Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Ya ben anami babami bu kadar savunmadim arkadas...

17 sayfa tartisacaginiza, "ya biz bir hata yaptik, ama o donem dogru gelmisti. Bir "Yetmez ama evet" ci olarak turk halkindan ozur diliyorum" demeniz yeterliydi

al işte, kafaya bak. sonra kalkıp döşediğim wotları düşünüyorum, içim kalkıyor

fiz arcane, size sitemim bu kafayla neredeyse aynı mesajları atmanızdan zaten, yoksa fikir tartışalım, belki benim ufkum genişler belki sizin

yoksa şu mesaja cevap vermeye kasacak değilim ama sizin nickler gelince başına ciddi yazmaya çalışıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

gurur meselesi değil, ama "hata yaptım" demek için o vakte geri dönsem aynı kararı vermeyecek olmam lazım, aksi takdirde sizi ve kendimi kandırmak dışında bir işe yaramaz. yoksa verilen oy elbette bir sorumluluktur.

O zaman insanlar uyardığında aklın başına gelmediği için haksızsın.

Askeri yönetim gibi çalışan bir iktidardan özgürlük beklediğin için haksızsın.

iktidarın kendini padişah sanmasına yardımcı oldugun için haksızsın.

Sadece artılara kanıp eksileri gözardı ettiğin için haksızsın.

her zaman haksız oldugun için de haksızsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

Esh said:

Ya ben anami babami bu kadar savunmadim arkadas...

17 sayfa tartisacaginiza, "ya biz bir hata yaptik, ama o donem dogru gelmisti. Bir "Yetmez ama evet" ci olarak turk halkindan ozur diliyorum" demeniz yeterliydi

al işte, kafaya bak. sonra kalkıp döşediğim wotları düşünüyorum, içim kalkıyor

fiz arcane, size sitemim bu kafayla neredeyse aynı mesajları atmanızdan zaten, yoksa fikir tartışalım, belki benim ufkum genişler belki sizin

yoksa şu mesaja cevap vermeye kasacak değilim ama sizin nickler gelince başına ciddi yazmaya çalışıyorum

kimse özür idlesin boyun eğin yanlsı ypatın diyin demiyorum zaten. ama yetmez ama evetin sonuclarını gördük yıllardır. dikkat cekmek istediğim yer orası. hanı hakkı zaten herkezin istediğe oyu atar ama sonuclarını görmek algılamakta görevi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi açıklamaya çalıştım yukarıda, bir bak istersen tekrar

şöyle ki; akpnin bariz gücü şu anda kürt sorunuyla ilgili geldiğimiz noktanın en büyük nedenidir tartışılmaz olarak. iyi mi kötü mü oldu tartışalım istiyorsan, ama konu o değil. o bakımdan evetten pişman değilim

böyle bir olayın bu kadar büyük çapta çıkmasında o evetin payı olmuştur eminim, ama hayır çıksaydı da tayyip yine padişah modunda takılacaktı -ki takılıyordu evet öncesinde de hatırlarsanız- ve benzer sıkıntılar hatta belki kabullenilmiş olmamanın yarattığı agresiflikle daha fazlaları olacaktı ama bu sefer ordu huzur içerisinde müdahalelere, muhtıralara girişecekti yine. o bakımdan evetten pişman değilim

hayır çıksaydı akpnin sudan sebeplerle kapatılması çabalarının ardı arkası kesilmeyecekti, ve bu sefer bu adamlara oy veren 50% yine ve bir kez daha dışlanmış, yok sayılmış olacaktı. "düzen"i bozacak bir sıkıntı haline gelmeyecek olsaydı bile -ki gelirdi diye düşünüyorum- bence kabul edilir birşey değildi. o bakımdan evetten pişman değilim

daha pek çok neden var ama yukarıda ilk aklıma gelenler bunlardı, sm de gayet güzel eklemeler yapmış bence.

bunların hiçbirine katılmıyor olabilirsin, anlar ve saygı gösteririm, geçmişte de gösterdim. anlayamadığım ve saygı duyamadığım şey, benim nedenlerimi salaklığa veya yüzsüzlüğe bağlama çaban

hayır, o canavarı "biz" yaratmadık; zaten vardı o canavar. ben o canavarı göremediğim veya "evde beslerim ki ben bunu" saflığıyla koynuma aldığım için evet demedim, lesser evilın evet olduğunu düşündüğüm için evet dedim. bununla ilgili de kimseden özür dileme ihtiyacım yok, zamanında baykala oy veren insanlardan da özür beklemiyorum mesela -ki bu canavarı yaratanların başında o vardı

