Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the movies

codename_curse

Öne çıkan mesajlar

fLim yönetmenliği yapıyorsunuz , senaryo , set , fikim arkası , fLim önü herşeysizden sorumlu kısacası :)

size bide bi kaç screen koyduk mu tamam :)

----> işte setten bir görüntü.

----> burada bağırıyorsunuz."Oglum biraz daha canlı oynayın şu rayı ya" gibi :)

--------> hadi bi korku fLim hede hodesi yapalım.

---------> artist bulma gibi bi sıkınmımız yok :)

-------> Karakter Costümlerimiz bol bol seç seç flim yap :)

-------> fLim'e biraz action katalım ehh kafasına vur kafasınaaa :)

------> gizli kapaklı fLimler ypamaya bayılırım.

vs vs ... diye uzar gider

kendi senaryonu kendin yaz, kendin çiz , kendin yönet :)[signature][hline]||Hisar Oyun[b]||

Sosyal ağlarda paylaş

Sims gibi abuk sabuk bir oyun değil de
daha gerçekçi ve biraz da simulasyon tadında championship manager/football manager gibi birşey yaparlarsa mükemmel bir oyun olacaktır.
Örneğin 60lardaki 70lerdeki 80lerdeki 90lardaki film anlayışlarını bize belli edicek, buna göre filmler yapabileceğimiz bir oyun olursa süper. Hatta direk klasik bir oyun olacaktır.

Bu sayede hem film sektörünü anlamış oluruz, hem de güzel filmler çıkartıp eğlenmiş oluruz.

Ancak sanmıyorum böyle birşey olacağını, umudum yok.
Direk Sims gibi garip gurup olaylarla dolu, sıradan bir tycoon olacağını düşünüyorum.
Bir masaya yanlışlıkla oturdunuz diye 15 dakka kaybettiğiniz (oturma 5 dakika, kalkmak gene 5 dakika, bir de arada eften püften vakit kayıpları), geçen saniyeleri ve paraları saydığınız, sadece koşturmadan ibaret bir oyun olacak.

Umarım bu düşüncelerimi yanlış çıkartır güzel bir oyun olur. İhtiyacımız var çünkü bu tarz güzel oyunlara...[signature][hline]mono - life in mono
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer Film çekimine ağırlık verirlerse ve opsiyonlarımız fazla olursa bu konuda, ortaya deli işler çıkacaktır ki ben kasıcam.
Forumlarında "çekilen filmlere ses dosyası ekleyebileceksiniz, ayrıca planlarımızdan biride her sene en iyi filmleri seçeceğimiz bir site olacak" diyorlardı aylar evvel.

Yani filmleri ayrıntılı çekebilirsek oyun şahane olur. Ama yok mali işlere boğarlarsa bizi sarmaz beni.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

peki zeki mürenin filmini yapsak izleyenler zeki müreni görebilecek mi?[signature][hline]Guitarist Dark Elf Commander
------------
Blackice, 19 Ağustos 2004 03:57'da demiş ki:
OHA PUHUAHEAHAH osurugumdan annem uyanmış Hehahaehah osurdum kapı açıldı direk noluyo olm diyo bi de bılı zort diye çıktı EHeah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 27 Kasım 2004 19:43 tarihinde demiş ki:
Sims gibi abuk sabuk bir oyun değil de
daha gerçekçi ve biraz da simulasyon tadında championship manager/football manager gibi birşey yaparlarsa mükemmel bir oyun olacaktır.
Örneğin 60lardaki 70lerdeki 80lerdeki 90lardaki film anlayışlarını bize belli edicek, buna göre filmler yapabileceğimiz bir oyun olursa süper. Hatta direk klasik bir oyun olacaktır.

Bu sayede hem film sektörünü anlamış oluruz, hem de güzel filmler çıkartıp eğlenmiş oluruz.

Ancak sanmıyorum böyle birşey olacağını, umudum yok.
Direk Sims gibi garip gurup olaylarla dolu, sıradan bir tycoon olacağını düşünüyorum.
Bir masaya yanlışlıkla oturdunuz diye 15 dakka kaybettiğiniz (oturma 5 dakika, kalkmak gene 5 dakika, bir de arada eften püften vakit kayıpları), geçen saniyeleri ve paraları saydığınız, sadece koşturmadan ibaret bir oyun olacak.

Umarım bu düşüncelerimi yanlış çıkartır güzel bir oyun olur. İhtiyacımız var çünkü bu tarz güzel oyunlara...
bonkiraşir peter molyneuxdan bahsediyoruz bu adamdan kotu oyun ciktigi gorulmedi.[signature][hline]john the insane fork.
Sosyal ağlarda paylaş

sims 2'nin grafikleri daha güzel geldi bana :)

said:
HellHound, 27 Kasım 2004 23:07 tarihinde demiş ki:
(yada lionhead, dungeon keeperin haklarini satin alip DK3'e el atsin)

mesajını ilk gördüğümde ben de bunu düşünmüştüm de, çoktan editlemişsin zaten ehe neyse...[signature][hline]mono - life in mono
Sosyal ağlarda paylaş

bole bi oyun neden ilgi çekebilir ki yani belki bi zaman ama senaryo filan olmadıgı surece oyunda bence cabuk sıkar gibi gelio. yok dimi senaryo filan su bolumde sunu yap bolece bolumu bitir gibi hah bu bolum bitti al sana yeni bisi cıktı bak bu bolumde de bunu kullan olayı olsa guzel olabilirdi
Sosyal ağlarda paylaş

