Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call to Arms : DFUW

bingildak

Öne çıkan mesajlar

75e kadar tek item yap bence. çok materyal gider dandik setlere. mortis r30 giyiyoruz biz falan demişti.

said:
Durability, protection and damage stats of crafted items is greater than those produced in NPC cities by up to 5%

bu küçük esnafı öldürmüş sdf. saçma bir bonus bence. onun yerine clan alanlarındaki node sayısını arttırsınlar. illaki clanla oynayacaksın diye emrivaki yapmak yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

clanları reward etmeleri gerek abi, safezone'da yaşamıyorlar sonuçta her daim risk altındasın. workbench'e gidiyorsun çantanda itemlarla biri gankleyip alıyor neyin var neyin yok. farkı olsun.

materyal gidecek ama aynı itemdan yapsam da bir işe yaramayacak, salvage etmem gerekecek. en azından bankada set dursun bıktım set yok qq'larından asdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

aynen dungeonlık bir ihtiyaç yoktu ama ayıp yani. millete göster havuçu subları yenilet ondan sonra ilk hedefi kaçır.

bu arada armorsmith kasmaya başladım. 25 şu an. tek itemla kasmıyorum, set yapıyorum sürekli. o setleri annen'in bankaya atalım abi ihtiyacı olan çekip giysin.

min. ingot isteyen kısımlarını yap gidipte bacak yada göğüs kısmı yapma boş yere fazla ingot harcarsın. bide gainde random gelio min. malz isteyen malzeme max malzeme isteyenden fazla verebilio.
Sosyal ağlarda paylaş

end game de niye patates ki str primalist? şimdi ne ise end gamedede ayni olur gibime geliyor. şuan herkez r30 la dolaşıyo end gamedede herkez r60 la falan dolaşıcak, sende r60 giydiğinde şimdi ne ise ilerdede aynisi olucak. statlar falan zaten fullenicek, 100 wisdom 140 str olucak. 40 wisdom eksik olmasida cok bi problem olucagini zannetmiyorum. Cok bi problem olucak diyosanizda 90k pp oldugu zaman zaten wisdom boosterinida alirsin. Ama soyle biseyde var wisdom boosterini kullandigin zaman 100+ hpden vazgecmis olucaksin bence bu daha büyük bi kayip.
Sosyal ağlarda paylaş

robe ve armorun verdiği korunma eşit değil ilk olarak. warrior ile 1v1'de baş edemezsin end-game'de. armorların scale'i r0 ile r30 arası ile r30 ile r60 arasında aynı değil. hani bunu bir kenara koyduk en büyük problemi söylüyorum, r40 üzeri primalist armorları 100+ wisdom istiyor, booster almadan kullanamıyorsun. e booster alırsan deli gibi damage + hp kaybediyorsun. high-end armorlar 140 wisdom istiyor.

110-120-130 diye gidiyormuş, booster alacaksın diyor kısaca r30 üzeri set kullanmak istiyorsan.

sen melee primalist olacam dediğin zaman r60 adama r30 armor ile girmek zorundasın hiç ama hiç şansın olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o robe-armor olayinda fark var elbette ama bu konuda primalistlerin cok bi problemi yok heal,regen,armor veren skilleri var gene kısmen o farki kapatiyo. Elementalistler napsin :)
Ama evet o 100+ wisdom olayi dedigin gibi onu fark etmemistim. Enchanting geldiğinde belki istediği wisdomu dusurebilirsin :) (cok pis salladim suan :D )
Sosyal ağlarda paylaş

agır zirh giyen ile ciplak adamin kosma hizinin ayni olmasini anlamiyorum minibus kadar metal var uzerinde

metal zirh nasil olur da deri zirhtan daha cok buyu direnci verir? ısı ve elektrigi metaller okuz gibi iletir

isyan edip sistemi degistirmeliyiz . zirh ustune alana dex debuff movespeed debuff vb gelmeli . sessiz kalmayalım ! yoksa yay kullanan warrior olacagim
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

clanları reward etmeleri gerek abi, safezone'da yaşamıyorlar sonuçta her daim risk altındasın. workbench'e gidiyorsun çantanda itemlarla biri gankleyip alıyor neyin var neyin yok. farkı olsun.

materyal gidecek ama aynı itemdan yapsam da bir işe yaramayacak, salvage etmem gerekecek. en azından bankada set dursun bıktım set yok qq'larından asdasdasd

başka türlü reward etsinler ve bunu clansız oynayanları gimplemeden yapsınlar. çok uyuz oluyorum sırf official forumda borusu öten adamları memnun etmek için yapılan değişikliklere. bu kafayla giderlerse 2 sene sonra 1-2 belli başlı her upgrade'i elde eden clan dışında olup da oyunu oynamanın mantığı kalmaz. workbench'e giderken heyecan yaşamak oyunun bir parçası olmamalı zaten, saçma birşey.

hangi seti giyiyorsan o sete kadar en az mat isteyen parçayı yap ve salvagela, acayip zaman kazanırsın. ben 1-2 günde "az çabayla" 75lemiştim. banded iyi bir seviye. her gün banko 2 saat mat toplarım diyemiyorsan plate zor oluyor. tabii bu pvpde ölüp ölmemeye de bakıyor eheh. bu hesap ölen biri için.

