Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

dazuu said:

anlayamadigin nokta, senin A nedeniyle degil de B nedeniyle oy vermis olmanin, hic bir sey degistirmedigi. tekrarliyorum HIC BIR SEY degistirmiyor. ...

ama sen boyle dusunurken, NETICE degismiyor.

senin hakliligin, haksizligin, baskasinin hakliligi, haksizligi, oy verirkenki iyi niyetlerin, dusuncelerin, hesaplarin, nedenlerin, gelecege dair umutlarin .......

bunlarin hicbirisi sonucu degistirmiyor.

değiştirmiyor tabii ki unity, asla böyle birşey iddia etmedim, mevcut durumu da savunmaya çalışmadım zaten. yine yanlış hatırlamıyorsam 4 kere de mevcut durumdan hoşnut değilim dedim bu topicte

6. kez söylüyorum; kararım mutlak doğruydu, çokta iyi güzel oldu demiyorum ben.

-yine olsun yine aynı kararı veririm diyorum
-"pişman" olmadım diyorum
-hatalı olduğum "kanıtlanmış" değil diyorum, zira sadece evetin sonucunu gördük, hayırın olası sonuçlarıyla karşılaştırmak sadece varsayım, kesinlik değil
-evetin olumlu sonuçları DA oldu diyorum ki sanırım 3 kere yazdım sadece ilk aklıma gelenleri
-en önemlisi, kandırılarak evet demedim diyorum

sizi haklılığıma ikna etmek değil derdim, baştan beri vurguladığım nokta, bana "tayyipi sen yarattın" ile "makarnaya kandın" skalasında değişen çocukça suçlamlaar yapılması

düşüncemi merak ediyorsanız söyledim, yok suçlayacak yer arıyorsanız kolay gelsin, tayyibimden aşağısı kasımpaşa o durumda da. zaten o yüzden fize arkeyne bonea dynaya falan cevap yazıyorum ama bir sürü adamı es geçiyorum cevaplarda. bu yaştan sonra trolllenecek değilim

haksızsınız da demiyorum dikkat ettiysen, çünkü belki de siz haklısınız gerçekten; ama ben bundan emin değilim, ikna olmadım, elimde haksızsınız demeye yetecek veri de yok. o yüzden diyorum ki, size katılmıyorum bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

dazuu said:

anlayamadigin nokta, senin A nedeniyle degil de B nedeniyle oy vermis olmanin, hic bir sey degistirmedigi. tekrarliyorum HIC BIR SEY degistirmiyor. ...

ama sen boyle dusunurken, NETICE degismiyor.

senin hakliligin, haksizligin, baskasinin hakliligi, haksizligi, oy verirkenki iyi niyetlerin, dusuncelerin, hesaplarin, nedenlerin, gelecege dair umutlarin .......

bunlarin hicbirisi sonucu degistirmiyor.

değiştirmiyor tabii ki unity, asla böyle birşey iddia etmedim, mevcut durumu da savunmaya çalışmadım zaten. yine yanlış hatırlamıyorsam 4 kere de mevcut durumdan hoşnut değilim dedim bu topicte

6. kez söylüyorum; kararım mutlak doğruydu, çokta iyi güzel oldu demiyorum ben.

-yine olsun yine aynı kararı veririm diyorum
-"pişman" olmadım diyorum
-hatalı olduğum "kanıtlanmış" değil diyorum, zira sadece evetin sonucunu gördük, hayırın olası sonuçlarıyla karşılaştırmak sadece varsayım, kesinlik değil
-evetin olumlu sonuçları DA oldu diyorum ki sanırım 3 kere yazdım sadece ilk aklıma gelenleri
-en önemlisi, kandırılarak evet demedim diyorum

sizi haklılığıma ikna etmek değil derdim, baştan beri vurguladığım nokta, bana "tayyipi sen yarattın" ile "makarnaya kandın" skalasında değişen çocukça suçlamlaar yapılması

