Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bizi böyle taniyorlar.

Ayfon

Öne çıkan mesajlar

Neden inanılmaz derece şaşırmışsınız anlamadım. Israrla bu ülkeyi inanılmaz medeni gibi göstermeye çalışıyorsunuz ama bu ülke nufusunun yalnızda %11'i üniversite mezunu. Şurada yazanlar olarak ne derece bir azınlıkta olduğunuzun farkında değilsiniz halen.

Almancılarda eğitim seviyesi çok daha düşük. Eğitimli olanlarında bile gereksiz eski gelenekler ve almanlara karşı bir öfke HALEN var, olacak, bu böyle devam edecek. Almanların veya Avrupalıların önyargılı olması bu yüzden gayet normal yani.

Türklerin istenmemesi de gayet normal bu sebepten. Bir de böyle sebepleri adamların ellerine verince sosyal medyayla, zaten neden arıyorlar nefret etmek için, katmerli oluyor. Biz nasıl evimize giren hırsız yakalanınca doğulu şivesiyle konuştuğu anda 'al işte, bak ben biliyodum bunların hepsi böyle zaten' gibi bir tribe giriyorsak, onlar da aynı birebir aynı şeyi hissediyorlar gibi düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

almanya zamanında kendi kaşındı böyle tipleri alarak. ucuz işçi dedi en amele işleri yıkarız dedi al sana sonuç :D
bu olayların türklükle alakası yok her ırkın garip garip kesimleri elbette var. almanların daha bi kaç ay önce ırkcı saldırılarının davası vardı onu da unutmayın sadece türkleri kötülerken.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Neden inanılmaz derece şaşırmışsınız anlamadım. Israrla bu ülkeyi inanılmaz medeni gibi göstermeye çalışıyorsunuz ama bu ülke nufusunun yalnızda %11'i üniversite mezunu. Şurada yazanlar olarak ne derece bir azınlıkta olduğunuzun farkında değilsiniz halen.

Almancılarda eğitim seviyesi çok daha düşük. Eğitimli olanlarında bile gereksiz eski gelenekler ve almanlara karşı bir öfke HALEN var, olacak, bu böyle devam edecek. Almanların veya Avrupalıların önyargılı olması bu yüzden gayet normal yani.

Türklerin istenmemesi de gayet normal bu sebepten. Bir de böyle sebepleri adamların ellerine verince sosyal medyayla, zaten neden arıyorlar nefret etmek için, katmerli oluyor. Biz nasıl evimize giren hırsız yakalanınca doğulu şivesiyle konuştuğu anda 'al işte, bak ben biliyodum bunların hepsi böyle zaten' gibi bir tribe giriyorsak, onlar da aynı birebir aynı şeyi hissediyorlar gibi düşünün.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/538566_325106480883150_355136516_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

ya açık açık söylesene roket, değil tabi, ama nasıl değil, bu yıllarda yetişip de üniversite mezunu olmayanlar medeni değil de.

ama sen demezsin şimdi.

Medeniyet sadece eğitimle olmuyor. Üniversite mezunu yüz binlerce hanzo dolanırken dışarıda, bu okuma fırsatı bulamamış düzgün insanlara çok büyük haksızlık olur. O yüzden öyle bir şey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

okumanın amacı,bir yerlere gelip,daha çok para kazanmak daha iyi hayat şartlarında yaşamaktır.okul ve okumak bunun için bir araçtır.

fakat okumadan,alınteriyle,emeğiyle ki, (burada okuyanlara alınteri dökmedi demiyoruz haliyle) zengin olup,okuyarak aldığı 2bin liraya şükretmeyip hep üstteki insanlara bakarak her gününe lanet okuyanlar da bence hakediyor yaşadıkları hayatı,bana göre normal bir hayat,kendilerine göre sefil bir hayat...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...