Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

BonePART said:

gel haftada 40 gün çalışma ssk var servis var yemek var ama maaş 50 tl diyince
yetmez ama evet diye giriyo musun işe

hiç işin olmamasından iyidir diyerek giriyo, dolayısıyla mantık dogru.

ama ikitelli sanayide maaşın 50 lira bile olduğu yalanını yutarak giriyo, sonra aa ssk primlerim ödenmemiş diye ailesinden özür diliyo.

abi işte sorun o
50 lira maaşa he demessin
müdür ben burda asgariden az çalışmam diceksin
eğer cidden o adam işçi arıyosa mecburen alıcak çünkü
anlatmaya çalıştığım şey o

bu arada ekonomi çog güzel gidiyo
3 gün eylem oldu
türkiyenin ekonomisi toplam %10 değer kaybetti
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o zaman koymustum palpatine liberty dies videomu, dedim kendi elimzile palpatine yaratmaya luzum yok sirf jedilar kohne, zuppe ve halktan kopuklar diye. Order 66 yi verdikten sonra buldozer gibi halkin uzerine coktu herif karsisinda onu dengeliyicek bi guc kalmayinca

Neyseki rebel alliance i kurduk, tayyip strikes back olmaz ise hersey guzel olcak bu vakitten sonra. Tayyibi deathstarindan asagi arinc veya abdullah gul aticak bu gidisle
Sosyal ağlarda paylaş

babacum, abi kusura bakma da hala özeleştiri yapmıyorsunuz ısrarla, bugüne gelinmesinde hep kabahati başkalarına ihale etmenizin büyük payı var. bu şekilde devam ederek durumda değişme ve iyileşme bekliyorsanız protestolar kafi gelmez. samimice ve dostça bir uyarıda bulunmak isterim. çünkü bu mantıkla devam eden taban varken tayyip'e ciddi rakip çıkamaz, türeyemez.

esh kendi adıma söylemem gerekirse evren'le hiç alakası yoktu benim seçimimin, prensip olarak bir kere asker tarafından hazırlanmış anayasa ile sivil ve demokratik bir ülke yönetilmesinin değişmesini istiyordum. yapılan değişikliklerle de eskisinden daha kötü olmuyordu nezdimde. hayır verenlerin de kaç tanesi içeriğe vermiştir, meçhul o yaklaşımla düşünülürse konu.

ya bone, abi ben niye e-mail atayım büroya gideyim onu hala anlamadım. sen yaptın mı o dediklerini abi? cevap vermedin bana.

"yetmez ama evet"le giriyorsun işe abi evet, yapmışlığım var. hemen herkes çalışma hayatına öyle başlıyor zaten lol, biraz yanlış bir benzetme yaptın.

cüce savunmam saflık değil, hayır. yanlış oy verdiğimi düşünsem boynum bükük olabilir evet. şimdiye dek 3 kere genel seçimlerde oy verdim, hiçbirinden pişman değilim. hepsi verdiğim tarihlerdeki kararlarıma göreydi.

ben kimseyi sorgulamadım burada hiçbir zaman "neden falanca partiye oy verdiniz" diye, ki bayağı böyle facia, totaliter, otokratik, iktidara gelse türkiye'nin anasını aynen, hatta beter ağlatacak partilere oy veren tonla insan var. onlarınki seçilmedi de tiran olmadılar diye onlar doğru ben mi hatalı oluyorum? öyle olmuyor bu iş cüce, kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Neyseki rebel alliance i kurduk, tayyip strikes back olmaz ise hersey guzel olcak bu vakitten sonra. Tayyibi deathstarindan asagi arinc veya abdullah gul aticak bu gidisle

abi şu resmen beterin beteri
bülent arınçın başbakan olduğunu düşünsene
melih gökçek iş içleri bakanı olması felan gibi bişi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam "In my life I had no regrets" kartinida oynadi eheuhu, geri adim atmak erdemdir ki basbakandan bunu talep ediyoruz su anda zaten. Hakli olmaktan onemli bisi varsa haksiz oldugunu kabul edeilmektir oda

3 genel secim chp ye oy verdim, bin pismanim her birinden, yarin secim olsa perinceke bile oy veriebilirim ama cehape ye vermem o derece baydi artik beceriksizlerin partisi.

Turbana karsiydim ama bunun onyargilarla alakasi vardi, artik kimsenin ne giydigi ne yaptigi zerre umrumda degil baskalarina karismadiklari surece

Orduyu hep destekledim, asker cocuguyum normal olanda buydu her ne kadar babam gata da ihmal yuzunden olmus olsa bile, ancak ordunun gercek yuzunu ancak askerlik subesine isim dustugunde gorebildim, onumde apoletini yirtip yere atan yarbay gordum pantolonun pacasi kisa diye orduevine alinmadigi icin. Yasar buyukanitin "biz hep beraber bunlari temizliycez" sohbetinde bizzat bulundum kampta, sonra kimlere alet oldugu ve nasil cark ettigi malum. Bu askerle iyiki savasa girmemisiz kismina katiliyorum direk, sivil hayata kafasi basmiyan insanlarin sivilleri yonlendirmesini beklemek ahmaklik direk. Her askeri kendi babamla karistirip direk tunnelvisiona girdim, en buyuk salakligimdir.

