Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Istiklal Marsi ve Saygi

Kaliko

Öne çıkan mesajlar

emanet2 said:

tarih bilmemek kötü şey.

her dönemin kutsal değerleri ve eleştirilemez tabuları visionary insanlar tarafından harcanıp kenara fırlatılmasaydı şimdi hala god-king lere tapıyorduk mesela.

modern dünyanın en büyük saçmalığı başka insanların değerlerine saygı duymak. hiçbir düşünceye saygı duymak falan zorunda değil kimse

ben ekmek kardeşimin düşüncesine saygı duymuyorum mesela lol

saygıyı genel bir kavram olarak ele almak lazım aslında.

elimde seni hapse atacak yetki olsa diyelim, senin özgürlüğüne saygı duymayıp "aa tipe bak" deyip hapse tıksam mesela?

burada "hakkıma saygı duy serbest bırak beni" demez misin?

gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Marty said:

sana gore kutsal diye, kimse hicbirseye saygi gostermek zorunda degil.

dinimize laf etti diyip olumle tehdit edenlerle, bayraga laf etti diyip kanunla falan tehdit edenler ayni kafada direkt.

marsin, bayragin anlamlari belli. yeterince de konusuldu. saygi duyan duyar, duymayan da duymasin zaten. zorla degil. bunu show haline getirenler beyinsiz.

saygi duyulan sey de marsin bayragin sekli semali degil bu arada. adam bestesi kotu, muzigi kotu diyince hakaret etmis olmuyo.

şurda yanıtladım bunu aslında
http://forum.paticik.com/read.php?13,6850668,6854269#msg-6854269

saygı göstermemek saflık yani. Çok mantıksız

karisti biraz, saygidan bahsederken lemurianin gecen sayfadaki marsa "kotu" diyemezsin lafinaydi benim lafim

senin ordaki son paragrafa da sonuna kadar katiliyorum. yalniz, kotu dendi diye SAYGISIZLIK diye cigirtkanlik yapanlarla videodaki "istiklal marsinda ben otururum cunku saygi duymuyorum" tiplerini direkt ayni kefeye koyuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

saygı duymak adamına göre olur. bakarım mesela karşıdaki adama ve kutsalına. saygı duymuyorum ama ağzıma geleni de söylemem. şöyle bi tartarım adamı, dayak yemicek kadar giydiririm. söylediklerim yüzünden dayak yiyosan saygısızlık yapmışımdır demekki.

Cok net aciklamis adam.
fede sukunu verdim. Kiz olsam ardimi dovdururdum sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Ölüye saygı göstermenin gerektiği zaman daha fazla insanı ölüme gönderme gazını sağlamasından başka bir işlevi var mı?
Ölü çünkü onlar.
Ölü.

Ölüye gerçek saygının daha fazla insanı savaşa göndermemek, savaşın kutsal bir şey olmadıgını ögretmek oldugunu anlayamadılar.

Lemuria da tam kekoymuş.

Hocam bu kadar kabartıyorsa seni vatan ve bayrak, askerlik şubesi orada.

Bu millet için bir yerimin kanaması gerekitigini de düşünmüyorum.

America fuck yeah'ın türk versiyonu herif resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

elimde seni hapse atacak yetki olsa diyelim, senin özgürlüğüne saygı duymayıp "aa tipe bak" deyip hapse tıksam mesela?

gibi

abi ne alakası var şimdi

emanet2 said:

modern dünyanın en büyük saçmalığı başka insanların değerlerine saygı duymak. hiçbir düşünceye saygı duymak falan zorunda değil kimse

tipine gıcık olup hapse atmakla başka insanların kutsallarına saygı duymak arasındaki bağ?

herkes istediğini düşünmekte özgür, yasaklayalım hapse atalım demiyorum. ama saygı duymak zorunda falan değil kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

böle dünyevi şeylere çok takılmamak lazım, önemsiz çünkü, illa saygı duyucam dioyrsanız bence güneşe saygı duyun çünkü tüm saygı duyabileceğiniz şeyleri 1 snde yoketme şeyine sahip :)

http://www.youtube.com/watch?v=HFT7ATLQQx8

antares'den bahsetmiyorum bile.

edik: bu cgi değil ha, gerçek güneş
Sosyal ağlarda paylaş

Törenlerde genellikle

"Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz adına 1 dakikalık saydı duruşu ardından istiklal marşımız okunacaktır. " derler.

