Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pasaport yenileme

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Yeşil pasaportumun süresi bitti, yeni bordo (eski maviler bordo olmuş sanırım) pasaport çıkartacağım. Ben İstanbuldayım ve Bursa'da 2si yeşil biri mavi 3 tane eski pasaportum var, içlerinde de Brezilya, Fransa ve Hollanda girişleri falan var. Bunları götürsem o girişler yenisine de eklenebiliyor mu? Eklenmiyorsa dahi yeni pasaport götürmek için eskileri de (süreleri geçtikleri halde) götürmeme gerek var mı?

edit: İstediğimiz yerden (Bursa/İstanbul) çıkarttırabiliyor muyuz yenisini?
Sosyal ağlarda paylaş

Eski girişleri benim pasaportumda işlemediler. 5 tane pasaportla gittim elimde. fakat eskilerini istemişlerdi başvuru yaptığımda sonrasında bana geri verdiler. eski pasaportlarda girişler eğer vize başvuru yapacak olursan işe yarıyor. ben hollanda için başvuru yaparken önceki girişlerimin olduğu geçersiz pasaportlarımı koymuştum mesela. çok büyük etkisi oluyor.

diğerleri ile ilgili bilgi sahibi değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

bana öyle demişlerdi "eskisini bulsaydın hemen alırdın" diye.

edit; ama bana bu dendiğinde çipsizdi pasaportlar. belki şimdi hepsi için aynıdır süre ve yeniletsen de ptt ile geliyordur.

bir de eskisi olduğunda direk herhangi bir emniyet müdürlüğüne gidiliyor galiba. (ben beşiktaş a gitmiştim). ama yeni pasaport çıkartacaksan tek bir yere gidiyorsun sanırım (daha geçen sene yeni çipliye geçtim ama sadece eski tip i yenisine çevirtmiştim)
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Yeşil pasaportumun süresi bitti, yeni bordo (eski maviler bordo olmuş sanırım) pasaport çıkartacağım. Ben İstanbuldayım ve Bursa'da 2si yeşil biri mavi 3 tane eski pasaportum var, içlerinde de Brezilya, Fransa ve Hollanda girişleri falan var. Bunları götürsem o girişler yenisine de eklenebiliyor mu? Eklenmiyorsa dahi yeni pasaport götürmek için eskileri de (süreleri geçtikleri halde) götürmeme gerek var mı?

edit: İstediğimiz yerden (Bursa/İstanbul) çıkarttırabiliyor muyuz yenisini?

bulunduğun şehirde en yakın karakoldan (pasaport şube olması şart) pasaportunu ve hem de bundan 4-5 sene önceye göre çok hızlı şekilde çıkartabiliyorsun/yenileyebiliyorsun.
Eski vizelerin yeni pasaporta geçirilmiyor ancak vize alacağın zaman, özellikle Schengen vizesi alacağın zaman eski pasaportlarını da yeni pasaportuna zımbalayıp ver.
Brezilya için zaten artık vize gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Giris cikislari eklemezler/ekleyemezler zaten. Ama eski pasaportunda vize varsa, pasaportu delip gecersiz hale getirince vize gecersiz hale gelmiyo, vizenin hala suresi varsa vize gecerli kaliyo. Ben 2 yildir eski pasaporttaki oturumla giris cikis yapiyorum avrupaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
şu konuya yazayım ben de...

eski 2 pasaportumdan birini bulamıyorum,-daha yakın zamanda aldığımı- süresi doldu zaten onun da ama, şimdi yeni pasaport çıkarıcam dolayısıyla sadece birini götürsem, sorun çıkarırlar mı? bilen var mı?

yukarda yazılmış gerçi, daha geç alırsın sadece diye ama...artık çipli belki hiç gerek yoktur dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

20/07/2015'te bitiyor benim yeşil pasaport'un süresi de :(

bu durumda ne zaman yenilemem lazım pasaportumu? haziran sonu temmuz başı bu pasaport'la dışarı çıkmak istesem beni almazlar diye söylemişlerdi doğru mu o, pasaportun ne kadar daha geçerli olması gerekiyor dışarı çıkarken?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...