Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Verilik 2 aylik HideIPVPN hesabi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
2005'den eski en az bir madalyali ya da en az 2 madalyali tum uyeler isteyebilir. OM yollamayin konuda, ilk alta ben istiyorum diyen uygun uye alir.

Niye derseniz daha farkli bir kullanima gectim. Niye bilmiyorum ama HideIPVPN iOS ile tam performans vermiyor Mac'de verdigi gibi, artik US disini alacak durumum da var (gelsin BBC iPlayer diyorum yani). Sirf US kullanacak ve iOS kullanmayacaklar icin hala en iyi servis oldugunu dusunuyorum ama kendisinin. 6 aylik almistim, 19 Mayis'da bitiyor, o tarihe kadar kullanabilirsiniz.

Client Area'nin sifresini vermiyorum, adamlarin cok eski uyesiyim, ve gordugum uzerine tenure isliyor HideIPVPN'de. Ticket attigimda mesela 4-5 dakika icinde donuyorlar, yeni uyeler bir gun filan bekleyebiliyor. Ilerde donme ihtimalim var, bu servisten ikinci ayrilisim, Astrill'de de beles bulunca neredeyse 3 ay kalmistim ancak memnun kalmadigim icin geri donmustum sonra.

Bunun yerine ne yapacaksin diyorsaniz:

Bilgisayar uzerinde VPN olarak Spotflux kullanacagim, VPN'yi tek kullanma nedenim benim public wifi. Spotflux veri sikistirmasi yapip hiz arttirdigi ve public wifi icin yeterince guvenlik sagladigindan uygun. Ucretsiz hem de. Okulun VPN'sini kullanacagim ya da.

Asil kullanim alanim olan proxy icin (streaming media ve alisveris icin tab bazli calisabildiginden en iyisinin bu oldugunu cok kere soyledim) VPNSecure'a gececegim. Ayda $3.95'e 20 ulkeden proxy veriyorlar, US gibi, Japonya gibi yerlerde 3-4 sunucu var ve gordugum uzere neredeyse tum sunucular %95 ustu bir verimle calisiyor. New York sunucusu mesele 150 ping veriyor, normal ping'im 147. Hiz da neredeyse ayni cikti Speedtest'e gore. HideIPVPN ile ayni yani. Guzel bir yani da kendi Chrome eklentisi olmasi Proxy icin, buyuk kolaylik: https://chrome.google.com/webstore/detail/vpns-http-proxy/deoodoglhbmpafkajmlggnjnngdclnie

Tablet icin de Tunnelbear aldim. PC ya da Mac'de kullanmak icin cok kotu bir servis ama iOS'da garip bir sekilde cok hizli calisiyor. Fiyati da ayda $2.99 ile uygun. Mobil versiyonunu daha ucuz yapmislar ama mobil-only yani, PC'de calismiyor.

Toplam olarak daha iyi oldugunu dusundugum (1 ay kullaninca daha iyi mi anlayip iyice geri donus yaparim VPN konusunda) setup'a $1 fazla veriyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel viral kardeş ellerine sağlık

GERGE said:

Bunun yerine ne yapacaksin diyorsaniz: (?)

Bilgisayar uzerinde VPN olarak Spotflux kullanacagim, VPN'yi tek kullanma nedenim benim public wifi. Spotflux veri sikistirmasi yapip hiz arttirdigi ve public wifi icin yeterince guvenlik sagladigindan uygun. Ucretsiz hem de.

Asil kullanim alanim olan proxy icin (streaming media ve alisveris icin tab bazli calisabildiginden en iyisinin bu oldugunu cok kere soyledim) VPNSecure'a gececegim. Ayda $3.95'e 20 ulkeden proxy veriyorlar, US gibi, Japonya gibi yerlerde 3-4 sunucu var ve gordugum uzere neredeyse tum sunucular %95 ustu bir verimle calisiyor. New York sunucusu mesele 150 ping veriyor, normal ping'im 147. Hiz da neredeyse ayni cikti Speedtest'e gore. HideIPVPN ile ayni yani. Guzel bir yani da kendi Chrome eklentisi olmasi Proxy icin, buyuk kolaylik: [chrome.google.com]

Tablet icin de Tunnelbear aldim. PC ya da Mac'de kullanmak icin cok kotu bir servis ama iOS'da garip bir sekilde cok hizli calisiyor. Fiyati da ayda $2.99 ile uygun. Mobil versiyonunu daha ucuz yapmislar ama mobil-only yani, PC'de calismiyor.

Toplam olarak daha iyi oldugunu dusundugum (1 ay kullaninca daha iyi mi anlayip iyice geri donus yaparim VPN konusunda) setup'a $1 fazla veriyorum yani.

Dipnot: Cidden kastım yok. Ama cidden birçok başlığından viral viral kokular alıyorum. Belki çok iyi niyetlisin, "Arkaşlar, buna geçtim bakın bu da çok über bişi!" diyorsun, belki benim içim kötü bilemedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Guzel bir sey bulunca paylasmak istiyorum, paylasmayadabilirim ama bundan boyle.

Deezer'in, VPNSecure'un, Hulu'nun viralini yapacagim da ne olacak cidden. Simdiye dek bana faydasi olsun diye actigim tek konu MUBI konusu, benim araciligimla gelen yeni uyeler icin bir ay bedeva veriyorlar.

Viral yapacak olsam once bu sitelerden affiliate linki filan alirim. Belese veriyorlar cogu.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Guzel bir sey bulunca paylasmak istiyorum, paylasmayadabilirim ama bundan boyle.

Deezer'in, VPNSecure'un, Hulu'nun viralini yapacagim da ne olacak cidden. Simdiye dek bana faydasi olsun diye actigim tek konu MUBI konusu, benim araciligimla gelen yeni uyeler icin bir ay bedeva veriyorlar.

Viral yapacak olsam once bu sitelerden affiliate linki filan alirim. Belese veriyorlar cogu.

Abi bos beles konusan tipleri ciddiye almana gerek yok. Severek takip ediyoruz incelemelerini ve haberlerini. Ben dahil bir suru kisi baya baya faydalandi/faydalaniyor yazdiklarindan. Haliyle koy gotune takma hic.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Telefon icin dusunuyorum boyle bi servis.
app i araciligiyla servis olarak mi, ios vpn araciligiyla mi kullaniliyor?

push mesajlarin suresini etkiler mi diye bi dusuncelerdeyim zira.

devamli ac kapa manual ugrasacak kadar da istemiyorum. aralardayim
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
App araciliyla calisan cok yok, cogunu denedim bunu almadan once. VPN profili yukluyor Apple tarafindan certifikalanmis, setting'ten aciyorsun onlari. Sana ozel ayarlanmis, sifre girmen filan gerekmiyor yani, vpn ayarlarini bile goremiyorsun, acip kapama var sadece. Mobil VPN daha ucuza geldigi icin boyle tablete vpn + tarayiciya proxy iyi oldu ama. Guvenlik icin iste zaten spotflux ile okul vpns' vat public yerlerde.

Astrill istedigin gibi: https://itunes.apple.com/tw/app/astrill-vpn-client/id572953702?mt=8&ign-mpt=uo%3D2 Onu tavsiye etmem ama, memnun kalmamistim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...