Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron (bir kaç soru)

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

hoi2 de eu2 deki gibi domestic sliderları falan koymuşlar
grafikler falanda güzel olmuş hehe
Bugün yine yeni bi oyuna başladım Almanya ile
Sanırım bu kez bitiricem bunu :)
Az önce polonyayı öyle bi işgal ettimki dünya böle işgal görmemiştir ehea
66 tümenle önce ülkeyi kuşattım sadece başkenti bıraktım
polonyanın tüm ordular orda kaldı tabi 50 tümen falan vardı
sonra her taraftan girdim manyak savaş oldu hehe
gerçi üstün techlerim sayesinde ezdim direk :P
henüz hiç tank çıkartmadım çünkü techleri bitiremedim hehe
bu arada hiç air ve naval tech yapmadım sadece land kastım
ve elektronik+endustri tabi
şu an heavy tankın bi altındaki tankı techliyorum(advanced medium 70mm+ sanırım, tiger olabilir model olarak)
Savaş kapıya dayandı gerçi yetişmeyecek onlar ama ilerleyen aşamalar için yetişir, zaten şu anki birimlerimle ezerim gibi geliyo fransayı bakalım
ama dediğin gibi havadan bombalıyorlar ic kalmıyor ona bi çözüm lazım
bu aşamadan sonra 15-20 tane fighter yapsam kurtarırmı hehe(şu an 7-8 tane var ve air techlerini hiç yapmadım dediğim gibi)
her şehre anti air tümenler koymayı planlıyorum.AA techlerini geliştirdim, sanırım etkili olur
bide yeni yapacağım fighterları dizicem sınıra sanırım yeterli olur(umarım hehe)
resource olayı yine başlarda sorun oldu ama luxemburg, avusturya, ve polonyayı annexlediğimde(polonya hariç diplo annex) 99999 a vurdu hepsi
amaaa rubber hariç
napıcam bu rubber olayını bilmiyorum 20k falan kaldı yakında endüstrim göçecek bu yüzden lol
ya bu oil-rubber çevirme olayı varya o nasıl işliyor
mesela rubber bitti
tüm gereken rubberı oilden çeviriyormu yoksa sadece gerekenin bi kısmını falanmı çeviriyor?
yani rubber biterse oilden devam ediyormu yoksa ic illa düşüyormu?[signature][hline]Konya Rock Platformu
Sosyal ağlarda paylaş

rubberin biterse el,ndeki oil rubbera dönüştürlüo ne kadr rubber gerekirse o kdarı ama dönüştürürkwen biraz oil kaybediosun yani 1oil=rubber olmuo 2 oil harcanıo bir rubber kazanıosun o yüzdne techlerini geliştir rubber üretmek için daha az oil harcamaya başlıosun.[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var
bide üzerine aşık oldum,
buyur burdan yak

Sosyal ağlarda paylaş

bu arad slovekyayı oluşturuon bi eventte o damalr sana oluştutruldukarlında ordualrından bi kuvvet verio o ordu hp senin kalıo ban şnasa tüğm hava kuvvetlerini verdielr 7-8 fighter filosu oooof.

bide romanya müttefik olamzı gereken ilk ülkerelden biri her yıllın başında 15k oil verio admalr bir eventle ooohş.[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var
bide üzerine aşık oldum,
buyur burdan yak

Sosyal ağlarda paylaş

"ama dediğin gibi havadan bombalıyorlar ic kalmıyor ona bi çözüm lazım"

anlattım yukarıda çözümü..

"her şehre anti air tümenler koymayı planlıyorum.AA techlerini geliştirdim, sanırım etkili olur"

olmaz, adamlar çatır çatır bombalıyor sadece hasar vermiş oluyorsun uçağa..

"bide yeni yapacağım fighterları dizicem sınıra sanırım yeterli olur"

işte savaş başlamadan yapmış olman lazımdı, savaşın ilk gününde herşey hazır olacak şekilde üretimi ayarlamak gerekiyor, kaybedilen her ic ve res'i mumla arayacaksın sonra.. :-p

sen saldırmazsan rusya ille ki saldırıyor. amerika da saldırıyor. rusya sınırınında yeterli savunma kurman mümkün değil (land fortress abansan da) çünkü herifler 50 mekanize + 400 piyade tümeni yığıyorlar sınıra ve sen onları durduracak kadar mekanize/tank tutamıyorsun her an, petrol yetmiyor. heriflerde deli gibi petrol var tabii umurlarında değil. o yüzden rusya'yı operasyon barbarossa'yı gölgede bırakacak bir saldırıyla çökertip bitter peace eventini çıkartmak gerek. (bütün avrupa topraklarını veriyor ehe) ve bu saldırı da en fazla bir yılda filan bitmeli yoksa gene petrol yetmiyor. (max conversionla kömürler bile bitmişti bende herifleri barış masasına oturturken) bir de işin amerika kısmı var, onu da hesaba katmak gerek. yani rusya sınırına adam yığıp savunmada kalmak uzun vadede oyunun gidişatını olumsuz etkiler bence..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

tam conditionlar neydi unuttum ama galiba moskova, leningrad, stalingrad ve magnitorgorsk'ın elinde olması gerekiyor sanırım.. bunların ilk üçü urban territory ve doğrudan saldırıyla ele geçirmek imkansız. aylarca kuşatmam gerekti malzemeleri bitsin diye..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

aaaaaaaaaaaaaaaarrrrgggggggggah!!!

