün yani...

Devlet elindekine göre %70 daha az personel ile çalışıyor.

Ama tasarruf diye kıçı kırık fotokopi makinesinden seni mahrum edip, müşterinin işini bile aksattırıyor. Bunu yapan, fikri sunan kim? ABD'de okuyup gelmiş 25 yaşındaki bebenin biri...

Geçen zaten o çocuğun suratına da bayağı laf sokmuş nasılsa emekli olacağım diye, gidip CEO ile görüştüğünde de şirket çok kötü yönetiliyor. Eskiden sorun bile sayılmayacak şeyler şimdi bize büyük sorun yaratıyorsa çok yanlış bir şeyler var ortada demiş vs. Adam hemen konuyu değiştirmeye çalışıyor vs. diyor.

Babam kafaya taktı merkeze çağırsalar bile emekli olacağım diyor işte. Terfi lafları gelmiş direkt genel müdürlüğe danışman olarakta kalmayacağım diyor asdfsd

Düşünün hali yani,

İşte bu yüzden diyorum, merhamet etmeyin ibnelere. Verin BTK'ya, yapabileceğiniz her türlü şikayeti yapın. Tokatladıkça daha iyi hizmet veriyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Sökulen kablolar devletinmis sanırım. 3-4 milyar liralık gelir bekliyormuş devlet o kablolardan.

Hoş anlatmissin vergi muhabbetini. Ama devlet bu kadar parayı bırakmaz oyle kolay. Bu ara bütçeye para lazım.

abi 1-2 senedir hiçbir kablodan para alamadılar asdfasd Dahasına vereceklerini de sanmıyorum.

Yani kablolar devletin değil, ama devletin parasıyla alındı orası doğru. Şimdi kabloların sahibi Telekom'da olsa o dönem Telekom'un kasası = devletin kasası olduğundan hak iddia ediyorlar. Ama kağıt üstünde o hakları artık yok. Her boku devrederken düşüneceklerdi.

Vergiden para çıkarmaya çalıştı devlet, granür haline getiriyorlar bakırı yine vergisini vermiyorlar.

Daha bir yolu yok. Babamın dediğine göre hukuksuz bir işlem yapmazlarsa ya da karşılıklı anlaşmaya girmezlerse o kablolardan devlet hiçbir şekilde para alamıyor.

Çünkü net yani, Kablonet dışındaki bütün taşınır, taşınmaz malların hepsi devredildi. Buna misafir evleri falan da dahil.

Mesela bu Araplar o misafir evlerini de sattılar ya da uzun süreli kiraya verip oralardan da para çıkardılar.

Telekom'un satıldığında en az 30 milyar dolara yakın değeri vardı. Her sene kurumsal olarak vergi rekortmeniydi, üstüne üstlük birde kasası devlete açıktı her yıl devlet yatırım yapacağı parayı çekip harcıyordu. 1 senelik kârına 25 yıl devrettiler. Şimdi pişman olsa gerekler ki her şeyinden para kazanmaya çalışıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

telefon hattı olmayan yerde 3G sansı zor ama test yap almadan once.

vodafone'un 3G'sini kullanıyoruz. dizüstüne connectify yükledim, evdeki cihazlara wireless aktarımını öyle yapıyorum. tabi kota sorununu aşamadık, ayrıca arada sırada bağlantı gidiyor.

DarKRideR said:

Bakır kablo 2 senedir döşemiyor ki Türk Telekom, ödenekle alakası yok onun

içerde sağlam tanıdığın olduğu için söylediklerine inanıyorum. fakat ümraniye bölge müdürlüğünde telefonla görüştüğüm bir yetkili konuyu ödeneğe bağladığı için bilgim o yönde. zaten ödeneğin olmaması TT'nin likidite sorunu değil, şirket politikası gereği fiber yatırımlara yönelidiğini gösterir. her halükarda evimize internet gelmiyor!

DarKRideR said:
BTK'ya gideceksin, bana hizmet verilmiyor böyle böyle deniyor diyeceksin.

ilk sayfada BTK üzerinden gelen cevap var. şimdi tekrar yazıyorum. bıktım valla, hergün şikayet girecem artık.

eğer faydası dokunursa hat çekilmesi için kaydı alınan Revizyon (Proje) no: 2013/275
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...