Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben neden buradayım zannediyorsun?

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Her sabahki gibi uyandım bir "sen"i görebilmek için
Vardığımda gitmem gereken yere
Sen daha yeni gözlerimin önüne gelmiştin
Üzerinden bej montun, boynunda mavi atkın

Gözlerini bakıp da görmemek imkansız
Hele o saçların...
Hele o saçlarına bakıp da aşık olmamak
Var olur mu zannediyorsun böyle bir kalp?

Yaşamımın anlamı bir tek sen kaldın
Ve hayatta ölmeme değecek de bir sen varsın
Eğer gerekecekse bir okyanus kurutmam senin için,
Eğer lazımsa yapılamayacak şeylerin yapılması senin için
Ben ne için buradayım?

Bu şiir Nil Ulus'a ithaf edilmiştir... 24/11/2004 13:44[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
Sosyal ağlarda paylaş

peki o halde. malesef bu şiir "senin güzel gözlerin ah o güzel sözlerin" tadından öteye gidememiş. sırf böyle bir duruma düşmemek için pekala vücuduna hasta oldukları kızlara dahi (ehu, sözüm meclisten dışarı) bu konsept dışında şiir yazan şair abilerimiz çoktur. bunun da ötesinde bir şair olmaktan çok okuyucu ve birey olarak ben aşkın gözler, saçlar ile anlatılmasından rahatsız olmuşumdur. ne kadar güzel manalar bulunmuş olursa olsun, aşk yüzünden karga ne kadar şahin görünürse görünsün. bunu diyeceğidim.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Ne de alam-fikre bir mersa, Olan bu mai deniz
Melali anlamayan nesle aşina değiliz.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 24 Kasım 2004 20:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya horas iyi güzel de abi senin dediğin hepsini toplayıp koyarsak sadece ikinci 4lük için konuşabiliriz... ki bu şaire kalmış birşeydir. sonuçta burada anlatılanlar şairlerin içinden geçen duygulardır ve en saf haldedir. eğer bunun dışına çıkılırsa ortada ne anlatılacak bir duygu kalır ne de bir düşünce.[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.

[Bu mesaj LevieMaxilack tarafından 24 Kasım 2004 20:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

işte onu diyorum. herkesin içinden duygular geçiyo. yani duygu anlatmaktan başka, kelime dizmekten başka bişi ise yapmaya çalıştığın, sunuyosan bize filan dikkate alırsın belkidiye söyledim. yoksa tabii ki yaz. ehu. kızma olm.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Sosyal ağlarda paylaş

yok kızmıyorum şurada sadece polemiğe giriyoruz alttarafı;) ama kelimelerine güvenmeyen bir aşık da kalkıp şiir yazmaz zaten. hayatım boyunca binlerce konuda binlerce şiir okudum ve de şiir yazabilecek kapasiteye sahip olduğumdan eminim. ve hala da okuyorum. bu yüzden kelimelerime güveniyorum ve aynı güvenle de şiirimin gayet güzel olduğu kanısındayım.[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
Sosyal ağlarda paylaş

horace' e katılıyorum, dediği gibi olmuş; hata arama bu tarz meselesi, yazdıkça kendiliğinden olgunlaşır, açıkçası kelimelerle güzel oynayamamışsın . Bi de kızma ama ilk dörtlük hariç çok sıradan olmuş, birincisi nispeten daha güzel..Biraz abartmışın levo binlerce şiir okudum diye ama neyse=)çok şiir okumakla güzel şiir yazmanın bağlantısı olduğunu düşünmüyorum ne yazıkki..[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh
Sosyal ağlarda paylaş

ilk olarak benim burada kimseye kanıtlamam gereken bir şey yok. kimseye ne herhangi konuda abartma ya da palavra atmak gibi bir lüksüm de yok. ikincisi insanın şiir kalitesi şiir okumakla ilerler , yazdığı şiirle değil (laf gereken yere gitti).
sonuçta bana biraz fazla üzerime geldiniz gibi geldi. tamam yazdığım şiir süper değil ama en azından okunmayı hakediyor.[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
Sosyal ağlarda paylaş

bi açıklar mısın insanın şiir kalitesi nedir?evet belki çok okuyarak bir yere gelebilirsin ama gördüğün gibi çok okumak güzel şiir yazdırmıyormuş(laf yerine gitti).[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh
Sosyal ağlarda paylaş

şiirin kalitesi ne midir? sana söyliyeyim. şiir kalitesi şiirin okunmasıyla alakalıdır. şiiri ne kadar kişi okuyup beğenirse (dikkatini çekerim sadece okumaktan bahsetmiyorum) o kadar kalitesi artar.
ha ayrıca ben her şiirin çok okumakla alakası olduğunu söylemedim. Güzel bir şiir çok şiir okumakla yazılır dedim.
ortalık onlarca insan var ben şiir yazıyorum diyen.. ama bir sorun bakalım hayatlarında okul dışında kaç kez şiir okumuşlar?

