Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik FR Campaign, Magic v2.0b

Magic

Öne çıkan mesajlar

Gençler, öncelikle kendimi tanıtayım, adım Bora. FRP olaylarının 6 yıldır içindeyim, hala rookie sayılırım anlayacağınız, oyununuz seyirciye açık mı?

Ya da DM böyle birşeye göz yumar mı?

Eğer sorun yaratmayacaksa oyununuzu seyretmek istiyorum, tecrübeden zarar çıkmaz.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Belirli kurallar derken?

Sessiz durmak, oyunun gidişatını etkileyecek hal, tavır vs. de bulunmamak gibi mi, yoksa başka artılar da var mı?

Ben zaten burdan takip ediyorum, bir dahaki oyununuzu yakalamayı düşünüyorum.[signature][hline]bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz Dm Magic in oynattığı oyunda 2. bölüme geldik. :-P Neden dengesiz dediğimi yazıda alayacaksınız.

geçen oyun saçma sapan bir şekilde bitmişti fallen oalrak iyice sinirlerim bozulmuştu bu oyunun başında zamanında kardeşimi hapsedildiğimiz yerden kurtaran thiefling beni buldu ve kardeşimi bulabileceğini söledi. Bir karşılığı vardı high forest a gitmeden önce rottenwille adlı kasabada atalarımızla ilgili bir sorunu çözecektik. bir şekilde elf ile kardeşimin yollarının önüne çıktık.
kardeşimi zar zor rica mica ikna etitik kasabaya girmeye elfte peşimizden girdi sorun şu ki kasaba ravenloft kaçkını bir yer adeta. Alem Goth olmuş siz nediyonuz gibi bir havası var :)

Bir de sokakta kimsecikler yok. Evleri kontrol ettiğimzde içerde hepsinin boyunlarında diş izleri olan cesetler bulduk.
ve her cesedin başıdna da bu cinayetin nasıl ilnedniğine dağir olayı yapan vampirin gözüden görüntüler gördük. (bu görünütleri sadece ben ve kardeşim gördük)
Bu olaydan sıkılan elf ve kardeşim biz gidiyoz dediler ve kasabadan çıkmaya çalıştılar önce theifling ile karşılaştık bizim bu sorunu çözmeden buradan çıkmayacağımız söyledi ve bunda son derece ciddiydi. Çünkü thiefling ksabadan çıktı ama biz çıkamadık. görünmez bir duvara takılıyorduk.
Elf de kardeşim de suçu bana atıyorlardı doğal olarak. kasbanın ortasındaki büyük eve giremediğimizi fark ettik daha doğrusu kapısını açamıyorduk.
hava karardığında evlerdeki cesetlerin kalkıp dışarıda gezmeye başladıklarını gördük ama kurulmuş bir oyuncak gibi harket ediyorlardı (undead işte ne bekleyebiliriz ki) bilmediğmiz bir dili konuşuyorlardı hatta bir tanesiyle iletişime gçemeye çalıştğımda bana kağıt para verdi tabi fr da kağıt para daha icat olamdığı için bu ne yaa diyerek akğıda baktık :)
O sırada half-ogre ve psişik başka bir thiefling sayesinde bu ksabay bulmuşlar half-ogre almış thiefling i kolunun altına girmiş kasabaya (sorun şu ki hikaynenin başındaki theifling ile bu thiefling farklı kişiler)
o sırada ben en büyük olan ve de giremediğimiz evin kaspını çalamayı denedim 2metre boyunda bir deri bir kemik takım elbiseli bir uşak kapıyı açtı. Kendisine evin sahibinin kim olduğunu sordum o da lord olduğunu söyledi. İsmini sorduğudma hatırlamadığını söyledi.
bizi içeri alır mısnız dediğimde ise ev sahibine sormalıyım diye kapyı kapadı. Bu sırada kardeşim thiefling i esaslı bir sorguya çekiyordu thiefling in durmadan yalan söylemesi snirimi bozuyordu. Thiefing i fazla zorlayınca bir şeyler olmaya bşaldı ses tonu değişti garip davranmaya başladı o anda saklanmış olan elf e dikkat et diye bir işaret yaptım ama anlaşma sorunları yüzünden elf bunu "fire at will" şeklidne algıladı
ve thiefling e okkalı bir ok sapladı (aslında ilk turn attığı iki okuda tihefling in havada yakalamsı bizi iyice kokuttu ama)
affalayan thiefling omuzndaki saplanmış oka bakarken half ogre cleric ben seni iyileştirirm diye zavalallıyı yakaladı
sonra oku çıakracam diye elemanın omzunu parçaladı (zarda bir attı heal check e :) ) bir de üzerine heal diye inflict atınca adam ellerinde can verdi...
bu ırada artı kne yapcağımızı şaşırmış dururken etrafta geçen undead halktan bir kız çocuğu gelip bizimle common konuştu benim ve kardeşimin onu öldürdüğümüzü söyledi ve hatta bizim buranın lordları olduğumuzu söyledi... O anda durumu hafiften çakıp anında kapıyı tekrar çaldık aynı hizmetçi gene aynı ifadeyle kapıyı açtı bizim buranın sahibi olduğumuzu olduğumuzu söyledik ve içeri girmeyi başardık. Ve de davet ettiğimiz kişilerin içeri girebileceğini fark ettik. Half-ogre ı da ladık içeri girdik. içerde bizim babamızın ve dedimizin tablolarını bulunca yıkıldık. o sırada babamız yanımıza geldi. ve benim buranın yeni lord u olacağımı söyledi. Sıranın bana geldiğini söyledi bende bir büyük kardeşimizin daha oldoığunu belirtince bana onu sen öldürdün hatırlamıyor musun? dedi.
Yan odaya geçtik ve kalbine kazı ksaplanmış bir vampirle karşı karşıyaydık ve bu vampirin abimizin ta kendisiydi. Bunu benim yaptığımı söyledi. iyide biz burda hiç bulunamadı kdeidğimizide oda bir anda waterdeep teki evin odasından birine dönüştü ve ceset de kılıç yaralarıyla öldürülmüş bir cesede dönüştü.
düşünmek için zamana ihtiyacım var deyip dışarı çıkmak içni izin istedik ve bize izin verdi. Half-ogre ve kardeşim biz çıkıyoruz buradan diyip dışarı çıktılar. Hatta krdeşim bana iyice kızıp kardeş mardeş değiliz seninle deyip çıktı.
dışarda toplanıp kasabanın çıkışıan doğru gittiler ve fark ettikleri half-ogre ve kardeşimin kasabadan çıkabildikleriydi. bu olayın land lord dan izin alamya bağlı odluğunu fark etmişlerdi.

