Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTU'de PKK ve TGB kavgasi

zgrw

Öne çıkan mesajlar

Olay yerinde bulunan TGBli'nin ağzından neyin nasıl olduğunu aşağıya yapıştırıyorum:

"Dün ODTÜ'de yaşanan meydan muharebesinde ben de vardım. PKK'nın gençlik kolu olan YÖGEH önderliğindeki grupların gelip etkinlik salonunu bastığında içerideydim. Etkinlik Bilim ve Ütopya dergisinin düzenlediği 'yılın en genç bilim insanı ödülleri'ydi. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden onlarca akademisyenin ve bağımsız bilim insanlarının çıkardığı saygın bir dergi olan Bilim ve Ütopya dergisinin ODTÜ'de geçtiğimiz haftalarda düzenlediği 'Kuantum Fiziği' adlı etkinliği yine aynı grup tarafından basılmış, dergilere saldırılmış hatta bir kaç hoca da yaralanmıştı. Hocaları tehdit eden grup işte dün de yine taşları ve sopalarıyla geldiler. İlk önce bulunduğumuz binanın camlarını indirdiler, hocalar kapıda etten duvar olarak aracılık etmeye çalıştı. Bu sırada hocalardan yaralananlar oldu.
Biz zaten dün 17 kişi, oraya durumu bilerek gitmiştik. Amacımız etkinliğin sabote edilmesine izin vermemekti. Çok güçlü gelen bu karşı gruplar amacına ulaşıp etkinliği yaptırmayınca biz de orada can-siper direndik. Yaklaşık 2 saat boyunca TGB'yi ve ona yakın bir dergiyi okullarında etkinlik yaptırmamayı devrimcilik sanan bu birleşik grubun karşımızda molotof kokteyli hazırlamasını izledik. Camları kırıp içeri taşlar attığında arkadaşlarımızdan yaralananlar oldu. Sonra kahraman arkadaşlarımız geldi. Onlar geldiğinde bu gruplar çil yavrusu gibi dağıldı ve biz de binadan çıktık. Ardından bahçede çatışma başladı. Bizim sayımız 100 civarındayken onlar da 300 civarındaydı. Molotof kokteylinin yanında sis bombası dahi kullandılar.
Saatlerce uzaktan karşılıklı taş atarken bu cumhuriyet, bilim, aydınlanma ve Türkiye düşmanlarına karşı; Atatürk'ün Bursa Nutku'nu yürürlüğe koyduğumuzu hissettim. Redhack'in dediği gibi neden kavga ettiğimizi bilelim, Commer'in Arabasını yakmaya mı devam edeceğiz, yoksa bindiğimiz dalı mı? İşte bu kişiler yaptıkları bu barbarlığı, hainliği devrimcilik sanarken biz orada onlara gayet güzel bir cevap verdik.
Biz Diyarbakır'da okulsuz Arslanoğlu köyüne okul yapıyoruz. Malatya'da köylüyle kayısı topluyoruz ve ürünün ziyan olmasının yanında Kürt köylüsünün de en büyük derdi olan Mevsimlik Tarım İşçiliğine karşı koyuyoruz. Amerikan Askerinin başına çuval geçiriyoruz, geçtiğimiz hafta John Kerry İstanbul'a geldiğinde tek protesto eden grup biziz ve toplantının yapıldığı binanın önünde NATO bayrağı yakıyoruz. Bizi halkımız gayet iyi biliyor da sanırım bu çapulcular bilmiyormuş. Dün barikatları yıktığımız gibi onları da yıktık, püskürttük ve darmadağın ettik ve kendimizi tanıttık.
Olay böyle gelişmiş ve sonlanmıştır. TGB yine orada örgütlülük bilinci, disiplin örneği göstermiş ve yurtseverlik iradesi ile hainlere karşı koymuştur.
Bunun dışında internette yayılan haberler yalandır, aldatmacadır. Bu haberlerin basiretsizliği bize dün ODTÜ'de Alperenler'in yardım ettiğini söylemeye kadar ulaşmıştır. İşte alçaklık ederken bu kadar da beyinsiz olan bu gruplar herhalde dün 'Atatürk Gençliği Görev Başında' sloganını Alperenlerle birlikte attığımızı sanıyorlar ya da halkın buna inanacağını düşünüyorlar. Yaptıkları eylemlerin yarısından çoğunun AKP'nin işine yaraması durumunun yanında bunlar halkı aptal yerine koymalarıyla da AKP'ye yakınlar. Biz halkımızı tüm halk düşmanlarından kurtarmak ve güneşli mavi günleri görmek için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu tip şeyler bizi yıldıramaz Türkiye'yi yeniden Kardeşlik bağlarıyla örüp vatanımızı tüm hainlerden kurtaracağız, kurtarana dek mücadelemizi sürdüreceğiz."

