Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

11 mart 2013 esogü'de işkence skandalı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

yalnız onun sonu yok calimero. Sen bu adamlar haksız onlara karşı silahlanma diyosun, 2 gün sonra başkası seni veya o öğrencileri haksız görür onlara göre silahlanmayı meşru görür. Ayrımı neye göre yapacaksın? Vicdan falan kişiye göre değişen kavramlar çünkü. Yok haklılık dersen zaten o konuda da kanunsal tanımlar ve buna bağlı silahlandırılan birimler var.

Yanlış anlaşılmasın güvenlikleri kesinlikle savunmuyorum. Cezalarını bulurlar umarım bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bir gün iş geregi ssk ta bir doktoru bekliyordum açil bir evrak teslim etmem lazımdı. Baktım hastaları fazla onları bekliyordum bitsinler diye.

Güvenlikçi geldi burada bekleyemezsin çık dışarı dedi. Çıkmam dedim, çıkaramazsın da dedim. O bana baktı ben ona baktım bu gitti yanında bir tane amiriyle geldi. Amiri elini koluma attı. ben geri ittim. hayırdır dedim. Çıkaçaksınız yasak burada olmanız dedi. yoksa zorla çıkarırız dedi.
Sizin böyle bir yetkiniz yok dedim. Sadece huzur bozarsam taşkınlık yaparsam müdahele edebilirsiniz dedim ben bunları yapmıyorum ben sizi şikayet etmeden gidin dedim.

Bunlara gittiler ama bana uzaktan tip tip baktılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Silahlanma ile dalga geçiyorsunuz ama terör örgütünün geldiği noktaya bakınca pekte dalga geçilecek gibi durmuyor. Yaşadığınız ülkede hala güçlü olanın borusu ötüyor. Senelerdir 1 mayısta millet eylem yapar dayağı yer oturur değişen bir sey yok. Farklı bir yol izleselerdi acaba durum ne olurdu, merak etmiyor değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Dworgian said:

hıhı. silah çözüm zaten. hey allam. Amerika gibi olalım hatta. dimi?

bireysel silahlanma değil cano bahsettiğim, örgütsel silahlanma

(da tartışılacak yer burası değil o yüzden) Evet ya amerika gibi olalım, Bane'ye özenip okul tarayalım fln. hatta taramalının ucuna bonba fln bağlayalım. onu demek istiyorum..

bu dediğin daha feci. iç savaş mı çıksın?
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

çok şükür artık devletin tüm kurumlarıyla birlikte son model ileri demokrasiye geçmiş bulunmaktayız, hayırlı olsun

[video]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r9luDjo2vwg?feature=oembed" width="459">

okul içinde bir odaya kapattıkları öğrencilere saatlerce işkence yapan özel güvenlik daha sonra öğrencileri polise teslim etti.

valla o üniversitenin öğrencileri adamlarsa özel güvenlik personeli ceza alana kadar ve hatta özel güvenlik şirketi değişene kadar süresiz ders boykotu yaparlar...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

http://forum.paticik.com/read.php?62,6800472,page=1

sen ve senin gibi lower being'ler için açılan ayrı başlık var myshkin. yanlış başlığa gelmişsin..

barış yerine "örgötsöl olorok sülohlonolom" diye laf ediyorsun. sonra adam lower being oluyor?

Rewendor said:

yalnız onun sonu yok calimero. Sen bu adamlar haksız onlara karşı silahlanma diyosun, 2 gün sonra başkası seni veya o öğrencileri haksız görür onlara göre silahlanmayı meşru görür. Ayrımı neye göre yapacaksın? Vicdan falan kişiye göre değişen kavramlar çünkü.

şu arkadaş çok doğru yazmış. buna cevap versen madem?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

calimero said:

http://forum.paticik.com/read.php?62,6800472,page=1

sen ve senin gibi lower being'ler için açılan ayrı başlık var myshkin. yanlış başlığa gelmişsin..

barış yerine "örgötsöl olorok sülohlonolom" diye laf ediyorsun. sonra adam lower being oluyor?

https://www.youtube.com/watch?v=e5XJnC5bry4

Do not open, there's too much barış in this video!

beyninize negzel kazımışlar la barış, demokrasi, kelebekler böcekler diye. Gününün her anı işkenceyle dolu çoğcuum, bunun illa fiziksel şiddet olmasına gerek yok. ha fiziksel şiddeti de köküne kadar kullanıyorlar, yukarıdaki barış videosunda da gördüğümüz gibi.