Kurt meselesine bakisim full bu kokusmus medyada gorduklerim uzerindendi, "uniter devlet" sacmaliginin 21.yy da ne kadar aptal bir kavram oldugunu kendi calismalarimda gordum direk. Bugun patlayan bu olaylarda uniter devlet kalibi yuzunden cikti, istanbula yapilicak parki ankaradan merkei yonetimmi belirler? Vrmi bole bir sacmalik? Varmi boyle bir embesillik? Akp yi secmeyenizmirde neden akp polisinin ablukasi var? Neden "cogunluk" olan izmir azinligin polisinden dayak yiyor?

Islam ile ilgili pismanliklarima girmiycem burda hic cunki kendimi keriz yerine koyulmus gibi hissediyorum o konuda
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Viktor said:

abi şu resmen beterin beteri
bülent arınçın başbakan olduğunu düşünsene
melih gökçek iş içleri bakanı olması felan gibi bişi

Melih gokcek basbakanliga aday olsun oy veremeyen serefsizdir!

Gider obamaya eti negro filan hediye eder ahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

babacum, abi kusura bakma da hala özeleştiri yapmıyorsunuz ısrarla, bugüne gelinmesinde hep kabahati başkalarına ihale etmenizin büyük payı var. bu şekilde devam ederek durumda değişme ve iyileşme bekliyorsanız protestolar kafi gelmez. samimice ve dostça bir uyarıda bulunmak isterim. çünkü bu mantıkla devam eden taban varken tayyip'e ciddi rakip çıkamaz, türeyemez.

kabahati başkasına ihale ettiğime dair bir görüş bildirmedim, türk solu olarak birbirimizi yiye yiye getirdik bunalrı başımıza, o kodaman abilerimiz süslü ablalarımız bu isnanları hor gördükleri için bu oldu, içimizdeki solcuyu birer küçük faşistle dengelemeye kalktığımız için oldu

şimdi bu durumu görüp "ya biz bir bok yedik" diyebilenlerin olacak yarının türkiyesi, korkmamız gereken evinde günlük hayatını yaşayan baş örtülü dini bütün kişinin değil bu kişiyi yanlış yönlendiren ve onun inancını sömüren kişiden korkammaız ve önlem almamız gerektiğini göreceğiz

önce sağcı solcu diye böldüler

sonra dinci laik diye

farketmediğimiz şey ise o laik de gidiyor namazını kılıyor, o dinci de atatürki ve devrimlerini seviyor

ama ne oldu, birden bire nereden geldiği belli olmayan bir yaftalamayla laikler ve dinciler türkiyenin hutuları ve tutsileri olduk. laikler iyice dinden kopmaya başladı giderek atatürkçülüğün yobazları, dinciler de atatğürk devrimlerine küfreden aşırı uç, yobazlarına dönüştüler

hala özeleştiri yapmadığımı düşünüyorsan bunun altını doldurmanı ve "şu şu şu nedenşler" diye bir açıklama yapmanı bekliyorum ki benim atladığım bir yer varsa ben de göreyim

bugün "ben bir hata yaptım" diyebilmek büyük erdemdir sam, geleceğe ve değişime bir adım daha atabilmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor, arcane kadar çok konu başlığından aynı anda rahatsız olsam o zaman pişman olabilirdim de, (oy vermemiş olurdum baştan esasen o listeyle) o kadar yüksek sayıda rahatsız olduğum husus yok. şu son olay çok rahatsızlık verdi kesinlikle, bir de işte önceden internet olsun, tv olsun sansürler daha az rahatsız ediyordu vs ama onun dışında pek şikayetim olmadığını önceki tartışmalardan hatırlayacaktır çoğu kişi.

full idealist davranıp %0.10 partiye oy vermeye devam edebilirdim ama türkiye'de 10 yıl önce dönen tezgahların midemi bulandırması, üzerine de akp'nin ilk dönemdeki performansının tatmin etmesi nedeniyle oraya döndüm. benim %0.10 oyumu parçalayıp bir bölümünü chp ve mhp'ye yedirecekleri düşüncesi bile başlı başına olmasını istemediğim birşeydi. ama akp'li saymadım kendimi hiçbir zaman.

neyse, uzun lafın kısası pişman değilim yani. tayyip'in politik olarak geri adım atmaya ihtiyacı var ama bunu yapsa bile o da pişman hissetmeyecek. benim ihtiyacım da yok, genel yönetici filan değilim. :p

valla babacum, sana bravo o zaman. ama işte maalesef senin gibi insanlar bayağı azınlıkta. "ben şunu yapacağım" üzerine değil de "sen bunu neden yapıyorsun" üzerine, "biz tek doğruyu biliyoruz başka herkes yanlış" (tanıdık geldi mi lol) üzerine kurulu muhalefet partileriyle de olmuyor, olmuyor.

benim "hata yaptım" diyebilmem için işte elle tutulur bir muhalefet partisi varken geçmiş seçimlerde, onlara kıymet vermemiş olmam lazım babacum. bak o zaman dizimi döverdim işte. videoya çekip koyardım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

geciniz. bu kadar saf olmaya hakkınız yok eğer savunmanız saflıksa.