düşüncemi merak ediyorsanız söyledim, yok suçlayacak yer arıyorsanız kolay gelsin, tayyibimden aşağısı kasımpaşa o durumda da. zaten o yüzden fize arkeyne bonea dynaya falan cevap yazıyorum ama bir sürü adamı es geçiyorum cevaplarda. bu yaştan sonra trolllenecek değilim

haksızsınız da demiyorum dikkat ettiysen, çünkü belki de siz haklısınız gerçekten; ama ben bundan emin değilim, ikna olmadım, elimde haksızsınız demeye yetecek veri de yok. o yüzden diyorum ki, size katılmıyorum bu konuda

ozel mesajdan atmissin da, buraya da oraya attigimi atayim bari :

ben senin durumunu, bakisini anliyorum. soylediginde anlamadigim bir sey yok.

sen, 'oy verdik, kotu seyler de oldu ama iyi seyler de oldu' diyorsun.

eger senin dedigin gibi hakkaten arada bir seyler de olmus olsa, derim ki haklisin, seninle hemfikir olurum.

ben ise 'iyi seyler olmadi' diyorum.

darbecilerin yargilanmasi tam bir tiyatro, yakinda kendilerinden olecekleri zaten belli, anayasada goya insanlara verilen haklar, gordugun gibi tamamen fasarya, lafta.

ozetle, cirkef bakkalin ahaliyi sozler vererek kandirmasi, kandirdigi sozlerin tamaminin fos cikmasi gibi. mesela emniyet muduru aciklama yapiyor, 'sivil giyimli kisiler polistir' diyor - akp genclik kollari baskani polisle beraber gezip adam doverken fotograflandigi halde. yersen. bir sey yapiyorlar, sonra bir yalanla punduna uyduruyorlar.

ev arkadasimi ornek vermemin nedeni, kendisi de ayni seyi yapardi.

eger yaklasimin hakkinda yanlis tespit yapiyorsam - ki mumkundur - hakikaten oy verdigin seyler arasinda gercekten gerceklesen, insanlara faydali olan, ve ustu ortulup, dondurulup, punduna uydurulup (izinsiz gosteri hakki yalani gibi) pratikte imkansiz kilinmayan bir sey varsa, o zaman izah etmen yerinde olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

dazuu ya dedim ildo sana değil
sen gördün beni işte biliyorsun şeker gibi adamım

sana yoneltmedim hicbir seyi - son soyledigim bir iki sey disinda.

bahsettigin kesim hakkinda senin uzerinden konustum. ve, en sonunda, bahsettigin kesimle senin de ortak noktalarin olmasi nedeniyle (az da olsa), senin o kesimin nihai hedefinde sana bakis acilarinin ne olacagini ifade ettim. genel olarak ornek aldim yani, herhangi baska birisi de olabilirdi. senin sahsinla direkt ortusmesi gerekmez.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman cevap vermemi istiyorsan veriyim ama pek cevap verilecek bir durum da yok esasında

benim verdiğim örnekler yıllar öncesinden gündelik hayattan
sen ise onları günlerce süren bir direniş sırasında tansiyonun tavan yaptığı anlardaki olaylarla karşılaştırıyorsun

ben hiçbirini onaylamıyorum. hepsini yapanların allah belasını versin, cezalarını çeksinler

ayrıca vatsaydığın gibi bir "çevrem" de yok
Sosyal ağlarda paylaş

dazuu said:

eger yaklasimin hakkinda yanlis tespit yapiyorsam - ki mumkundur - hakikaten oy verdigin seyler arasinda gercekten gerceklesen, insanlara faydali olan bir sey varsa, ....o zaman izah etmen yerinde olur.

abi 4. kere yazmayacağım kusura bakma, bak ğstteki mesajlarıma işte

bu arada sen gittikten sonra değişti sistem, alıntıda pm geliyor, ben atmadım yani. mesajın alıntılandı mealinde o =]
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

...Ben İstanbul'a yürüyerek 590 saatlik, arabayla da 30 saatlik bir mesafede yaşıyorum (google maps'in verileri bunlar). Burada protestoları yaptık. Kimlerle mi?

