Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fondü

Theridone

Öne çıkan mesajlar

BulletRide said:

sabonis said:

çikolatalı olan şeye fondü diyor millet ya kafayı yiyorum.

fondü dediğin peynirdir. nokta.

this.

sen de bu kafadansan fondue switzerland vardı Alsancak'ta. Sahipleri İsviçreli, 2 sene önce gitmiştim en son o sokaktan hiç geçmedim bayadır, her çeşit peyniri eritiyorlar. Çikolatalısından istiyorsan Kahve Dünyası yapıyor işte, çok bir özelliği yok sdjfjsf

istanbul'da var mı? 13 sene önce falan isviçre'de yedim en son fondü shufhdasuf.

ya harbiden nutella'dan bozma şeye muz banıp "fondü" diyenler var ya :(
Sosyal ağlarda paylaş

fistan sakin.

İsviçre geçmişi olan çoğu kişi fondue'nün peynirle olması gerektiğini düşünür, asıl olan bu olmayadabilir. Kokoreç'in domatesli veya olmaması gibi birşey. Bize göre öyleymiş sana göre nutella belki bilemeyeceğim ağız tadınla ilgili dostum

ayrıca 1950'ler değil, İsviçre'nin hangi köyüne gitsen peynir festivalinde fondue yapılır, panayır tarzı asırlık
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

fistan sakin.

İsviçre geçmişi olan çoğu kişi fondue'nün peynirle olması gerektiğini düşünür, asıl olan bu olmayadabilir. Kokoreç'in domatesli veya olmaması gibi birşey. Bize göre öyleymiş sana göre nutella belki bilemeyeceğim ağız tadınla ilgili dostum

ayrıca 1950'ler değil, İsviçre'nin hangi köyüne gitsen peynir festivalinde fondue yapılır, panayır tarzı asırlık

e heralde isviçre'ye git fondue de, çikolata mı peynir mi sorarlar mı ki, hiç sanmıyorum.

neyse istanbul var mı olm onu söle bana :D
Sosyal ağlarda paylaş

ne saygı göstercem yahu

pizzayı da italyanlar buldu ama amerikadakiler daha lezzetli

bi ürün uluslararası alanda nasıl ünlü olduysa o şekilde başarılıdır

boşuna domuz etli fondü orjinaliymiş hacı ondan alalım tribine girmeye gerek yok

alsancakta gazi kadınlardan önceki sokakta isviçre bayrağı olan bi yer var sanırsam orası iyi yapıyor olabilir bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ne saygı göstercem yahu

pizzayı da italyanlar buldu ama amerikadakiler daha lezzetli

bi ürün uluslararası alanda nasıl ünlü olduysa o şekilde başarılıdır

boşuna domuz etli fondü orjinaliymiş hacı ondan alalım tribine girmeye gerek yok

alsancakta gazi kadınlardan önceki sokakta isviçre bayrağı olan bi yer var sanırsam orası iyi yapıyor olabilir bu arada

hayatınızda italyada pizza yememişsiniz.

yedim diyeninizde tatava.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

BulletRide said:

fistan sakin.

e heralde isviçre'ye git fondue de, çikolata mı peynir mi sorarlar mı ki, hiç sanmıyorum.

neyse istanbul var mı olm onu söle bana :D

İzmirliyim abi ben ashdahsd. Fakat Maçka Swiss Otel'de Swiss Chalet Restoran vardı, İsviçre mutfağı, fondue vardır banko
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...