Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sefa Doğanay hapis istemi

Octavarium

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
SekerPembe said:

GERGE said:

6 yila kadar hapis cezasi var.

Fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde verilebilecek en ağır hapis cezası 1 yıldan biraz fazla olabilir, 1 yıl 8 ay falan sanırım.
ayrıca daha önce bir suç işlemediğinden alacağı ceza , hükmün açıklanmasının geri bırakılması olur

Uydurmuyorum ama yanlis yazmisim. Alti nereden cikti bilmiyorum. Alti ay'dan filan aklima gelmistir belki.

said:
Kanun No: 5846
BEŞİNCİ BÖLÜM
HUKUK VE CEZA DAVALARI
B) CEZA DAVALARI:
I - SUÇLAR:
1. MANEVİ, MALİ VEYA BAĞLANTILI HAKLARA TECAVÜZ

MADDE 71 - (Değişik madde ve başlığı: 5728 - 23.1.2008 / m.138) Bu Kanunda koruma altına alınan fikir ve sanat eserleriyle ilgili manevi, mali veya bağlantılı hakları ihlal ederek:

1. Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın işleyen, temsil eden, çoğaltan, değiştiren, dağıtan, her türlü işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileten, yayımlayan ya da hukuka aykırı olarak işlenen veya çoğaltılan eserleri satışa arz eden, satan, kiralamak veya ödünç vermek suretiyle ya da sair şekilde yayan, ticari amaçla satın alan, ithal veya ihraç eden, kişisel kullanım amacı dışında elinde bulunduran ya da depolayan kişi hakkında bir yıldan beş yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur.

Ceza filan almaz zaten ama 5 yila kadar var Manevi Haklara Tecavuz sucunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

acunu izleyenler var forumda

yeni forum filanmı bakınsam, /lgbt/ bile buradan cok daha samimi gozkuyor şu anda

sen izlemiyor ama biliyorsun değilmi bir şekilde bende biliyorum işte ayrıca sözlükte görüp burda konu açtım ne var bunda tabi siz şeqil olduğunuz için hemen trolllersiniz. madalyalarınıza yakışmıyor bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...