Alevisi, Sunnisi, Ateisti, Hristiyanı, Kürdü, Ermenisi, Türkü... Araya karışan japonu, ingilizi, isveçlisi, italyanı, fransızı, almanı vb de cabası.

Dün bu protestoları yukarıda yazdıklarımla yaptığım yerde cep telefonumla çektiğim bir foto

aleviler gelmiş, hz.ali ve diğer liderlerinin fotolarının olduğu bayrakları sallıyorlar. haklılar. onca yapılan sonrası bir de 3. köprüye verdiğin isimde artık onlar için bardağı taşırmış.

kürtler gelmişler kürtçe şarkı söylüyorlar, sonra hepimiz türküz diyorlar, erdoğanı istifaya çağırıyorlar.

türkler gelmiş bizi birbirimize düşman eden, ayrıştıran hükümet istemiyoruz diyorlar, protestolarını yapıyorlar.

şuan hükümetin yaptığı ise, ülke tarihinde yapılan bu baskıcı rejimin en doruğa çıkmış hali.

bu nedenle de herkesin tepki vermesi gerekir.

neresi abi orası macaristan falan mı :) meydana bakınca çek-macar-avusturya gezimdeki şehirlerden birine benzettim de...
Sosyal ağlarda paylaş

@Sufi said:

...

bizim dışarıdan anlatmak istediklerimizi içeriden çok güzel anlatmışsın.

bak ben de ötekileştirdim gördün mü? hastalık bu. kurtulamıyoruz.

Kurtulmalıyız abi, kurtulmak zorundayız.

@fizban said:

...

birçok kişi zaten burada seninle aynı fikirde. yani ben şahsen ilk seçimde senin akp'ye oy vermeni anlıyorum. desteklemiyorum ama anlıyorum. medyanın bize uyguladığı karartmadan sonra görüyorum, ve anlıyorum bizim kürtlere karşı, dindarlara karşı yaptıklarımızı. o zamanlar daha ortaokuldaydım sadece gerçi, ama pişmanım bu kadar öküz olduğum için. çevremde de hiç imam hatipli vs yoktu ama olsa da öcüye bakar gibi bakardım muhtemelen. anlayışsızlığım için içtenlikle özür diliyorum.

Estağfurullah, özür dilemene hiç gerek yok hocam. Farklı kesimlerden insanlar birbirine karşılıklı saygı çerçevesinde davranırsa eğer her şeyin yoluna gireceğini düşünüyorum. Astığım astık, kestiğim kestik çok uç örnekler dışında diğer kesimlere karşı saygıyı korursak AKP gibi oluşumlar kolay kolay nemalanamaz.

@DynamicK said:

...

Teşekkür ederim gayet güzel anlatmışsın. Mesaj için harcadığın zamana ve emek için çok sağol.

Rica ederim. Verdiğiniz örnek çok güzel. Ülkemizin ihtiyacı olan bir sinerji.

@@Nefr said:

...

alduerenin yazısı süpermiş, teşekkür ederim kendi adıma kasıp yazdığı için.

Rica ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

unity, bir kere evren için oy veren kimseyi bilmiyorum kendim dahil, nefr açıklmaış bazı şeyleri, onları geçiyorum..

şimdi öncelikle tekrar hoşgeldin diyeyim, özledim. sayısız defa da seni hem forumda hem rl'de anmışımdır, insanlara bahsetmişimdir. argüman kuran, belli bir seviyede tartışırken dengeyi bozmayan, fikirde uzlaşılmasa da tartışma ertesinde insanda stres değil de keyif bırakabilen ender bir insandın. keşke şu olaylar olmasaydı buraya yazmanın bahanesi ama olsun, yine de mutlu oldum.