cuce patiden bahsediyorsuz, hani sami beni bırak, patide düzgün fikir ifade edebilecek kapasitede kaç tane adamı kandırabilir, saflığımızdan faydalanabilirdi referandumda? farkındaydık hepimiz ne yapmaya çalıştığının, asıl motivasyonun ne olduğunun, ama farklı nedenlerle evet ağır bastı. bu bir tercih, saflık değil, kimse de saflığıma geldi demiyor zaten. yanlış karar vermiş olabiliriz, o tartışılır; ama ben yine aynı noktadayım

said:

hayır sam insanlar yanlsı oy verdiği için boynu bükük gezebilir. dünyada milyonlarcası belki milyarı gezdide halada geziyo. cok normal bişey bu.
gurur yapıyodur aksini söyliyen.

bence de öyle. verilen oy sorumluluktur bence de, o kısma itirazım yok. seçimle ilgili bir konuda guur yapmak çok abuk ama fazlaca fanatik değilsen, o bakımdan burada tartıştığınız insanların hiçbirinde böyle bir gurur yapma durumu olduğuna inanmıyorum kendi adıma
Sosyal ağlarda paylaş

Yetmez ama eveti hala savunmak?

Boyle yuzsuzlugu Melih Gokcek yapiyor ancak.

Chp yuzlerce kez bagirdi torba olmasin, her yasa ayri olsun cogina biz de ever diyecez diye. Eger akp secmeni dw ayni sekilde dusunseydi... Hatta kavrami genisletiyim, dusunseydi, burada olmazdik.

Axedice, tayyip gitsin kim gelsin? Koalisyon. Tek adama oy vermek degil amac, partilere, fikirlere vermek.

Ha bu arada ekonominin daha iyi olmasini da gulerek karsiliyorum. Burada evine 10 yil oncekinden daha faLa et giren insanlarin oranini olcsek ya
Sosyal ağlarda paylaş

fiz niye yüzsüzlük olarak tanımladığını bir değerlendirsene. hala "tek doğru benimki, demek ki kabul etmeyen ya salak ya saf ya da yüzsüz" kafasında yaklaşıyorsunuz olaya

tayyipin bugün geldiği noktaya katkısı olduğu inkar edilemez evet, ama hayır çıkmış olsaydı bu herif belki çok daha agresif olacaktı, çok daha fazla sıkıntı yaşayacaktık. "belki" bak, kesinlik yok çünkü tarihi yeniden yaşamak mümkün değil, başa sarmak olası değil. o zamanın koşullarında olasılıkları değerlendirip karar verdim, pişman da değilim. günlerdir gözlerimin dolması pişmanlıktan değil biber gazından; ama kararımın yanlış olduğuna ikna etmiyor beni

o yetmez ama evetten sonra benim olumlu gördüğüm pek çok şey de oldu bu ülkede. hayır çıksaydı belki tayyip yine gezi parkı olayındaki abuk tutumla gidecekti, ama bu sefer ordu fırsat bilip devreye girecekti. hayır çıksaydı belki tayyip kürt sorunuyla ilgili ağzını açamayacaktı. hayır çıksaydı belki akp yine kapatılmaya çalışılacak ve kasoa gidecektik vs...

bak bunların ve daha pek çok nedenin hepsi varsayımlara, belkilere dayanıyor. evet çıkınca ne olduğunu gördük, ama hayır çıkınca ne olduğunu, ne olabileceğini görmüş değiliz ki ben mutlak surette haksız çıkmış olayım ve bu nedenle düşüncelerim nedeniyle özür dileyeyim.

özetle, bugün tayyipin tutumundan memnun değilim evet, o yüzden de elimden geldiğince protesto ediyor karşı çıkıyorum; ama bu -ve daha pek çok- konuda karşı çıktığım için de aradaki artılarını silip atmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

gurur meselesi değil, ama "hata yaptım" demek için o vakte geri dönsem aynı kararı vermeyecek olmam lazım, aksi takdirde sizi ve kendimi kandırmak dışında bir işe yaramaz. yoksa verilen oy elbette bir sorumluluktur.

yani tekrar düşünüyorum da pişman değilim, hayır. fiz'in mesela şu mesajını okuyunca, bone'un önceki mesajını okuyunca, dün gibi hatırlıyorum kararlılığımı. hala şu anda test ediyor irademi.

"hayır siz bilmiyorsunuz *******lar, (liboş-şakirt-random hakaret) bizim dediğimiz olacak, diğer herkese sayarız söveriz, biz biliriz siz anlamazsınız" yaklaşımını o kadar çok gördüm ki, tayyip en azından takiyye yaptı. burada o takiyye bile yok. eskiden de yoktu, bugün de yok. karşısındaki o faşizan tutumun sağladığı itişle yükseldi akp ve öyle devam edebildi.
Viktor said:

Biji ulfric diye bagirip daga cikican artik

tayyip'ten anders-bahçeli'ye geçmek gibi o dediğin ya. :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...