Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

helal olsun memleketin yurtsever halkina

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

@sanssizsansli...
zorlanırsın...silkelemek öyle kolay bir iş değildir.ulusalcının aşırısı ne lan? Kemalist işte. Daha ötesi nedir?
Kemalist ile şeriatçıyı aynı düzlemde birleştiren senin gibi hesapta demokrat-liberal tipler batırdınız bu ülkeyi...
Alın,hayrını görün şimdi.

insanları ayrıtştırmaya çalışarak kendi düzenini dikte etmeye çalışan senin gibi adamların yüzünden batıyor bu ülke asıl.
ulusalcının aşırısı ne lan? kemalistmiş.
kemalist ne lan. güldürme beni taptınız iyice adama. fikrini savunduğun adamın 'ism takısını kendine yakıştırmana gerek yok.
dünyayı sadece kemalism den mi görmen gerekiyor yoksa doğru olan her fikri harmanlaman mı?
Sosyal ağlarda paylaş

bu ulkenin geldigi hal ama. politik acidan acayip bir surtusme kaos icersindeyiz. ote yandan hukumet politik azinliklarin (kendi tarafindan olmayanlarin yani) goruslerini en ufak bir miktarda siklemiyor, siklememeyi gectim kendi gorusunde olmayani darbeci, terorist, zararli vs olarak nitelendiriyor. bu hal tavir da insanlari daha agrtesif ve vahsi olmaya itiyor. olayin artislikle, kafa yapisiyla falan ilgisi yok aslinda hukumetin tutumunun politik azinliklarda yarattigi psikoloji ile ilgisi var. hakkin yendigi zaman ve bunu pasif bir sekilde elde edemedigin zaman siddete yoneliyorsun (bkz: kurtler)

ahmedinejad said:

bir şey dicem barikat yıkıldı deyip duruyorsunuz da niye yıkıyorsunuz abi barikatları? mahkeme salonunun dibine ulaşınca ne olacak? hakim korkup hepsine beraat mi verecek? beğenmediğiniz bir sonuç ortaya çıkınca mahkemeyi basıp hakim heyetini mi linç edeceksiniz?

adamlar mahkemeye kadar 3-4 tane barikat kurmuş. bilmem kaç saat önce çetintaş yazdı burada ilkini yıktık ilerliyoruz diye. sözlükte yazmışlar sadece mahkeme binası önündeki barikat kalmış geri kalanları yıkmışlar.

polisin jandarmanın şu durumda ne yapmasını bekliyorsunuz? barikat yıkmadan, mahkemeye girmeye çalışmadan bir gösteri yapmayı başarabildiniz mi?

polis zaten dünden razı etrafı gaza boğmaya, saldırmaya. bu barikat yıkmaların amacı ne cidden anlamadım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bir şey dicem barikat yıkıldı deyip duruyorsunuz da niye yıkıyorsunuz abi barikatları? mahkeme salonunun dibine ulaşınca ne olacak? hakim korkup hepsine beraat mi verecek? beğenmediğiniz bir sonuç ortaya çıkınca mahkemeyi basıp hakim heyetini mi linç edeceksiniz?

adamlar mahkemeye kadar 3-4 tane barikat kurmuş. bilmem kaç saat önce çetintaş yazdı burada ilkini yıktık ilerliyoruz diye. sözlükte yazmışlar sadece mahkeme binası önündeki barikat kalmış geri kalanları yıkmışlar.

polisin jandarmanın şu durumda ne yapmasını bekliyorsunuz? barikat yıkmadan, mahkemeye girmeye çalışmadan bir gösteri yapmayı başarabildiniz mi?

polis zaten dünden razı etrafı gaza boğmaya, saldırmaya. bu barikat yıkmaların amacı ne cidden anlamadım ben.

soruyu tersten sormak mümkün...1 seneyi aşkın zamandır başta İP olmak üzere ADD, TGB,son zamanlarda CHP, çeşitli sendikalar ve diğer sivil toplum kuruluşları yaşananlara tepki gösteriyorlar ve bunun için de halkı seferber ediyorlar. Şu son dönemde sadece benim katıldığım 3 tane ve katılmadığım da en az 7-8 tane yüzbin kişiden fazla katılımın olduğu gösteri gerçekleşti. Hiç birine katılan kişiler provokasyon yapmadı.

