Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unity bilen programcı aranıyor

imamizer

Öne çıkan mesajlar

Birkaç ay önce Unity eğitimi almak çok istiyordum (biraz maya eğitimim var) ama iş bulamazsam neye yarar dedim vazgeçtim. Strese girmek istemiyorum zaten, öyle kolay birşey degil... Yani temel bilgisi olmayan insan için zor. Hadi ben öğreniyim diyerekten öğrenip,iş bulamaz kimse. 10 ay civari eğitim şart zaten bilmeyen için.
Bu da öyle bir anım :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Orta seviye c# yeter mi bilmem ama oyun yapımı ekip çalışması ve unity dinamiklerindende anlaması lazım programcının.

C# bilen adam bulursun orası zor değil ama memleketimiz programlamanın feriştahını bilip tek bir user interface ile çalışan program yapmamış adamla dolu siyah ekran mühendisi yetiştiren üniversitelerimiz sağolsun...
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
fizy45 said:

Orta seviye c# yeter mi bilmem ama oyun yapımı ekip çalışması ve unity dinamiklerindende anlaması lazım programcının.

C# bilen adam bulursun orası zor değil ama memleketimiz programlamanın feriştahını bilip tek bir user interface ile çalışan program yapmamış adamla dolu siyah ekran mühendisi yetiştiren üniversitelerimiz sağolsun...

siyah ekran mühendisi ne abi, cs bölümlerinde oturup user interfaces dersi mi koyacaklar ? discrete math ve programming languages dersini aldıktan sonra kişi istediğini öğrenir o saatten sonra, SICP okusa da fena olmazdı tabi.

unity kısmına gelirsek, oldukça profesyonel bir oyun dizayn etmek isteyen kişinin lineer cebirden, computer graphicsten haberi olması gerekir. c# bileyim her şeyi yapayımdan ibaret olması beklenemez ki. 13-14 yaşında bebelerin takıldığı oyun forumları var oradaki unity bölümlerinde görüyorum adamlar quaternion, modelview matrixler falan kod örnekleri var ama bunların ne olduğunu bilmediğin sürece hazır kod yapıştırarak oyun yapmaktan öteye gidilmez.

ben bilgileri körelttiğini düşündüğüm için unity dahil hazır oyun motorlarının bu kadar bağımlılığına karşıyım şahsen. bir oyun "nasıl" yapılıyorun cevabı için iyi ama uzun vadede kullanım bence tek bir şeye bağımlı ediyor adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...