oyun hakkinda birsey bilmeden atip tutmayalim. oyunda sahnedeki siddetten kameramnina onayacak oyunculara kadar siz seciyorsunuz herseyi ve senaryo da sizin oluyor. en guzeli cektiginiz filmleri mpeg ormatinda kaydedebiliyorsunuz. kamera acilarini belirliyorsunuz konuyu belirliyorsunuz [mesela 3lu senlerdeseniz cok ciplk sahneler gostermemelisiniz, mafya ve western filmler i daha cok gise yapar vs.]. oyunu merakla bekliyorum.[signature][hline]john the insane fork.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 28 Kasım 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
oyun hakkinda birsey bilmeden atip tutmayalim. oyunda sahnedeki siddetten kameramnina onayacak oyunculara kadar siz seciyorsunuz herseyi ve senaryo da sizin oluyor. en guzeli cektiginiz filmleri mpeg ormatinda kaydedebiliyorsunuz. kamera acilarini belirliyorsunuz konuyu belirliyorsunuz [mesela 3lu senlerdeseniz cok ciplk sahneler gostermemelisiniz, mafya ve western filmler i daha cok gise yapar vs.]. oyunu merakla bekliyorum.

oyun daha çıkmadığı için ne desek bilip bilmeden atıp tutmuş olucağız.
ancak şu yazdıkların oyun hakkında düşüncelerim değiştirmiyor.

sebepleri:

-"sahnedeki siddetten kameramnina onayacak oyunculara kadar siz seciyorsunuz herseyi"
bu o kadar kilit bir özellik değil.
örneğin şiddet dediğin "şiddet" menüsüne bakıp ordan "kavga edin" seçmekten öteye gitmiycek.
ya da oyuncu/kameraman gibi kadro seçimlerinde, "daha pahalı eleman daha iyidir" mantalitesinde olucak.
her tycoon oyununda bu var, sims'de aynı durum var.

-"mesela 3lu senlerdeseniz cok ciplk sahneler gostermemelisiniz, mafya ve western filmler i daha cok gise yapar vs"
bu da o kadar mühim birşey değil.
örneğin değişik temalar var. filmi yaratırken "mafya" seçersin. revolverlar, kızılderiler olur ama uçak tank olmaz.
bilim kurgu temalı filmlerde zombi veya vampir koyamassın.
1960lı yıllardayken teneke robotlar varken, 1990larda daha gelişmiş süper robotlar olur.
Aynı sims'deki eşya seçimi gibi...

[hline]
demek istediğim şu:

CM veya FM gibi oyunlarda elinde çok seçenek var. Örneğin neredeyse elemanının saçının rengi bile oyuna etkisi var. Elindeki oyuncuları tek tek geliştirebiliyorsun ve idare edebiliyorsun. Basit bir takımla bile, stratejilerini iyi düşünürsen, çok yüksek konumlara çıkabiliyorsun. Basit tycoon oyunlarındaki "daha iyi oyun sergilemek için mutlaka daha pahalı eleman almalısın, daha pahalı eleman için bol paran olması lazım" zorunluluğu yok. Bu güzel birşey. Oyun sana çok olanak veriyor ve en önemlisi serbestlik veriyor.

Oysa Sims ve Sims 2 gibi oyunlarda, sadece zamana karşı yarış halindesin. Bir yandan da iflas etmemeye çalışıyorsun. Mantıklı şeyler var bir yandan da çok saçma şeyler var. Oyundaki her dakika, gerçek hayatta bir saniye. Banyo yaparken oyun süresine göre hesaplanıyor: Gerçek hayatta 10-15 dakikada yaptığın banyoyu oyunda eş zamanlı yapıyorsın. Ancak bir masaya otururken ve kalkarken gerçek hayattaki süreye göre hesaplıyor. Bu yüzden yanlışlıkla masaya oturup hemen kalkarsan, gerçek hayatta 10-15 saniyede yapmış olduğun haraket, oyunda, gerçek hayatta 10-15 dakikada yapabileceğin bir hareketle aynı süreye maloluyor. (Yani masaya oturup kalkmakla banyonu yapmak aynı süreye maloluyor). Bir kızla konuşurken dialoglarını seçemiyorsun, sadece "konuş, konuş, konuş, espri yap, konuş, sarıl, konuş, konuş, sarıl, öp, sarıl, öp.." ile sınırlı bir olay var. Hayatın çok monoton. "Sabah kalk, yemek ye, tuvalete git, etrafı toparla, araban gelsin, bazı işlerin yarım kalsın işe koştur." "İşten gel, yemek ye, tuvaletini yap, arkadaşınla konuş, televizyon izle, yemek ye, tuvaletini yap, yat". Oyundaki seçenekler de sınırlı, yeni özellikler için sürekli ek paket peşinde koşuyorsun.

[hline]

Tycoon oyunları oynayanları saygım var birşey demiyorum.
Ama bu tarz oyunlar beni sarmıyor.
Sınırlı oynanabilirlik yerine biraz daha serbestlik istiyorum.
Sims tarzı bir oyun çıkartırlarsa, The Movie, Sims'i tekrarlamış olacak.
Ancak basit seçenekler yerine gerçekten serbestlik verirse, bir klasik olacağını düşünüyorum.

Sims'le de bu yüzden kıyaslanıyor.[signature][hline]mono - life in mono

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 28 Kasım 2004 02:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...