rban erritory demeyin bana!

londrayı alışım geliyor aklıma,ingiltereye öncelikle patraşütcülerimle bi güzel dalmıştım,toplamada 7 paratorooper,8-9 marine divison ilk saldırılarda edinburghu alıp ingileterye 2 ye böldü marinler londranın etrafndaki sahilleri aldı.

ama işgal planımda olumcul yer tutan paratrooperlar edinburghta sıkıştı çünkü o paratrooperlar scapalowda üzerime doğru yürüyüşe geçmiş yeni farkettiğim 19-20 tümenklik ingiliz-belcika-fransız tümnlerine karşı durnmka zorundaydı

marinler hareke edemiyordu ingilzler maşallah hindistandan tümnerlini getirmiş ankara asker kaynıyordu yaklaışk 20-25 fighter tümeni vardı ve tüm hava kuvvterlime kafa tutuyıolarlardı royal navy kök söktüryor son teknoloji cruiserlerim batıyordu.

rus cedphesinden ağlıya ağlıya çektiim 12 tümenlik bir karma kuvvetle ingiletereye desterk çıkarttım ve londraya yürüdüm,2-3 kere saldırdım ama başarıszlık tabi,adamların etreafınıda çeviremyiom ytaklaşık 30-40 ümnleri var etraflarını cevirdiim an bi bölegeme saldırıp kuşatmayı yarıyolar sonunda hava kuvvetlrimin yine rusyadan geri çektiim birkaç tactacal bomber tümeniyle bombardımana katılamsı ve savaş gemilerimn yokolmayı göze alıp kanla çıkması ile londrayı aldı,scpaflowu almak 1 ay daha zamnıı ve çoğyu askerime maloldu ama souçta ingileteryi aldım.

ooooooof londra of,3 ay alamadım tek bir bölgeyi be.[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var
bide üzerine aşık oldum,
buyur burdan yak

Sosyal ağlarda paylaş

Valla dediğin gibi 18 adet tank ve 12 adet fighter yaptım(deniz altı yapmadım tech yok çünkü electronicler için, land gittim bu oyunda tamamen)
bekledim 39 eylülü evetn falan gelmedi hehe
40 ocak gibi ben saldırdım
ingiltere bi kez boş bi yer bulup geçti ve biraz bombaladı ama sonra oraya çektim uçakları yaydım sınıra artık gelmiyor hiç hehe
fransayı belçika üzerinden geçerek blitz yaptım direk, 10 fort olan o 3 nokta suply dışı kaldı şu an hehe
açlıktan ölmeye başladıklarında saldırıcam :P
ama onları orda kuşatılmış tutarken bi yandanda parisi kuşatsam diyorum, yeterli birlik yok gibi geliyor
aldığım provları korumak için 2-3 tugay bıraksam yetermi acaba?
bide fransanın tüm provlarını almammı gerekiyor bitirmek için yoksa parise girdiğim an olay bitiyormu?[signature][hline]Konya Rock Platformu
Sosyal ağlarda paylaş

patchi yüklediysen başjkenti(paris)ve fransanın ana toprakarlnın yüzde 60 ını fln al istiosan eventse gir almanyadan vichy france e bak orda yazar bu arada italyadan axcess alıp aşşıda marseiilseı fln alırsan vichy france kurulduu zamn senin puppet oluyo.[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var
bide üzerine aşık oldum,
buyur burdan yak

Sosyal ağlarda paylaş

incele tabii.. :)

savaş çıkma eventi gelmediyse kesin tarihi olmayan bazı kararlar verdin eventlerde ki nasıl yapmışssındır hiç aklım almadı. kaç kere oynadım almanya hepsinde savaş eventi geldi bana..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

çok pis diplomasi yapıyorum ondandır hehe
ya fransayı kuşattım
ama şu yıldızlı provlardan en batıdakini(ispanya sınırında olan) almadım
bide başkenti taşıyor ya güneyde dağlık alanların hemen üzerindeki prova
orayıda almadım
ama vichy france eventı geldi daha ben keyleri almadan
sonra kabul ettim
ama vichy france puppetım olmadı ve ben hala normal fransayla savaşta görünüyorum
ama ortada fransa yok abi lol ya vichy yi kurdum
noolmuş olabilirki böle[signature][hline]Konya Rock Platformu
Sosyal ağlarda paylaş

puppet eventi daha sonra geliyor ama gerçek fransa yokolmuyor, sadece fransız topraklarının bir kısmı vichy'e geçiyor gerçekte olduğu gibi.. devam edeceksin fransızlarla savaşmaya ama zaten ahları gidip vahları kalmış durumdalar..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

eğer fransada vichy french eventi çıktında siz fransanın güneyidenn azda olsa toprak adlıynaız(vichy french kurulunca onalar verilen topraklarıdan)vicy france o topraklar karşılında sizn puppetiniz oluo.

