Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online

gknzkn

Öne çıkan mesajlar

hani cok keyifli gercekten ama iste o aralik acildikca, ezen ve ezilen farki cosuyor, ezilen oyundan kopuncada ezenin hedefi ve eglencesi kalmiyor. aslinda bence olmasi gerekenlerden birisi factionu oyuncularin olusturabilmesi. ne biliyim 2 faction olacak sadece herkes o factiona hizmet edecek bir sekilde hedefler icin. boyle binlerce guild herkes dusman birbirine :D ruslarin basarisi (Zerg basarisi diyelim) burada yatiyor sanirim. 1000lerce kisi tek guild.

acaba bu nasil dengelenebilir. pay 2 win bir cozum buna. parasi olan gider alir bir seyler vs. ama tabii parasi ve zamani olan god mode o zamanda :P

neden bir seyler hep ters gidiyor bu turde. pvp nin acimasizligi olayi enteresan yapan ayni zamanda da cekilmez kilan sanirim. geri kalan community feeling olayi enfes. beraber kosmak savasmak ezmek ezilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

onun dengesi alliance kurmakla çözülüyor, ezilen hep eziliyor ezen hep eziyor gibi bir şey yok. sonuçta dengeler bir şekilde oluşuyor. hardcore adam eziyorsa, onun karşısına bir diğer hardcore geçmek istiyor ki oyun eğlenceli bir hal alsın. darkfall'da alliance'lara bak hep böyledir. ayrıca open world pvp'de top gear'a ihtiyacın olmaz zevk almak için. darkfall'da aynı şekilde tier sistemi var ama massive pvp yaparken t5 giyen adam sayısı atıyorum 10'u geçmez, 90% t3-t4 giyer gibi. ee söz konusu alliance olunca iki tarafta da casual adamlar oluyor, hardcore adamlar oluyor bir şekilde dengeleniyor. denge bozulduğunda biriler katılıyor/çıkıyor alliance'da gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu konuyu herhalde 1000 kere falan konuştuk abi forumda.

dikiş tutturmak değil olay, sandbox mainstream değil 2013 yılında. çok ufak bir kesime hitap ediyor. hiçbir sandbox yıllardır 20 binlerin üzerine çıkamıyor. oyunların kötü olması değil çoğunluğun casual ağırlıklı, learning curve'u daha basit olan ve daha az zamanla daha çok şey alabildikleri theme parklara yönelmesi.

wow oynayan zihniyete asla sandbox oynatamazsın, bu kadar basit.

en iyi sandbox'ı yap, yine oynamaz çünkü öldüğünde itemları gidince oyunu bırakır o adam.
Sosyal ağlarda paylaş

abi anliyorum da su anda 70 kisisiniz, herkes egleniyor, key diye aranan bir suru adam var, turun baska ornekleride var ortamda onlari neden oynamiyorsunuz problemleri nedir diye soruyorum.

hani bu kadar uo seven millettir turk mmo oyunculari, ona benzer turleride oynamiyorlar veya oynayamiyorlar bunun sorunlari nedir..

oyunculardami yoksa turun bir yerinde kisileri cok zorlayan ve uzunca sure oynanmasini mumkun kilmayan bir seymi mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

oyun release olunca yerleşim olayını iyi ayarlamak lazım. mesela kimisi mining üstüne yoğunlaşsa, kimisi skinning ve skinning binaları skin yapan grubun kampında vs. olursa daha hızlı yürür işler.

Geçende dedim DEATH in şu an kaptigi yeri kapan işi götürür.

birbirine bitişik 4 yer ve 4 yeri alinca arkada kalan bölgeye kimse giremiyor onlardan başka. adamlar topluyor paso.

he releade olunca 90 a yakın bölge olcak, belki daha iyi yerlerde olur vardırda kesin.

ama bilinen en iyi yer şu an orası.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

abi anliyorum da su anda 70 kisisiniz, herkes egleniyor, key diye aranan bir suru adam var, turun baska ornekleride var ortamda onlari neden oynamiyorsunuz problemleri nedir diye soruyorum.

hani bu kadar uo seven millettir turk mmo oyunculari, ona benzer turleride oynamiyorlar veya oynayamiyorlar bunun sorunlari nedir..

oyunculardami yoksa turun bir yerinde kisileri cok zorlayan ve uzunca sure oynanmasini mumkun kilmayan bir seymi mevcut.

izometric, sandbox, open pvp, full loot

kaç tane oyun var piyasada? böyle hello kitty tier grafiği olmayan?

main stream'e ilgi kalmadı çünkü wow piyasayı kuruttu, yeni çıkanlar tembele bindirdi aynı şeyin mavisi dönüp duruyor insanlar doydu artık, yine oynanır oynanmaz değil ama yapısı itibariyle sıkıyor kısa sürede.

eve desen çok zor bir oyun, curve'u aşırı dik, insanların 80% i curve'de bırakıyor, onu geçtim çok ciddi emek/zaman istiyor. gelişim hissi skill kasmayla doğru orantılı olduğu için fiilen hissetmiyorsun.

darkfall desen lerning curve + oyun çok zor. pvp'de öküz gibi skill check var. hardcore bir oyuncu aynı gear'a sahip olduğu 5 tane casual adamı yan yana keser. aşırı emek istemese de cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

eve boyle degil abi.. kapkara uzay koca gemi .. oldu.

bundaki gibi arkadasini gor pesindekini kovala, olene gotunle gul, aslandan kacarken ayiya yakalan oradan asagi death guildinin eline yapis gibi seyler yok.

eve geciniz yani. bence o kendi turunde bir sandbox, fantasy ya da avatar eglencesi yok baska eglenceleri var.

anladim thx gerisini.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...