lakin o mesajına üzüldüm. neden üzüldüm, özür dilediğin için değil. ama dilediğin kişilerin sembolü olarak fedaykin'i seçmen. otokratik, mutlakiyet tutuma karşı, kamplaştırma ve ötekileştirmeye karşı bir mücadele sergilenirken, neden daha 10 yıl önce "bu memleketi iç savaş ile temizlemek lazımdır, bir gün olacak" diyen, şu meydandaki insanların salladığı türk bayrağını beğenmeyen, dahası temsil ettiği kitle bizim gibi insanların senin yazdığın HERŞEYE RAĞMEN akp'ye iten ve tayyip'e muhtaç bırakan bir adama diledin o özürü?

kusura bakma ama, beni cidden çok büyük hayalkırıklığına uğrattın bu sebeple. zira bugünkü nokta, fedaykin ve onun gibilerin gelmesini arzuladığı, ellerinden geldikçe çabaladığı nokta zaten. hatta pardon, o bunu istemiyordu, açık iç savaşı istiyordu. şu anda türkiye'de mevcut durumdan memnun muhtemelen yegane kitle, fedaykin ve onun kafasındaki kitle. türkiye için kendi final solution'larının kapısı aralanmışken, kulbuna asıla asıla geri çekiyorlar, şu kadar sağduyulu insanlar şiddetten kendilerini uzaklaştırmaya çalışırken.

bu forumda da görüyoruz işte var birkaç tane. dual wield aşçı bıçaklarını, çekiçlerini resimlerini "bakın hazırlıklı çıkıyorum" diye koyanından tut da, "haklıyken haksız olmayalım safsatası" diye başlık açıp da insanları provoke etmeye çalışanına, "onlar dursa da biz taş atıp saldıralım, gelin şurada olay var oraya yığılalım daha büyüsün çatışma" diye insanları şiddete teşvik edenine.

evet unity, biz zaten bu mantıktan kurtulmak için palpa.. pardon, tayyip'e sığındık. çünkü halihazırda bir faşist dikta mantığı hüküm sürüyordu, 10 yıllığına bile olsa bir kurtuluş yaşadık o kafadan. pekçok şey değişti. şimdi her ne kadar tayyip mutlak güce sahipmiş gibi görünse de, o da yenilmez değil. bu olayların ertesini gözlemleyeceğiz ama olumlu gelişmeler yaşanması, son kötü gidişatın değişmesi için bir fırsat yakalandı.

ve evet, o yukarıda 2-3 anektodu verilen eski dönemden kurtulduysak, ben pişman değilim. kaede'nin dediği gibi, sokak çatışmaları yaşanan, insanların birbirine girdiği belli mahallelerdeki olaylarla, günlük, HERKESİN hergün, yıllarca yaşadığı olayları aynı kefeye koyman da yanlış bir yaklaşım.

tam tersine, hayat dediğin kadar basit değil. seninle benim görüşüm tamamen ters istikamette ilerlemiş. işte demokrasi ve anlayış bu yüzden herkese lazım. maalesef, akp gelmeseydi bazı şeyler değişemeyecekti, değişmesine izin verilmeyecekti. keşke mümkünatı olabilseydi, o zaman o yola başvururduk.

p.s: "gandalf vs terminator" başlığı için çok teşekkür ederim. yıllardır istiyordum şu teşekkürü etmeyi, oh rahatladım..
BlackRose said:

Sam said:

... "siz bilmesiniz biz biliriz pis çapulcular/yobazlar" diyenleri esgeçmeye çaba sarfedeceğim.

İlle birileri çapulcu olmak zorunda mı yahu ;)

işte tepedeki insanların vatandaşına çapulcu, yobaz veya başka aşağılayıcı tabirlerle hitap etmediği, vatandaşları kamplaşmaya sürüklemediği bir yönetime sahip türkiye için elimden geleni (ki bu oy vermekle sınırlı benim için) yapacağım.

bizlere yetişmedi o türkiye görünen o ki ama bari senin çocuklarının oy vereceği yaşa yetiştirelim, 2023'e yetiştirelim dileğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aha bakin.