bu akdr basit[signature][hline]dandirk bi playlisitim
bir iki dostum
biraz umudum
bide uykum var
bide üzerine aşık oldum,
buyur burdan yak

Sosyal ağlarda paylaş

Eventın olayını biliyorumda bende olmamıştı
Bug olmuş sanırım load ettim oyunu çıktı puppet eventı
orjinal fransa afrikada ve birazda avusturalyanın oralarda falan kalmış hehe
Şimdi rusyaya girmenin zamanı sanırım yıl oldu 41 :)
landda beni yenebilen yok ama naval ve air de baya kötü durum :)
landda direk eziyorum yalnız
rusyaya nasıl bi stratejiyle girmek lazım
şu an 36 tane panther var elimde ve kıyı sınırlarını koruyanlar hariç 40 civarı infantry var
bunları rusya sınırına yığdımda kuşatırken nasıl yapıcam bilmiyorum
en az 10 tane ordu ayırmam lazım çizgi hlainde ilerleyebilmem için ama eğer bunları 10 a bölecek olursam kızıl orduyu yenebileceklermi emin diilim :)[signature][hline]Konya Rock Platformu
Sosyal ağlarda paylaş

eagle yukarıda yazmışım sayfalarca rusya savaşı için taktik.. bana da yazık.. :-p

çok fazla tank yapmışsın, yanlış olmuş. (evet çok ciddiyim) tankları sadece mızrakbaşı olarak kullanman gerek ki 12şer tümenden iki tank ordusu yeterli herşey için. zaten stacking penalty olayı var.. tonla mekanize birlik yapacaktın ki bunlar iyi tanklar kadar kuvvetli olmasa dahi (bütün upgradelerle çoğu tanktan iyi ama yine de) çok daha az oil istiyor ve bolca bulundurabiliyorsun. infantry'nin yeterli gelmeyeceği heryerde kullanılabiliyorlar. rusya bunlardan sürüyle yaptığı için savunma hatlarını sırf infantry ile tutarsan ezip geçerler seni..

hava kuvvetlerin çok zayıf olmasın bir kere, en azından yeterli bir interceptor gücün olsun. rusya tonla uçak yapıyor, ya hem avrupa kıyılarında ve rusya sınırında interceptor bulunduracaksın ya da yoğun bir saldırıyla rus hava kuvvetlerini yokedeceksin. ama yapmaya devam ediyor sürekli..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Bende hiç mekanize birlik yok eha
şimdi taktik olarak tanklarla blitz yapıp mechlerle aldığım şehirleri korumamımı öneriyorsun?
yalnız çok fazla şehir var
kaçar tane mech bırakmalıyım her birine yeterli defans için?
adamın bi provunda min. 10 tugay var lol
bu arada petrolüm çoktan bitti coaldan yiyorum şu an hehe
ama endüstri techlerini fullediğim için coalı 1:1 oranında çeviriyor oile
eğer steel problem olmasa coal yetecek yani
ama marketten 600 coal verip az bişi steel alıyorum o biterse direk yarıya falan iniyo ic
tanklara abanmamın sebebide şu rusya ile bitter peace eventını hemen çıkarmak istemem
zart diye kuşatiim istiyorum
valla oyunda bile zor hitler nası becermiş bi anda o kadar ilerlemeyi hayret :P[signature][hline]Konya Rock Platformu
Sosyal ağlarda paylaş

valla mekanizelere petrol bırakmamışsın ki, okusaydın ilk mesajımı orada anlatmıştım rus savaşı olayını. 10 birlik birşey değil, ben 30-40 birlikli yerlere saldırıyordum.. :) kaç birlikle korumak gerekeceği komşu bölgelerdeki düşman gücüne bakar ama taktiğim şuydu: (hitler'den daha hızlı ilerledim ve geri de püskürtülmedim ehe)

tanklarla taarruz edip düşman geri çekilmeye başladığı anda peşinden takip etmek, aynı anda mekanizeleri gönderip ele geçen bölgeden tanklar ayrılmadan mekanizelerle doldurmak, aynısını tekrarlarken bu sefer piyadeleri göndermek mekanizelerden boşalan yerlere. her zaman için en yoğun düşman kuvveti ön cephede bulunacağından piyadelere savunma görevi kaldığında zaten kalabalık düşman orduları hem daha geriye püskürtülmüş, hem cephe genişlediğinden yayılmış hem de bir kısmı imha edilmiş oluyor. nadiren düşman karşı saldırıya cesaret edebiliyor, böyle bir girişimi de tespit ettiğim anda tactical bomberları yolluyorum (önceden düşman interceptorlarını yoketmiş oluyorum tabii) ve karşı saldırıyı ya yarıda kesiyorlar ya da başarısız oluyorlar..

mayıs'ta başladım savaşa, eylül'de bitmişti işte öyle söyleyeyim yani.. :) ki bu 1.06 sscb'si dünyanın en heyvani kara ordusuna sahip, kara ordusu teknolojisi de kötü değil adamların yani..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...