Cuce said:

kimse özür idlesin boyun eğin yanlsı ypatın diyin demiyorum zaten. ama yetmez ama evetin sonuclarını gördük yıllardır. dikkat cekmek istediğim yer orası. hanı hakkı zaten herkezin istediğe oyu atar ama sonuclarını görmek algılamakta görevi.

cuce zaten beş mesajdır aynı şeyi söylüyorum; evetin sonuçlarını gördük. AMA hayırın sonuçlarını görmedik. hangisinin daha iyi oluğunu net şekilde ortaya koymak mümkün değil ki "hatamı" anlayayım

sizin -fiz sen arkeyn falan anlamında siz- yaklaşımınızda standart tartışma modu var, o anlamsız burada. yani ben kömüre kanıp evet demiş olsam, veya evet derken evren yargılansın yeter modunda kandırılmış olsam, veya arada tayyipçiğimin güzelce sokuşturmuş olduğu maddeleri gözden kaçırmış olsam pişman olurdum evet; ama kaçırmadım, beklemedim, kanmadım. değerlendirdim karar verdim, ve şu anda yaptığınızın tayyipin yaptığından temelde farkı yok; "benim gibi düşünmeyen haksızdır, kabul etmezse yüzsüzdür"

bunu değerlendirin diyorum özeleştiri derken
Sosyal ağlarda paylaş

dedim ama nefr gaz verdi, ctrl+x yapmıştım hani olur mu olur diye. (:P)

cüce görüyoruz, algılıyoruz, tepki veriyoruz. nefr bizzat kendi eylemde, ben de fikrimi söylüyorum zaten konuyla ilgili. tayyip'in son geldiği noktadaki tutumu, davranışı kesinlikle kabul edilir değil. tepki koyulması doğal, normal ve gerekli. şiddete kaçmadan elbette, sen de hemfikirsin bildiğim.
Sparkcaster said:

insanların kanları, akpye en ufak bir şekilde destek verdiyseniz sizin ellerinizde.

spark kusura bakma da resmen safsata şu. mhp-shp-chp-dyp-anap-bpd türevleri'ne oy verenlerin elinde de 30bin ölünün kanı var o hesapla. böyle ağır suçlamalar atmayın kimseye, şakaysa bile tatsız.
Myshkin said:
O zaman insanlar uyardığında aklın başına gelmediği için haksızsın.

Askeri yönetim gibi çalışan bir iktidardan özgürlük beklediğin için haksızsın.

iktidarın kendini padişah sanmasına yardımcı oldugun için haksızsın.

Sadece artılara kanıp eksileri gözardı ettiğin için haksızsın.

her zaman haksız oldugun için de haksızsın.

beni uyaranlar kendileri haksızlık içinde yüzüyordu.

özgürlük konusunda sadece geri gidilmedi, ileriye de gidildi. özgürlük sadece 2-3 kaleme indirgenebilecek kadar dar bir konsept değil.

iktidarın oyunu büyütmesinde rakibinin ve tabanının payı da var, benimle paylaşıyorsan o rolü, paylaşalım.

artılar eksilerden fazlaydı, (bence, sence de değilmiştir) gözardı etmedim.

çoğu zaman haklıyım ama bunda benim payım kadar tartıştığım kişilerin de payı var. :/
Sosyal ağlarda paylaş

@nefr,
2007'de olaylar böyle miydi ? tayyip başbakan mıydı ? adam şu an "BEN YAPTIM OLACAK" diyor, eskiden böyle değildi. kürtlerle gelinen noktanın kötü olduğunu savunmuyorum, ama bu geldiğimiz yol boyunca kürtlerle aradaki durumu bu kadar kötü hale getiren de tayyip değil midir ?

zaman içinde önce kürt sorunu vardır, kürt sorunu yoktur terör sorunu vardır, terör sorunu yoktur güneydoğu sorunu vardır diyen, tek din tek dil tek ırk tek millet diyen, kürtlerin daha da sinirlenmesine yol açan tayyip değil midir ?

hayır çıksaydı akp'nin sudan sebepten sebeplerle kapatılması mümkün olacaktı.. ordu huzur içinde muhtıra yapacaktı.. hep varsayımlar, hep varsayımlar..