bende o sırada babamın odasına girdim ve babamın cesediyle karşılatım boynunda kılıcımın kabzasındaki dişle oluşturulmuş bir iz vardı. Bu iyice sinirimi bozmuştu ve alt kata indim mahzen benzeri bir yere indim ve korkunç manzzarayla karşılaştım. Tam bir dehliz durumundaki yerde kafeslerin içinde insanlar mevcuttu yarısı ölmüştü dipğer yarısı da ölmek üzereydi.
kafeslerin kapsını
Sosyal ağlarda paylaş

Burdayım, burda :)

Özel mesajlardan ulaştım size. Enteresan şeyler oldu gerçekten, oyuncu dediğinin adamın "kıvırma" olayına hayranım yaw :)[signature][hline]A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm, o değilde şimdi grubun bir karar vermesi gerekiyor.

Advanture'a devam etmek istiyoruz derseniz ;

- Jaan başta olmak üzere isteyenler karakterini değiştirebilir.

Stronghold tadında bir oyun istiyorum derseniz ;

- Grudge vs. karakterini değiştirir devam edersiniz.

Şimdi herkes oylarını versin bu konuda. Bende gelecek haftaya ona göre bir oyun çıkarayım ortaya. Ne istiyoruz ? Gezelim tozalım mı ? FR'da yeni bir yerleşim alanı mı kuralım ?[signature][hline]A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gezip tozalım derim. Mekana demir atmak demek mekan sahibinin aktif, diğerlerinin pasif olmasına neden olur gibime geliyo ki sanki oldu da zaten.

Gezip tozmicaksak karakteri değiştirmem gerekçek çünkü son derece anlamsız olcak şuanki karakter oyuna.

Gerçi 2 haftadır doğru düzgün, aktif bir oyunculuk sergileyemedim zaman sınırım olduğundan. Geç gelip, erkenden gitmem gerekiyoki bu da hem oyunu benden hem de beni oyundan soğutuyor. Bu nedenle bu hafta temiz bi devam yapmak istiyorum zira mekanda zorla bulunan bi karakter olmaktansa oyunda hiç bulunmam, hem siz hem de ben rahat ederiz...[signature][hline]Budur!!
Sosyal ağlarda paylaş

ben karakterimi değiştireceksem lordun yanına uşak diye gelecem işte...[signature][hline]The search for an ultimate, unifying explanation for all things is a fruitless endeavor, a step in the wrong direction. This is why, in a universe of chaos, we must constantly adapt.
- Bene Gesserit Azhar Book
Sosyal ağlarda paylaş

dejavu da, zeus da açık. fekat FRP oynamaya uygun olan mekanları devre dışı bırakıldı.

bu arada ben yeni karakterimi hazırladım.
eskisini naapim? 9. levela çıkarıp onu da mı getiriim yanımda? yoksa olduğu gibi mi kalsın? bence yola çıkacaksak 3 sene sonrasından diil de hemen geçen session'ın devamından oynayalım. dolayısıyla sadece gecen session'ın xpsini alalım. 1 level falan atlatıp getiriim onu da...[signature][hline]The search for an ultimate, unifying explanation for all things is a fruitless endeavor, a step in the wrong direction. This is why, in a universe of chaos, we must constantly adapt.
- Bene Gesserit Azhar Book
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...