'iyi seylerin de oldugu' ileri demokrasiye gelin :

http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/izmirde-sosyal-medya-baskini.html

" ....... İzmir’de akşam saatlerinde 38 eve baskın düzenlendi ve yaşları 19-25 arasında olan 16 genç Başbakan Erdoğan’ın başbelası olarak tanımladığı Twitter’daki paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.
8 gündür süren Gezi Parkı eylemlerine sosyal medyada destek veren gençler, halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları gerekçesiyle Emniyet’e götürüldü.
Gözaltı sayılarının artabileceği belirtildi. ......"

alin size demokrasi.

aha bu noktadan sonra darbeciler yargilansa ne olur, anayasaya izinsiz protesto hakki konsa ne olur.

turkiyenin hicbir yerinde olmayan bu seylerin izmirde olmasinin nedeni, izmir polis, adalet kadrolarina yigilan iclerindeki nefretle bilenen dinci kesimlerin nefretlerini kusmasi. 1.5 gun once civili sopayla gezip insanlara saldiranlardan sonra.

bundan 20 sene once dislaniyorduk diyen kesimden kim boyle bir nefrete hedef oldu ? civili sopayla dovulen turbanli bileniniz var mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

unity, bir kere evren için oy veren kimseyi bilmiyorum kendim dahil, nefr açıklmaış bazı şeyleri, onları geçiyorum..

lakin o mesajına üzüldüm. neden üzüldüm, özür dilediğin için değil. ama dilediğin kişilerin sembolü olarak fedaykin'i seçmen. otokratik, mutlakiyet tutuma karşı, kamplaştırma ve ötekileştirmeye karşı bir mücadele sergilenirken, neden daha 10 yıl önce "bu memleketi iç savaş ile temizlemek lazımdır, bir gün olacak" diyen, şu meydandaki insanların salladığı türk bayrağını beğenmeyen, dahası temsil ettiği kitle bizim gibi insanların senin yazdığın HERŞEYE RAĞMEN akp'ye iten ve tayyip'e muhtaç bırakan bir adama diledin o özürü?

kusura bakma ama, beni cidden çok büyük hayalkırıklığına uğrattın bu sebeple. zira bugünkü nokta, fedaykin ve onun gibilerin gelmesini arzuladığı, ellerinden geldikçe çabaladığı nokta zaten. hatta pardon, o bunu istemiyordu, açık iç savaşı istiyordu. şu anda türkiye'de mevcut durumdan memnun muhtemelen yegane kitle, fedaykin ve onun kafasındaki kitle. türkiye için kendi final solution'larının kapısı aralanmışken, kulbuna asıla asıla geri çekiyorlar, şu kadar sağduyulu insanlar şiddetten kendilerini uzaklaştırmaya çalışırken.

fedaykinin bir tane ekstremist gorusu olmasi, onun soyledigi diger seyleri ve aktardigi bilgileri haksiz cikarmaz.

kaldi ki burada akpye oy vermeyi, adamlar soz verdikleri seyin hicbirini yapmamasina, verdikleri goruntudeki haklari bile uygulattirmamasina ragmen, aynen bu sekilde savundunuz - kotu seyler oldu ama iyi seyler de oldu.

bu noktada fedaykin elestrisi ile kendi onermenle celistin - eger tayyibe oy vermeyi, BIR COK kotu sey yapmasina ragmen, iki uc tane iyi sey olmasi nedeniyle savunuyorsan, o zaman fedaykin ic savas istiyordu deyip de fedaykini silemezsin. kaldi ki, dedigim gibi, tayyibin verdigi HIC BIR SEY yok. aldiginizi sandiginiz seyler bile pratikte yok - dedigim gibi, lafta bir seyler vaat etmek ve vermek cok kolay.

bak iste, 'bu noktaya gelebildiysek' diyorsun, ama geldigimiz nokta aha bu :

dazuu said:

Aha bakin.