peki referandum sonrası içeri atılan suçsuz insanlar ?
gazeteciler ?
polisten işkence görmüş insanlar ?
polisin bizzat kendi öldürdüğü insanlar ?

bunların hepsinin sorumlusu SİZSİNİZ. bu adama oy veren aptallar elbette ki vardır. chp'ye mhp'ye bdp'ye oy veren aptallar da var. bu adama oy veren satılmışlar elbette ki vardır. yarın devir döndüğünde chp'ye oy veren satılmışlar da olacak.

ama siz, kafası çalışan, okumuş, mantık kurabilecek insanlarsınız.. bu adamların niyetlerini hiç mi okuyamadınız? samimiyetimle soruyorum.. hiç mi görmediniz böyle olacağını ? kibriniz, inadınız gözlerinizi bu kadar mı köreltti ki insanların uyarılarını dinlemediniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

benim en son yazdığımdan sonra yazılanların hiçbirine cevap vermiycem. çünkü anlamsız. çünkü hala karşılıklı birbirimizi anlama gibi bir ihtimal yok.

şunu bi kere daha alıntılıycam. çünkü o zamandan bu zaman hiçbir şey değişmemiş.

Sufi (27 temmuz 2007) said:

-şşt aptal
-?
-oyunu bana ver aptal
-ne diyon hemşerim?
-oyunu ver aptal, kafan basmaz aptal
-başka kapıya
-versene lan oyunu aptal
-/ignore
-aptallar ama çoğunluktalar, akılla mantıkla izahı yok, malesef onun oyu da 1 benimki de 1

nolur artık şu tavırdan vazgeçin. insan aynı yerden golü 1 yer 2 yer de arkadaş sonsuza kadar yermi ya? allah aşkına birazcık akıllanın ya.

başka söyleyeceğim yok bu konuda sizin sizden başka kimseye ihtiyacınız yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

@sam,

evet özgürlük konusunda ileriye gittik sam, başörtüsü özgürlüğü. üniversitelerde başörtüsüyle derslere girebiliyor. girilememesi yılların ayıbıydı. çözüldü. tebrikler.

peki bu nasıl çözüldü, yasayla mı ? hayır. genelgeyle.

peki özgürlükler alanında nasıl geriye gittik, bir de ona bakalım. yazı yazan gazeteci içeride. polisi eleştiren eski cemaatçi içeride. hiçbirşey yapmayan subay, sırf kuru kalabalık olsun diye içeride. parasız eğitim diyen öğrenci içeride. poşu takan genç içeride. kürt profesörler içeride. bunları içeri tıkma özgürlüğü alanında çok ilerledik.

polisin yanında sopalı tim gezdirip, adam dövdürmek serbest. yerdeki kıza 20 tekme serbest. sivil polisin olayları kışkırtıp müdahale etmesini izlemek serbest. gözaltında işkence serbest. başbakan geçiyor diye istanbul'un 3/4'ünde yolları kapamak serbest. uuu özgürlük beybi.

evet çok iyi ilerledik. çok ilerledik çok da güzel ilerledik tamam mı ?

ha evet bizi bugünlere getirenler 1980'lerden beri onlarca partidir. ok diyelim buna. e akp bunlardan farklı mıydı sanki :) sanki bu akp'lileri patagonya'dan ithal ettik. adamlar anap'lı, dyp'li, sp'li, fp'li değillerdi. ahahahahahahahah çok güldüm buna.

bu arada, o saydığın partilerden hiçbiri (anap hariç) tek başına iktidara sahip olmadı. hele chp hiçbir zaman iktidara sahip olmadı, koalisyonda küçük pay dışında. kaldı ki chp-mhp-anap bıraktığında terör yoktu. yoktu yani. 0. NULL.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

benim en son yazdığımdan sonra yazılanların hiçbirine cevap vermiycem. çünkü anlamsız. çünkü hala karşılıklı birbirimizi anlama gibi bir ihtimal yok.

şunu bi kere daha alıntılıycam. çünkü o zamandan bu zaman hiçbir şey değişmemiş.