Jandarmanın,polisin alel acele böyle bir barikat ihalesi açıp, mahkeme salonunun yüzlerce metre ötesinden başlayarak yerlere vidalarla sabitledikleri bu barikatlara ne gerek var? Diyarbakır meydanındaki milyon kişiye ellerinde pekaka paçavraları, apo haininin resimlerini taşımak, cumhuriyet aleyhine sloganlar atmak serbestken...orada jandarmanın,polisin böyle bir barikat çalışması, halkın gösteri yapma hakkına müdahale yokken...neden burada ki yüzbinlerce kişiye-ki çoğu o diyarbakır meydanını dolduran militanlar gibi genç değil, 50-60 yaş üzeri insanlar-müdahale etmek için her türlü ortam hazırlanıyor?

Şeytanın avukatlığını yapın biraz...Siz işin kolayına kaçıyorsunuz?

Hee, ben yine senin soruna da kendi düşüncemle cevap vereyim. Orada toplanan yüzbinler "sizin barikatlarınız bizim tepkimizi de, inancımızı da durduramayacak, mücadele azmimizi yıldıramayacak" mesajı veriliyor diye düşünüyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş PKK'yla işbirliği yapan "ulusalcılar" da görmedik değil. Atatürkçülüğün içini boşaltıp maske yapanlar anasını ağlattı bu ülkenin, hala akıllanmadınız. Çetintaş, sen saf temiz milliyetçi duygularla yaklaşıyor olabilirsin olaya ama senin gibi adamlar çok kullanıldı bu ülkede. Sizin vatanperver duygularınızı sömürüp devlet içinde devlet kurdular, cinayetler işlediler, darbeler yaptılar. Farkedin artık. Bu durumda, silivri'de polisle çatışıyor olmanızın sebebi sizi kullanan ve (bir kısmı) şuan içeride olan adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

KuddusiMavra said:

@sanssizsansli...
zorlanırsın...silkelemek öyle kolay bir iş değildir.ulusalcının aşırısı ne lan? Kemalist işte. Daha ötesi nedir?
Kemalist ile şeriatçıyı aynı düzlemde birleştiren senin gibi hesapta demokrat-liberal tipler batırdınız bu ülkeyi...

insanları ayrıtştırmaya çalışarak kendi düzenini dikte etmeye çalışan senin gibi adamların yüzünden batıyor bu ülke asıl.
kemalist ne lan. güldürme beni taptınız iyice adama. fikrini savunduğun adamın 'ism takısını kendine yakıştırmana gerek yok.
dünyayı sadece kemalism den mi görmen gerekiyor yoksa doğru olan her fikri harmanlaman mı?

oğlum sizler laboratuar şartlarında falan mı eğitildiniz? nereden türediniz siz yahu? bu dünyada Komünist, sosyalist oluyor da neden Kemalist olmasın? Sen her görüşü harmanlamaya inanıyorsun, ben Kemal Atatürk'ün fikirlerinin kendi ülkemi ve bu ülkenin halkını iyiye, doğruya,güzele götüreceğine inanıyorum. Bunu anlamak bu kadar mı zor? Sen benim fikirlerime,inancıma nasıl karışmayı hak olarak görüyorsun kendinde? Bu faşizm değil de nedir? KEMALİST kavramını ben mi yarattım? Bugün bu ülkede milyonlar kendisini KEMALİST olarak ifade ediyor,sen buna karışmak hakkını kendinde gördüğüne göre senin de her türlü inancın incik cıncık edilmek durumundadır. Benim görüşüme saygı duymayan adamın görüşüne neden saygı duyayım?

Beyin var o kafanın içinde,eminim bundan...Kullan onu...
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Hoş PKK'yla işbirliği yapan "ulusalcılar" da görmedik değil. Atatürkçülüğün içini boşaltıp maske yapanlar anasını ağlattı bu ülkenin, hala akıllanmadınız. Çetintaş, sen saf temiz milliyetçi duygularla yaklaşıyor olabilirsin olaya ama senin gibi adamlar çok kullanıldı bu ülkede. Sizin vatanperver duygularınızı sömürüp devlet içinde devlet kurdular, cinayetler işlediler, darbeler yaptılar. Farkedin artık. Bu durumda, silivri'de polisle çatışıyor olmanızın sebebi sizi kullanan ve (bir kısmı) şuan içeride olan adamlar.