str primalist ben denemiştim hatırlıyorsunuzdur. 1 gün bile oynamadan caymıştım. patato çünkü mobility yok. o özendiğimiz videolardaki gibi olmuyor asıl deneyim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyunun amacı clan savaşlari zaten, tek oynayan birine nasil hitab etsinki? Kaldiki tek oynayandada sikinti cikariyo bu sistem... Ben iron toplamak icin chaosa bindlaniyorum ganklenme riskim cok fazla ama adam safzone da rawhide,cotton,timber cok rahat kasabiliyo. Bence güzel bi yenilik olmus dahada olmasi gerekir, yoksa adamlarla pvp yapmak icin clan sehirlerini basmak yerine safezoneda yesil cizgiyi gecicekmi gecmiycekmi diye bekler hale geliriz buda cok sikici olur.
Sosyal ağlarda paylaş

valla şaşkınlıkla okudum. ilk olarak her upgrade'i elde eden clandan ne demek istediğini anlamadım? inşa edilmiş şehre sahip olan clanlar? clanlar bir şekilde upgrade veya bonus kazanmıyor çünkü. darkfall safezone'la alakasız bir oyun abi, sen oyun yeni çıktığında oynadığın için fark etmedin büyük ihtimal. 3 ay sonra safezone'da botlar dışında kimse kalmayacak. df1'de şehirlere gittiğinde -eskiden guard gibi tower vardı- bomboş görürdün, bir allahın kulu olmazdı çünkü oyun community ile oynanan bir oyun. yani "ben solo oynuyorum kardeşim, yasak mı?!" diyen adama oyun evet yasak kardeşim diyor. oyunun kurulduğu temel pillar "massive" konsepti. herkes clan şehirlerinde yaşar, bütün aktiviteler clan şehirleri etrafında döner. clan olarak şehir alamadık biz bu özellikten yararlanamıyoruz gibi bir şey de yok *, mesela pain killers bizim alliance'da ve LA'nın şehrini kullanıyorlar. yani şehrin sahibi clanın 50 oyuncusu bile olsa, o şehri kullananların sayısı 500 olabiliyor ki genelde böyle olur zaten. hamlet ve diğer şehirlerde insan bulamazsın pek.

oyun clan üzerine kurulu ve community olarak oynayan adamın ödüllendirilmesinden bence daha normal bir şey olamaz. bu zaten bir kesim değil hemen herkesin isteğiydi. forumların senin gördüğün tarafını pek ciddiye alma. boşuna forumfall demiyorlar. forumun asıl private tarafı var, community'de belli rollere sahip adamlara access veriyorlar, deep-forum bir bakıma. asıl o bölüm AV tarafından izleniyor ve feedback toplanıyor. oradaki insanlarda clanlarındaki insanların istek ve sorunlarını dile getiriyor. bizim LA'nın lideri onlardan biri. tabii bunlar sözüm ona gizli olarak yapılıyor. DF1'den beri bilinen bir durum.

safezone'da gather yapıp, şehrin dışına adım atmayan adamın r70 gear yapması bence inanılmaz saçma. öyle ki bana kalsa ben r30 üzeri gearların SZ'daki benchlerde yapılması kapatılsın derim. oyun risk/gain üzerine kurulmuş. eğer sen en iyi gear'i istiyorsan bunu güvenli tek elle oynadığın sz'da elde etmemen gerek.

eskiden r30 materyalleri (şu an var olan essenceler) sadece clan şehirlerinin madenlerinde çıkıyordu. bu da demek oluyor ki senin clan şehirin yok ise r30 üzeri silah/armor yapamıyordun. clanlarda bunu "kim kazarsa bankaya cukka" şeklinde yapmıyordu. kazılan her maden clan bankasına atılır, clan craftmenleri işler ve dağıtırdı. yani o zaman kıyasladığımızda şimdi sz'da taş kazarken oyundaki her essence çıkabiliyor, oyun son derece carebearleşti. şimdi clanlara ufacık bir + vermeleri bence hiçbir şey.

istikrar yakalamış her clan öyle yada böyle bir alliance'a girer. oyunda çok fazla şehir var, birçok alliance olacak ve her zaman adama ihtiyaç var. siegeler başladığında şehirler sürekli el değiştirmeye başlayacak, politic mapler konuşmaya başlayacak eve'deki gibi. şu an oynadığımız oyun early-mid. end-game sadece ve sadece clanlar etrafında dönecek.

str primalist mid-game'de en efektif classlardan biri benim şahsi fikrim çünkü herşeyi counter edebiliyor. elementalist mesela primalist için en büyük sıkıntılardan biri çünkü adamın dps'i çok daha yüksek ve survival olarak primalist bile olsa şansın yok out-heal edeyim, dodgelayım gibi bir durum yok. elementalist'i almanın tek yolu adama "ölebilirim" korkusunu salmak, bunu da 2h silah ile 55 55 vurarak yapabiliyorsun, yaprak gibiler zaten. warrior gibi oluyorsun ama survival'ın daha yüksek oluyor uzun koşuda. skir'e karşı rangeden çok güzel VW ile dövebiliyorsun, o sırada melee yaklaşıyorsun, melee'e girdiğinde zaten vuramıyor okla, ability kullanıp uzaklaşıyor VW ile dövmeye devam ediyorsun. warrior çok iyi değilse, dodge + long run'da alıyorsun VW ile stamina bitirdiğin için. WIS primalist iyi ise en kötü kaçarsın. kötüyse çatır çatır kesersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...