Bunun denildiği bir ortamda ayağa kalkmayanı orada gömecen ki hiç kalkamasın birdaha.

- yorumum ilk video içindir.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Törenlerde genellikle

"Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz adına 1 dakikalık saydı duruşu ardından istiklal marşımız okunacaktır. " derler.

Bunun denildiği bir ortamda ayağa kalkmayanı orada gömecen ki hiç kalkamasın birdaha.

Hah işte böyle aptal lafları üretebilen zihinler yüzünden insanlar baydı bu ülkeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Ölüye gerçek saygının daha fazla insanı savaşa göndermemek, savaşın kutsal bir şey olmadıgını ögretmek oldugunu anlayamadılar.

sociocultural evolution çerçevesinden bakarsak ölüye gerçek saygının çıkış noktası ata kültleridir. savaştan bağımsız yani.

ha eskiden petrol için, dev uluslararası şirketler için savaşılmadığı ve yaşadığın yeri ve sevdiklerini istilacılardan korumak gibi haklı nedenlerle de savaşıldığı için savaşta ölenlere saygı daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

ohooo.

"saygıyı genel bir kavram olarak ele almak gerekir" bence. bu düşünceye saygı, hakka saygı vs vs vs de içerir. bu benim düşüncem tabii. saygı duymak "zorunda değilsin". birisi isteyerek saygı duyarsa anlamı olur. öbür türlü inanmadığı birşeye zorlamak olur ki zorla güzellik olmaz. ben toplum içinde yaşamanın en temel kuralının saygı duymak olduğunu düşünüyor ve buna göre davranıyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

samaella said:

Törenlerde genellikle

Hah işte böyle aptal lafları üretebilen zihinler yüzünden insanlar baydı bu ülkeden.

gibi hiç bir somut dayanağı olmayan bir düşüncen var.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi.

istiklal marşı okunurken ayağa kalkılmalı saygı için diyorsanız o zaman yasa çıkarttıracaksınız. marş okunurken ayağa kalkmayan nezarete gidecek.

yok bu yasayı yapamıyorsanız AYAĞA KALKMADILAR İÇLERİNE NE KAÇMIŞ AHAHAHA diyorsanız saygısız olan sizsiniz.

eğer yasayı yapıp ayağa kalkılacak, hareketsiz durulacak diyorsanız da faşistsiniz.

cümleleri düzelttim
Sosyal ağlarda paylaş

emanet2 said:

blabla

Dworgian said:

gibi

abi ne alakası var şimdi

emanet2 said:

tipine gıcık olup hapse atmakla başka insanların kutsallarına saygı duymak arasındaki bağ?

herkes istediğini düşünmekte özgür, yasaklayalım hapse atalım demiyorum. ama saygı duymak zorunda falan değil kimse.

Yaşam hakkına saygı duymuyorum diyip öldürse mesela adam seni? =D
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

samaella said:

Törenlerde genellikle

Ben gayet netim. Tırnak içindeki cümlenin ne anlattığını anlayabiliyorum. Nefes alıp özgürce yaşayabildiğim için minnet duyuyorum. Marşı okuyup okumamaları ırgalamıyor beni, saygı duruşu ırgalıyor. Yorumum video içindi şahsın için değildi.

Yarın öbürgün saygı duruşunda salonun 3/4 ü oturmuş patatesi cipsi yerken görebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

işte o yüzden insan hakları var. kimseyi dini yüzünden öldüremezsin demiş adam, herkesin dinine saygı duyacaksın dememiş. zayen saygı muhabbeti açılınca hemen bi öldürme dayak geliyo peşinden.

çünkü en uç örnek o. konuyu en açık şekilde anlatabilecek örnek diyelim ya da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...