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAYT! seni bole konuşmaktan men ederim

http://forum.paticik.com/thumbnails/2c2/2ea/db8/258/e21/b7d/8b6/011/b5a/e83/7c_450xNULL.jpg

bilim için ordaydılar bi kere, FOR SCIENCE!
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sipeyskeyk said:

http://forum.paticik.com/thumbnails/2c2/2ea/db8/258/e21/b7d/8b6/011/b5a/e83/7c_450xNULL.jpg

ahahahah şimdi çetintaşın aggrosunu aldın işte, sen tankla ben heallarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sipeyskeyk said:

Bence ulusalcılar da dağa çıkmalı.

biji perinçek

eminim bir olayın var işçi partisi ile ilgili...dönüp dolaşıp aynı şaklabanlıkları yapmandan bu o kadar belli oluyor ki...

Koysana fotoşoplu MİT müsteşarının ya da başbakanın resmini şuraya apo ile(pardon),İmralı ile...
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Viktor said:

sipeyskeyk said:

ahahahah şimdi çetintaşın aggrosunu aldın işte, sen tankla ben heallarım.

ben bufflarım CC atarım -ready check-
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

sanssizsansli said:

KuddusiMavra said:

@sanssizsansli...

oğlum sizler laboratuar şartlarında falan mı ğretildiniz? nereden türediniz siz yahu? bu dünyada Komünist, sosyalist oluyor da neden Kemalist olmasın? Sen her görüşü harmanlamaya inanıyorsun, ben Kemal Atatürk'ün fikirlerinin kendi ülkemi ve bu ülkenin halkını iyiye, doğruya,güzele götüreceğine inanıyorum. Bunu anlamak bu kadar mı zor? Sen benim fikirlerime,inancıma nasıl karışmayı hak olarak görüyorsun kendinde? Bu faşizm değil de nedir? KEMALİST kavramını ben mi yarattım? Bugün bu ülkede milyonlar kendisini KEMALİST olarak ifade ediyor,sen buna karışmak hakkını kendinde gördüğüne göre senin de her türlü inancın incik cıncık edilmek durumundadır. Benim görüşüme saygı duymayan adamın görüşüne neden saygı duyayım?

Beyin var da ne beyni belli değil. Et parçası.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

sanssizsansli said:

KuddusiMavra said:

@sanssizsansli...

oğlum sizler laboratuar şartlarında falan mı ğretildiniz? nereden türediniz siz yahu? bu dünyada Komünist, sosyalist oluyor da neden Kemalist olmasın? Sen her görüşü harmanlamaya inanıyorsun, ben Kemal Atatürk'ün fikirlerinin kendi ülkemi ve bu ülkenin halkını iyiye, doğruya,güzele götüreceğine inanıyorum. Bunu anlamak bu kadar mı zor? Sen benim fikirlerime,inancıma nasıl karışmayı hak olarak görüyorsun kendinde? Bu faşizm değil de nedir? KEMALİST kavramını ben mi yarattım? Bugün bu ülkede milyonlar kendisini KEMALİST olarak ifade ediyor,sen buna karışmak hakkını kendinde gördüğüne göre senin de her türlü inancın incik cıncık edilmek durumundadır. Benim görüşüme saygı duymayan adamın görüşüne neden saygı duyayım?

yahu bak.
sen yazdıklarımdan birşey cıkarmıyorsun.
diyorum ki bir fikri savunmak için sonuna 'ism koymana gerek yok. tekil düşüncenin ürünü olacaksın öyleyse.
banane komünism den emperyalism den falan.
asıl sen kendin bir ism takısının arkasına saklanarak başkalarının fikirleri üzerine faşistlik yaptığının farkında değilsin. ben diyorum ki doğru olan iyi fikirlerin tümünü harmanlamaktır. kemalism diye bu kadar bağırıp çağırıp atatürkü putlaştırıp kötü yönlerini görmezden gelirsen bombalanarak ölen insanların ahirette boynuna yapışmasına razı olursun.
biz atatürkün iyi düşüncelerini seviyoruz ama kemalist olmuyoruz. gerekte yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...