Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok iyi bir gözümüz olsa

Nigger_of_the_sand

Öne çıkan mesajlar

atom diyoruz bakteri diyosun ya tatoş.

shadowfury yazdığın verileri kabul etmiyor değilim. ama şu yazdıklarını 100 sene önce yazamazdın büyük ihtimalle sadece onu anlatmaya çalışıyorum. elde verilerle ve içinde yaşadığımız koşullarlar ile yarın ben atom görürüm arkadaş demedim zaten.

tartışmıyorum da onu anlatamadım. ısı örneğinin bu arada görüşle alakası yok. ağzının kenarlarında termoreseptörler. göze giden plexuslarla alakası bile yok direk beyin çözümleniyor veri yılanda.

ben sadece şunu söylüyorum. hiçbir duyunun varolmadığı bir canlılıktan 'şu andaki evrimin son halkası' olarak nasıl bir boyuta geldi iş. bundan sonra olmayacağını söylemek baya ters bir söylem.

ama ilk soruya hitaben insan ırkında buna yakın birşey bile oluşabilmesi yok denecek kadar az bir ihtimal 'şu anki bilgimiz dahilinde koyduğumuz parametrelerce'.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim derdim illa atomlar değil

Zaten daha sonra "tamam hücre olsun o zaman" dedim. Normalde magnify ederk gördüğümüz şeyleri, çok iyi bir göz ile magnify etmeden görebilir miyiz diye merak ediyorum. Mesela birkaç metre ötemde bir koltuk var, ben buradan doğru hem o koltuğu gerçek oranlarında algılayıp hem de onun kumaşının kılları arasında gezen miteları gördüğümü hayal edemiyorum, sanki ancak orayı magnify ederek görebilirmişim gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Ya benim derdim illa atomlar değil

Zaten daha sonra "tamam hücre olsun o zaman" dedim. Normalde magnify ederk gördüğümüz şeyleri, çok iyi bir göz ile magnify etmeden görebilir miyiz diye merak ediyorum. Mesela birkaç metre ötemde bir koltuk var, ben buradan doğru hem o koltuğu gerçek oranlarında algılayıp hem de onun kumaşının kılları arasında gezen miteları gördüğümü hayal edemiyorum, sanki ancak orayı magnify ederek görebilirmişim gibi geliyor.

tavuk yumurtası da hücre
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...