'iyi seylerin de oldugu' ileri demokrasiye gelin :

http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/izmirde-sosyal-medya-baskini.html

" ....... İzmir’de akşam saatlerinde 38 eve baskın düzenlendi ve yaşları 19-25 arasında olan 16 genç Başbakan Erdoğan’ın başbelası olarak tanımladığı Twitter’daki paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.
8 gündür süren Gezi Parkı eylemlerine sosyal medyada destek veren gençler, halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları gerekçesiyle Emniyet’e götürüldü.
Gözaltı sayılarının artabileceği belirtildi. ......"

alin size demokrasi.

aha bu noktadan sonra darbeciler yargilansa ne olur, anayasaya izinsiz protesto hakki konsa ne olur.

turkiyenin hicbir yerinde olmayan bu seylerin izmirde olmasinin nedeni, izmir polis, adalet kadrolarina yigilan iclerindeki nefretle bilenen dinci kesimlerin nefretlerini kusmasi. 1.5 gun once civili sopayla gezip insanlara saldiranlardan sonra.

bundan 20 sene once dislaniyorduk diyen kesimden kim boyle bir nefrete hedef oldu ? civili sopayla dovulen turbanli bileniniz var mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

feydakin'in çok sayıda ekstremist görüşü vardı, "tarihin en şanlı kahramanları kms bismarck mürettebatı" diye sticky yapan bir adamdı. tek tek her yaptığını yazmamıza gerek yok herhalde adamın aşırı ucu simgelediğini kanıtlamak için.

birçok kötü şey =/= birkaç tane ÇOK kötü şey. tek tek teraziye koyup tartarsak tayyip bile fedaykin veya onun gibi düşünen birinden daha insan çıkar. özür dileyebileceğin kırk tane insan vardı, sen en aşırı uç, en korkutucu ve rahatsız tutumu benimseyen adamı seçtin. ondan başka kimi seçsen özür için ben gene üzülmezdim böyle. türkiye'nin bugünkü halinin ve beterinin olmasını istiyordu diyorum adam, bunu biliyorken nasıl olur da "bak sen de tayyip'e oy vermişsin" ile nötralize etmeyi umabilirsin ki?

tayyip'in şahsen verip vermediği pek birşey olabilir, HİÇBİR gibi kesin bir ifade kullanamayız ama akp yöneteminin evet verdiği şeyler oldu. iyi de oldu, kötü de. iyi kısımlar daha ağır bastı iki dönem. bu son dönemde işte şu son olaylarla patlak veren saçmalamalar, yanlışlar üstüste yığılmaya başladı.

kullanım ömrü belli olan bir ürünün tarihini geçmesi gibi, tayyip'in tarihi geçmiş belli ki. değiştireceğiz. "abi bunun tarihi ileride geçecek bak size söyledik" demenin bir alemi yok. e tamam ne yapacaktık, bunun tarihi ileride birgün geçecek diye eski faşistlerle mi devam etseydik?

yani hala çivili sopa diyorsun ki cevabını vermiştim, onu geçtim. twitter'dan yazıldığı için tutuklama olmuş. bilmiyorum abi ne yazmışlar, bakmak lazım. bilinçli ve istekli olarak, kasten dezenformasyon yayan, şiddet tırmansın, ölüm olsun, iç savaş isteyen tipler var. bunları günlerdir okuyorum sağda solda. böyle kişilerse tutuklansınlar tabii. kusura bakma ama fikir ve ifade özgürlüğü insanlar ölsün de aksiyon olsun diye fareli köyün kavalcılığı yapmayı içermiyor benim bildiğim.

ha yok sen ben gibi, buradaki insanların %98'i gibi medenice derdini anlatan, protesto eden, yuhalayan insanlarsa evet vahim ve çok kötü bir durum. ne yaptıklarını bulup ortaya çıkarmak, neyle suçlandıklarını anlamak lazım. yetkililer açıklamalı veya tanıdıkları ortaya çıkıp "bakın bu gençlerin yazdıkları bu, suçsuzlar" diye konuşmaları gerek. ben özgür ifade ve düşünceyi sonuna kadar savunan bir insanım başka insanların canını ve malını tehdite vardırılmadığı sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...