nokta...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

baştan sona yalan...her zaman olduğu gibi açık açık "PKKlıyım lan ben" demek yemiyor, salla babam salla.

1.TGB'nin salt İşçi Partililer'den oluşmadığı sosyal medyadaki TGB web sitesi, twitter adresi ve başka kaynaklardan ve tabii ki bu konu ile ilgili yayınlanmış haberlerden rahatlıkla öğrenilebilir.

2.Yemekhanenin önünde devrimciler toplandı dediği adamların tamamı PKKlı.

3.Az önce TGBli dediği ve parantez içinde de İşçi Partili dediği gençler şimdi burada faşistler olarak adlandırılmış.

4.Anlattıklarının özeti TGBliler PKKlıları evire çevire dövmüşler.Sonra polis gelmiş,bunları kurtarmış.

5. Her fırsatta FAŞİSTLER dediği çocukların her biri bu yalanları yazan adamdan da, bunun gibi adamlardan da doğal olarak çok hem de çok daha vatansever, çok daha adam gibi adamlar...Ve asıl FAŞİST olanlar ise bu yazıyı yazan adam, o adamın içinde bulunduğu tipler, az önce göğüs göğüse dövüşte dayak yiyen ama tek bir adamı yalnız yakalayınca hep birlikte üstüne çullanmayı DEVRİMCİLİK sanan, ADAMLIK sanan TİPLERİN TAMAMIDIR...

Her fırsatta İşçi Partisi-Doğu Perinçek-Apo bağlantısı kurup yanarlı dönerli fotoğraflar koyan akılsızlar...Aha bakın işte, PKKlılar ile TGBli diye suçladığı (kendi aktarımı ile İŞÇİ PARTİLİLERİN) çocukların arası böyle...Bilmeyenler anlasın kimin,nerede durduğunu...

sor arkadaşlarından dinle koçero kimin nasıl çil yavrusu gibi dağıldığını. bizim grup 300 kişi falan değildi ilk durumda. şunu da sor, biz onlara ellerindeki sopaları, sallamaları bırakırlarsa çıkıp gidebileceklerini söyledik mi söylemedik mi?

dayak yemek de atmak da marifet değil, ancak odtü'ye çantalarınızda emanetlerle gelip istediğiniz gibi terör estirebileceğinizi sanıyorsanız, bir sonraki sefere bir kez daha düşünürsünüz sanırım. o kitlenizin 5'te biri falan gelirse şanslısınız, zira linçten polisin yardımıyla kurtuldunuz (ha linç etmek de marifet değil, ancak ellerinde demir sopalarla dışarıdan adamlar getirip saldırıyorsan önce, bunu da göze almışsın demektir. rüzgar esen fırtına biçer)

HEPSİ PEĞKAKALI diyorsun ama bak adamınız ne diyor. her gruptan vardı diyor, anarşikler vardı diyor, kolektifler vardı diyor.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ll5gYkffhZA

hayır ne içiyorsanız ben de istiyorum, odtü'ye gelip kahrolsun mit ciya kontrgerilla sloganı atmak nedir? yukarıdaki "prof" amcam da bunu söylüyor. istihbarat ekiplerinin bıdı bıdı diyor. şakaysa komik değil, ciddiyse çok komik. doğu perinçek denen adamın mazisini araştırınca kimin istihbarat için çalıştığını, kimlere maşa olduğunuzu çok güzel görürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

hepsi PKKlı diyorum işte.
olm siz kendinizi yeni bir b.kmu sanıyorsunuz? 92de de vardı sizin abileriniz üniversitelerde. 1 mayısı kutlayalım diye halay çekerdik, bu dangalaklar BİJİ YEK GULAN diye bağırırlardı.
YÖKü kuruluşunu protesto etmek için derse girmezdik, kantinin ortasında GERİLLAYA SELAM OLSUN diye bildiri okurlardı.
Satranç turnuvası düzenlerdik, SEROK APO diye bağırırlardı.