Dipnot: Bu şiirin kötü olup olmadığı hakkında bu işten anlayan 13 kişiye sordum. sadece 4ü kötü bir şiir olduğunu söyledi...[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
Sosyal ağlarda paylaş

abi özür dilerim ben bok yemişim. şiirden anlayan insanlardan sadece 4'ü kötü demişse. gerçi o da ne demek anlamadım ki. yani demek ki şiirden anlayan adamlar da beğenmemiş... veya nedir? ne anlamalıyız burdan?

savunmaya girmek doğru bişi diil bunlarda. sallamasan bile insanların düşüncelerini not et bi kenara lazım olur diye ilerde. güzel olduğunu ispat mı ediceksin? veya nedir? anlamıyorum ben sizi. :/ yani ne garezim olucak sana kji de kötü bişi yazıcam. eleştridir bu. umursadığım için.[signature][hline] Ne sen, Ne ben, Ne de hüsnünde toplanan bu mesa,
Sosyal ağlarda paylaş

ya horas, abi zaten benim burda ne kimseye alındığım var ne de kızdığım. ama burada öyle bir yorumluyorsunuz ki insanın bırakası geliyor. ben hayatı boyunca kızlarla uğraşmış olan bir adam, kalkıp birine ilk defa cidden aşık oldum ve çektiğim acıyı buradaki kimse bilemez. bu yüzden beni anlatacak bir tek kelimelerim var (çok mu duygusal oldu be?). tamam şiir seni fazlaca açmamış olabilir. Ama öyle bir söyledin ki (bkz. Horasın ilk mesajı) yorumunu "ben acaba o kadar iğrenç bir şiir mi yazdım acaba" durumuna geldim. Senin ne düşündüğün fazlaca ilgilendirmez beni senin ne kadar beğenip beğenmediğin. Çünkü bu şiir sana yazılmış bir şiir değil sonuçta.[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
Sosyal ağlarda paylaş

yane direk gördügünü yazmısın duygu yok salt gözlem war üsütne de ah su ah bu demişin
şiirsel nitelik anlamsal olarak hiç taşımıo
ha böyle şiir oluyo mu
tabi ki oluyo
ama konusu aşk olmaz
garip akımının şairlerinin buna benzer şekilde şiirlerini okumustum ,ki suanda seni gercek şairlerle karsılastırıorum geçtim romantik olucam die '5 satırlık şiir' lise gençliğini, aşk teması ele alınmıodu pek
sen sevdigin insanı bize analtmaya çalışmışın
nasıl analttıgın ne akdar sevdiginle ilgili bir ölçü tabi deil sonucta yansıtamıo olabilirsin
ama edebi yanı kuvvetli biriysen şayet
ve yaza yaza bunu yazdıysan
bi sorun war bence
ben dahi sevdigim insanlara daha anlamlı tek düzelikten çıkmış şirrler yazmayı başardım ki snn gibi bimlerce şiir okudum şeklinde bi iddiam yok çünkü okumadım[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

levi hiç eleştiri kabul etmiosun ne adamsın ya...
anlatım bozukluğu
senden başka kimseye hitap etmiyo olması
şiirin evrensellik gibi bi nitaliği vardır.
bi de büyük laf etme kaygın var kurtul ondan.
burda da yazıyım dedim msnde takmıyosun.
adamlar haklı ne diyim
hemen savunmaya geçiosun kendini bi dinle bi yere not et ya...[signature][hline]dışı sevda içi zindan değilim artık:))
Sosyal ağlarda paylaş

burda takacağımı nerden biliyorsun?
ama laf anlatamıyorum galiba... eğer kötü bir şiir olsa bile yani hayatınızda gördüğünüz en iğrenç şiir olsa bile bunu söylemenin bir adabı vardır. dersin ki levie şiirin iyi olmasa bile kötü de değil (bakın nasıl fantazi yapıyorum). ama şunları şunları düzeltirsen daha iyi olur. dersin geçer gidersin.
ha evrensellik hakkında... bu şiirin evrensel olması gerekmiyor daha önceden de söyledim şimdi de söylüyorum bu şiir ona ya da buna yazılmış bir şiir değil. Tek ve özel bir bayana yazılmış bir şiirdir ve sadece onun beğenip beğenmemesi beni ilgilendirir. ha beğenmedi mi? yenisini yazarım.
noktalama hakkındaki görüşümü "N" de iletmiştim herkese. isteyen açıp ona bakar...[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
[i]Hayatta en büyük sevgileri hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevgisini hak etmeyecek kadar özelsin sen N[/u]il...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

dayanamıcam yazıyorum
tek ve özel birine yazıldı madem paylaşma kardeşim o zman başka kimseyle.madem bizden yorum istemiosun ilgilendirmio ilan etmiceksin şiiri cümle aleme.kusura bakma yani.
dost acı söyler.yumuşatılmış eleştiriler hep senin zararına.
benden bu kadar.tabi uzatmazsan.paşa paşa kabul et bi kere de ya...[signature][hline]dışı sevda içi zindan değilim artık:))
Sosyal ağlarda paylaş

selincim canım... güzelim... niye inadıma yapıyosun? ben orada onun beğenip beğenmemesi beni ilgilendirir dedim. Ne yani sen beğenmedin diye ben şiiri yırtıp atayım mı? alla alla yaa.[signature][hline]Her şey aslında sadece kalbimden akıp giden bir "Nil"di.
[i]Hayatta en büyük sevgileri hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevgisini hak etmeyecek kadar özelsin sen N[/u]il...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben inanmiyorum "sanatci sanat eserini insanlar icin yapar" 'a.
Sanatci ne düsünüyorsa ne hissediyorsa onu sanat yapar. isteyen insan anlar isteyen insan anlamaz... elestirileri abartmanin bi alemi yok.

Ama sunu da unutmamak lazim ki, sanatci "ben sairim siir yaziyorum" "ben ressamim resim yapiyorum" dediginde bazi tabulari kabul etmis olur.[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...