Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biz de Türk'üz abi...

chrome

Öne çıkan mesajlar

3 gündür nijeryalı müşterilerimle ilgileniyorum.
ilk kez geliyorlar türkiyeye ve istanbula. tabi ben de adamları hep özel ve güzel yerlere götürdüm,götürüyorum,götüreceğim...kültür elçiliği görevimi fazlasıyla yerine getiriyorum...o ayrı...
ama patron olanı(nijeryanın en zengin adamlarından birisi)nın 10 senelik amerika, ingiltere vizeleri var.istediği zaman gidip geliyor oralara. gezmediği,görmediği avrupa ülkesi kalmamış.

bizim ülkemizdeki sıcaklığı,bizim ülkemizdeki insanların hoşgörüsünü hiçbir yerde görmediğini söylüyor. bana yalan borcu mu var? bir de şu içimizdeki irlandalılar olmasa,her fırsata avrupalının bokunu püsürünü övenleri kastediyorum...adamların kültürel anlamda,ekonomik anlamda,endüstriyel anlamda pekçok konuda bizden ileride oldukları ortada. ancak insanlık konusunda çok fırın ekmek yemeleri lazım. bireyselliği bu kadar dayamalarına rağmen memleketye halen çok fark var aramızda bizim leyhimize.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

KuddusiMavra said:

toplumumuzda bu insanlara karşı acımasız. avrupanın,amerikanın kıçı kırık zırtosu dolansa ortamlarda, arkadaş olmak için can atan gençler sözkonusu türk kavminden insanlar olunca burun kıvırırlar.

Şu çok doğru ya.

Kıçıkırık fransıza italyana ortamlarda tapar bizim gençler, özellikle türk kızları. Azeri biri fln oldu mu "ehehehe negomik konuşuyo köylü" tripleri.

İtalyan dediğin de avrupanın köylüsü mesela ama onu düşünmüyor.

2-3 aydir dukkana gelen bir İtalyan eleman var, erasmus ogrencisi. Adam bildigin esmer apaci, erasmus partilerde cok kiz goturmus. Tipi numunelik, konusma desen benim kadar İngilizce biliyor. 'Burda erasmus cok kolay yea hocalarim italyadaki hocalar gibi değiller' diyo. Yolda karsilasiyoruz bazen, kizlar tipe bakip ingilizce konustugunu gorunce hemen dikkat kesiliyolar lol.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Theridone haklı...
bu memleketin kızı sırf ingilizce konuşuyor diye eğer italyan tipitiple fingirdeşiyorsa ve sırf TÜRK olduğu için memleket evlatlarına "öfff,git başımdaaaan" diyorsa...
çok haklı...

dünyanın her yerinde bu böyle. yabancı dil her zaman çekicidir. ü

herhangi bir yabancı kızın yanında türkçe konuş mesela. ay ne güzel tınısı var ay şöyle böyle derler. aquila söylesin mesela olmuştur kesin amerikada

veya herhangi bir yere git. yabancı olan hep çekici gelir insanlara.

veya türkiyedeki en kezban esmeri gönderin amerikaya. büyük ihtimal çoğu aşık olacak.

herşeyi güzel memleketime bağlamayın a.
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim,kazın ayağı öyle değil işte.
elin hatun kişisi ilgi duyuyorsa bunu sana direk belli ediyor. bizim hatun kişiler gibi trip üstüne trip atmıyor. bizim hatun kişinin yabancı ilgisi ile yabancının türk ilgisi konusunda ise bence yanılıyorsun.yabancı hatun kişi herkese eşit mesafelidir. bizim hatun kişiler türk erkeklerini 3-0 geriden başlatıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...