Sufi (27 temmuz 2007) said:

-şşt aptal
-?
-oyunu bana ver aptal
-ne diyon hemşerim?
-oyunu ver aptal, kafan basmaz aptal
-başka kapıya
-versene lan oyunu aptal
-/ignore
-aptallar ama çoğunluktalar, akılla mantıkla izahı yok, malesef onun oyu da 1 benimki de 1

nolur artık şu tavırdan vazgeçin. insan aynı yerden golü 1 yer 2 yer de arkadaş sonsuza kadar yermi ya? allah aşkına birazcık akıllanın ya.

başka söyleyeceğim yok bu konuda sizin sizden başka kimseye ihtiyacınız yoksa.

aptal değil mi sence camiye ayakkabıyla girdi içki içti saygısızlık yaptı diyen?

not: chpye hayatımda oy vermedim bu arada. hatta hiç oy kullanmadım şu ana kadar. konuşmaya hakkın yok o zaman diyebilirsin aslında bana. ama oyumu vermeye değer bi oluşum yok işte ve benim vereceğim oy ile saçma sapan birinin güç sahibi olmasını istemiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

@sam,

evet özgürlük konusunda ileriye gittik sam, başörtüsü özgürlüğü. üniversitelerde başörtüsüyle derslere girebiliyor. girilememesi yılların ayıbıydı. çözüldü. tebrikler.

peki bu nasıl çözüldü, yasayla mı ? hayır. genelgeyle.

peki özgürlükler alanında nasıl geriye gittik, bir de ona bakalım. yazı yazan gazeteci içeride. polisi eleştiren eski cemaatçi içeride. hiçbirşey yapmayan subay, sırf kuru kalabalık olsun diye içeride. parasız eğitim diyen öğrenci içeride. poşu takan genç içeride. kürt profesörler içeride. bunları içeri tıkma özgürlüğü alanında çok ilerledik.

polisin yanında sopalı tim gezdirip, adam dövdürmek serbest. yerdeki kıza 20 tekme serbest. sivil polisin olayları kışkırtıp müdahale etmesini izlemek serbest. gözaltında işkence serbest. başbakan geçiyor diye istanbul'un 3/4'ünde yolları kapamak serbest. uuu özgürlük beybi.

evet çok iyi ilerledik. çok ilerledik çok da güzel ilerledik tamam mı ?

ha evet bizi bugünlere getirenler 1980'lerden beri onlarca partidir. ok diyelim buna. e akp bunlardan farklı mıydı sanki :) sanki bu akp'lileri patagonya'dan ithal ettik. adamlar anap'lı, dyp'li, sp'li, fp'li değillerdi. ahahahahahahahah çok güldüm buna.

bu arada, o saydığın partilerden hiçbiri (anap hariç) tek başına iktidara sahip olmadı. hele chp hiçbir zaman iktidara sahip olmadı, koalisyonda küçük pay dışında. kaldı ki chp-mhp-anap bıraktığında terör yoktu. yoktu yani. 0. NULL.

kenan evreni unutmuşun panpa
Sosyal ağlarda paylaş

yav fiz yapma, bana tayyip şöyle böyle diyorsun hala

zıplayayım tayyipe, sana birşey olmasın. 2007 de de farklı düşünmüyordum ki bana tayyipin gerçek yüzünü gösteriyorsun. hem düşünebilen insanlar olduğumuz ön kabulu nedeniyle yanlış oy vermekle bizi suçluyorsun, hem de düşüncelerimizi beğenmediğin için özür bekliyorsun, çelişkiyi algıla diyorum işte
Sosyal ağlarda paylaş

düşüncelerinizi beğenmediğim için değil, düşüncelerinizin şu an yanlış olduğu, hatalı olduğunuz açıkça ortada olduğu için özür bekliyorum. ama işte insan beyni böyle birşey, suçlulukta pay sahibi olduğunuzu kabul etmek istemiyor bilinç altınız, o yüzden o zaman hatalı olduğunuzu hala dahi reddediyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

yav fiz yapma, bana tayyip şöyle böyle diyorsun hala

zıplayayım tayyipe, sana birşey olmasın. 2007 de de farklı düşünmüyordum ki bana tayyipin gerçek yüzünü gösteriyorsun. hem düşünebilen insanlar olduğumuz ön kabulu nedeniyle yanlış oy vermekle bizi suçluyorsun, hem de düşüncelerimizi beğenmediğin için özür bekliyorsun, çelişkiyi algıla diyorum işte

özür dilemeyin, kimseye bi yararı yok zaten. ama artık lütfen artılar da vardı deyip durmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...