En son,"noluyo olm,mal mısınız?" derdik,
-"Devrimciyiz abi"der sinerlerdi.

Şimdi aynı b.kun devamı bu grupların hepsi...kendilerine anarşist mi derler, kolektif mi derler, yögeh mi derler, iyöder mi derler...her ne derlerse desinler, hepsi KÜRTÇÜ, hepsi PKKlı...

verdiğin yutupvidyosu da senin gibi adamların ne mal olduğunuzu gayet güzel anlatmış. tabi profesör kibarlık etmiş, benim dediğim bir ilerisini söylememiş,"efendim hepsi aynı b.kun soyu"dememiş.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte çetin abi bunları bir takım adamlar masuz soktu sol un içine ki sol kendini ifade edemesin sol u hep ortalığı yakıp yıkan itlik peşinde koşan teröristler sansınlar diye. Sonuçta halkın geneli eğitimsiz ve böyle sanıyorlar ne yazık ki.
Bunlar da hangi tezgaha hizmet ettiğini bilmeyen ortada kalmış çocuklar. Bunlar ıspartaya konyaya okumaya gitse cemaatciler avlıyor odtüye gidenlerini böyle yavşaklar avlıyor gaziye gidenleri cCc oluyor. İstanbula özel ünilere gidenleri kariyer günlerinde takım elbise giyip kendilerini iron man sanıyor.
Kendi durumunu bilen ülke olarak sıkıntılar yaşadığını bilen daha kaliteli bir hayat isteyen ve bu durumundan kurtulmak isteyen ve bunun için üzerine düşen görevi hadlerini de abartmadan yapmak isteyen Anadolu gençleri TGB gibi bir oluşum gerçekleştiriyor onlara da böyle karalama kampanyaları düzenleniyor.

Ha bana soracak olursan ben ekmeğime bakarım artık böyle salakça işlerle harcayacak vaktim yok yaşım gelmiş 24 e. Hayat kaçıyor gidiyor mal mıyım bunlarla uğraşacam.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

İşte çetin abi bunları bir takım adamlar masuz soktu sol un içine ki sol kendini ifade edemesin sol u hep ortalığı yakıp yıkan itlik peşinde koşan teröristler sansınlar diye. Sonuçta halkın geneli eğitimsiz ve böyle sanıyorlar ne yazık ki.
Bunlar da hangi tezgaha hizmet ettiğini bilmeyen ortada kalmış çocuklar. Bunlar ıspartaya konyaya okumaya gitse cemaatciler avlıyor odtüye gidenlerini böyle yavşaklar avlıyor gaziye gidenleri cCc oluyor. İstanbula özel ünilere gidenleri kariyer günlerinde takım elbise giyip kendilerini iron man sanıyor.
Kendi durumunu bilen ülke olarak sıkıntılar yaşadığını bilen daha kaliteli bir hayat isteyen ve bu durumundan kurtulmak isteyen ve bunun için üzerine düşen görevi hadlerini de abartmadan yapmak isteyen Anadolu gençleri TGB gibi bir oluşum gerçekleştiriyor onlara da böyle karalama kampanyaları düzenleniyor.

Ha bana soracak olursan ben ekmeğime bakarım artık böyle salakça işlerle harcayacak vaktim yok yaşım gelmiş 24 e. Hayat kaçıyor gidiyor mal mıyım bunlarla uğraşacam.

Soris guzel tahlil etmissin kardesim.
Son paragrafina ise katilmiyorum.meydani bu hetiflere bos birakirsan bir gun o ekmegi yemenin artik tad vermedigini goreceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak bilememde, odtüdeki tgb lilerde random pkklı/dincileriniz kadar kötüler. kardeş gel bize katıl diyip, yok saol deyince yoska sende mi faşist diyenleri.

dediğim gibi tgb nin genel oluşumu hakkında bir şey diyememde, odtüdeki oluşumları gayet leş insanlardan oluşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...