Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısırda sokak ortasında hristiyan kadına tecavüz

Reflective

Öne çıkan mesajlar

bu arada anayasalara bakarken sözlükte denk geldim. 1215 ingiliz yasası

said:
madde 54: iddia sahibi kişinin kocasının cinayeti durumu hariçinde, hiç kimse bir kadının iddiası veya şikayeti üzerine tutuklanamaz, veya hapse atılamaz. ("no one shall be arrested or imprisoned upon the appeal of a woman, for the death of any other than her husband." )

[yorumsuz demiştim ama dayanamadım: dikkat ediniz, kadınlara - başka hiçbir durumda olmasa bile - kendi kocalarının öldürülmesi durumunda katil zanlısını şikayet etme ve tutuklatma hakkını 1215 yılında bahşetmişler. aradan neredeyse 800 yıl geçmesine rağmen günümüzde pek çok toplum hukuk sistemlerini cinsiyetçilikten arındırma yolunda daha bu kadarcık bile yol alabilmiş değiller. bilmediğimiz bir şey değil bu belki, ama ben birden şaşırdım nedense.]

http://avalon.law.yale.edu/medieval/magframe.asp
Sosyal ağlarda paylaş

mısırda taciz ve tecavüz sömürüyü ve kadını köleleştirmeyi baki kılmak için müslüman kardeşler iktidarı ve ondan önceki tüm iktidarlar tarafından siyasal islamın göz bebeği türban ve çarşaf dayatmasıyla beraber körüklenen, korunan ve desteklenen bir araç, bu durum türkiyede de var, henüz mısır veya tunus kadar kötü değil durum, ama mücadele edilmezse o günlere gelineceği açık
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Islama göre aciklayayim. Sadece hayatin tehlikedeyse veya baska birisini öldürüyorlarsa öldürebiliyorsun hatta baska sansin varsa etkisiz hale getirmek mümkünse yine öldürmemen gerekiyor.
Bununla beraber cezasi ölüm olan günahlar var adamlarda evlilik disi sex gibi bu durumlarda da olaya sahit olsan da örnegin karin sütcüyle aksiyona girdiyse öldüremiyorsun yargilaniyorlar sonra öldürülüyorlar.

yok, bayaa çok çeşitli şekillerde ve fantastik yöntemlerle öldürme hakkın var islamda.

Zina eden evli,
Cana karşılık can,
Dinini terkeden,
Allaha şirk (ortak) koşulması,
Cizye (vergi) vermeyen gayrimüslim,
Müslüman olmayı kabul etmeyen düşman,
Devlet başkanının savaş esirini öldürmesi (bu baya fantastik)
...
300-500 diye devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

zina acık alanda toplum içinde yapılırsa 3ten fazla şahit bildirirse (dogal olarak) kadı ölüm kararı verebiliyorki oda sikke (osmanlı öncesi neyse artık arabistanda- altın diyelim) hesabına çevirilmeye açık, vede cezaların sikke karşılıkları atla deve degil.

ölüm emri gene cok agır tabiki ben bilgi olsun diye yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi, bilgim var. Da o öyle değil işte. Birbiriyle seveişenleri ödürün diye ayet yok zaten. mevzu bu hadis denilen kısımda patlıyor. sahih hadisler, şunlar bunlar deerken yüzmilyon baloncuk hadis hesabına dönüyor. Şimdi sana, bana anlatılarn ortaokul TRT din kültürü dersinde senin dediğin gibi. Ama durum;

"Dört büyük mezheb imamı, öldürmenin mübah olduğu halleri şu şekilde sıralarlar: Bir kimse yabancı birisinin evine girdiğini; yabancı bir erkeği karısı veya yakın akrabası ile zina ederken görse onu öldürmesi helâldir. Katile kısas gerekmez. Zina, erkekle kadının rızası sonucu oluşmuşsa Hanefi ve Hanbelîlere göre kadının kocası onları suçüstü yakalaması halinde her ikisini de öldürebilir. Eğer erkek, kadını zinaya zorlamışsa kadının bu erkeği öldürmesi mübah görülmüştür. "

gibi kaynak kıçım durumlarda değişiyor.
İşte biz buna
gerçek islam bu değil diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

neticede madem taraf araçtı o zaman paçavra olan da taraf...suçsuz insanları hedef gösteren ve ne yazık ki gazete sıfatı taşıyan bir paçavra. tıpkı danıştay üyelerini hedef gösteren vakit paçavrası gibi. ergenler, çoluk-çocuk falan bilmedikleri için benzetmeleri hatalı olabiliyor ama aklı başında olan insanların karşılaştırmaları bence daha mantıklı olmalı. yeniçağ ve taraf gazetesi hiçbir şart altında karşılaştırılamazlar düşüncesindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

neticede madem taraf araçtı o zaman paçavra olan da taraf...suçsuz insanları hedef gösteren ve ne yazık ki gazete sıfatı taşıyan bir paçavra. tıpkı danıştay üyelerini hedef gösteren vakit paçavrası gibi. ergenler, çoluk-çocuk falan bilmedikleri için benzetmeleri hatalı olabiliyor ama aklı başında olan insanların karşılaştırmaları bence daha mantıklı olmalı. yeniçağ ve taraf gazetesi hiçbir şart altında karşılaştırılamazlar düşüncesindeyim.

Taraf ne kadar pacavraysa yenicag da o kadar pacavra.
Sosyal ağlarda paylaş

küheylan said:

Bunların karılarına, kızlarına tecavüz etmiceksin bak valla. Baştan falan çıkartacaksın sonra adama görüntüleri izleticeksin. En son uzuv kesme işleminin ardından salacaksın sokağa.

Bu insan müsvetteleri o videolari izlerken sertlesmezlerse ben de bisey bilmiyorum. Bunlarin alayi sapik zaten normal degiller.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

KuddusiMavra said:

Taraf ne kadar pacavraysa yenicag da o kadar pacavra.

senden beklenebilecek bir cevap.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...