Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hadislerin sorgulanmaması bana birşeyi hatırlattı

yelpaze

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Kuran'dan baska dayanagin var mi? Onu soruyorum ben. Yoksa kimseden inanmasini bekleyemezsin.

kendi muhakeme yeteneğim kuranda yazanı onaylayacak kadar iyiydi. başka bir kanıtım yok hayır.
yalnız çok yanlış anladığın bir olay var. ben senden inanmanı beklemiyorum. kafir olma özgürlüğünü allah sana vermiş bana ne senin durumundan. kuran sadece bir öğüt, hatırlatmadır dileyen onu düşünüp öğüt alır.
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

GERGE said:

Kuran'dan baska dayanagin var mi? Onu soruyorum ben. Yoksa kimseden inanmasini bekleyemezsin.

kendi muhakeme yeteneğim kuranda yazanı onaylayacak kadar iyiydi. başka bir kanıtım yok hayır.
yalnız çok yanlış anladığın bir olay var. ben senden inanmanı beklemiyorum. kafir olma özgürlüğünü allah sana vermiş bana ne senin durumundan. kuran sadece bir öğüt, hatırlatmadır dileyen onu düşünüp öğüt alır.

ya gerçekten kuranı okudun mu başından sonuna kadar ? ben seninde bir tatlı su müslümanı olduğunu düşünüyorum. hani ortadoğuda doğmuş kendi ruhunun enerjisini hissedipde en yakınındaki dini kendi aklınca kutsallaştıran ama o dine dair hiç bir objektif araştırması hatta yeterki kadar okumayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ondan dedim namaz diye. böyleleri kuranda yazan gerekliliklerin %20 gibi bir kısmını yerine getirir. kendilerini rahatlatmak için de niyet önemli, ben elimden geldiği kadar uyuyorum diye düşünürler.

ancak kurana göre o gerekliliklerin yerine gelmediği durumların hepsinde yukarıdaki ayette yazdığı gibi burn > regen > burn döngüsü sizi beklemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Reflective said:

neyin kafsıdır bu ya. islam sürekli vardı vs vs. ilk tek tanrı olduğunu iddia eden din bildiğin yahudilik. ötesinde yok tek tanrılı din.

islam ilk din olduğunu söylüyor. musayı da barındırıp ondan öncesinde de olduğunu söylüyor. musadan önce dünya üzerinde olan benimsenmiş, yayılmış, benimsenmemiş, dar çevrede kalmış bütün din ve fikirlerin neler olduğunu bildğini ima etmiş oldun burda bide.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nerde kanıtları ozaman. şu zamanda şurda şu din yaşandı de mesela. tek tanrı sadece benim diyen bir din yok ötesinde.
insanlar zaman içinde tek bir tanrıya tapmış olabilirler fakat çevrelerindekilerin tanrılarının olmadığını savunmamışlardır.
belki delilleri şeytan yoketmiş olabilir. dinazor fosillerini insanların kafasının karışması için yeraltına koyduğu gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

inandırma çabam yok benim. sorulara cevap veriyorum. onlar soru sorarken ne kadar düşünüp, inanma amacındaysa benim de inandırma amacım o kadar.
Reflective said:

abi nerde kanıtları ozaman. şu zamanda şurda şu din yaşandı de mesela. tek tanrı sadece benim diyen bir din yok ötesinde.
insanlar zaman içinde tek bir tanrıya tapmış olabilirler fakat çevrelerindekilerin tanrılarının olmadığını savunmamışlardır.
belki delilleri şeytan yoketmiş olabilir. dinazor fosillerini insanların kafasının karışması için yeraltına koyduğu gibi...

akhenaton, great hymn to the aten bi googlela şunları monoteizm arıyosan musadan önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Noyzura said:

çok şüphesizdir ki onun gücü herşeye yeter ve onun rızası olmadan bir yapprrak bile kıpırdamaz.

artik tipta herseyin caresi var. ilaclar falan var adamin yapragini 3 saat kipirdatan

yaprak kafalımısın kardeş o şekil yaprak değil ağaçtan düşen yapraklar
Sosyal ağlarda paylaş

Araf/176
Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

allah ne komik ya. hem kendine herşeyi bilen, herşeye kadir diyor sonra şımarık çocuk gibi beklediği çıkmayınca siz köpeksiniz, domuzsunuz diye sövmeye başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...