Dworgian said:

Rewendor said:

yalnız onun sonu yok calimero. Sen bu adamlar haksız onlara karşı silahlanma diyosun, 2 gün sonra başkası seni veya o öğrencileri haksız görür onlara göre silahlanmayı meşru görür. Ayrımı neye göre yapacaksın? Vicdan falan kişiye göre değişen kavramlar çünkü.

şu arkadaş çok doğru yazmış. buna cevap versen madem?

Başkası dediğin zaten örgütsel olarak silahlı ki? polis birçok ilde ve okulda faşist çetelerle ortak çalışıyor. Devletin kolluk kuvvetleri, istihbaratı ile faşist oluşumlar arasında organik bağlar var ve hangisi nerede bitiyor nerede başlıyor bilemiyorsunuz. Yani devrimci gruplar her türlü karşı tarafın örgütlü silahlanması ile karşı karşıya. Bu durumda senin de silahlanman, hadi silahlanmayı geçtim karşı tarafa aynı şekilde yanıt verebilmen (retaliation) gerekiyor. Bunu yapamadıkça da gün geçtikçe güçsüzleşiyorsun. Bizim halk güce tapıyor, kimse kusura bakmasın, dolayısıyla her gittiğin yerden dayak yeyip döndüğünde halkın gözündeki değerin de her bir olayla düşüyor. Önceleri gecekondu mahallelerinde örgütlenen sol bu yüzden "entelektüel" üniversite gençliği çerçevesine, üniversite kampüslerine sıkışıp kalıyor.

Vicdan eşitliği, hukuk, tarafsızlık falan bu kavramlar zaten birer illüzyon bana göre, ideal type seviyesinde işlerler yalnızca. Hegamonyasını kuran bu kavramları kendine göre kullanır ve halkı da kendi hukuku, kendi vicdanı kendi tarafsızlığı çerçevesinde şekillendirir. Bu, yukarıda belirttiğimiz ve eksik kalan birçok kavramlar üzerinde bir iktidar savaşı zaten ve bu savaşta bırakalım karşı tarafın vicdanı, hukuku üzerinden yürümeyi; bunların tarafsızlık üzerinden yürüdüğüne dahi inandığımızda mücadeleyi baştan kaybetmişiz demektir. Herkes kendi gerçekliğine göre mücadelesini verir (vermelidir), bu gerçekliklerin objektif olduğuna inananlar ise zaten mücadele etmeyenlerdir.

Ayrıca son bir edit olarak, Masakari'nin şu soruyu sorması önemli burada

Masakari said:

Silahlanma ile dalga geçiyorsunuz ama terör örgütünün geldiği noktaya bakınca pekte dalga geçilecek gibi durmuyor. Yaşadığınız ülkede hala güçlü olanın borusu ötüyor. Senelerdir 1 mayısta millet eylem yapar dayağı yer oturur değişen bir sey yok. Farklı bir yol izleselerdi acaba durum ne olurdu, merak etmiyor değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

https://www.youtube.com/watch?v=e5XJnC5bry4

Do not open, there's too much barış in this video!

beyninize negzel kazımışlar la barış, demokrasi, kelebekler böcekler diye. Gününün her anı işkenceyle dolu çoğcuum, bunun illa fiziksel şiddet olmasına gerek yok. ha fiziksel şiddeti de köküne kadar kullanıyorlar, yukarıdaki barış videosunda da gördüğümüz gibi.

barış istemeyi beynime kazımadı kimse. barış istemek doğal birşey. ha sen savaş sempatizanı, kaos sever bir adamsındır bilemem. ama barış istemek için çiçek çocuk olmaya gerek yok genç arkadaşım.

not: videoyu akşam izlerim unutmazsam işyerinde açılmıyor zira.

calimero said:

Başkası dediğin zaten örgütsel olarak silahlı ki? polis birçok ilde ve okulda faşist çetelerle ortak çalışıyor. Devletin kolluk kuvvetleri, istihbaratı ile faşist oluşumlar arasında organik bağlar var ve hangisi nerede bitiyor nerede başlıyor bilemiyorsunuz. Yani devrimci gruplar her türlü karşı tarafın örgütlü silahlanması ile karşı karşıya. Bu durumda senin de silahlanman, hadi silahlanmayı geçtim karşı tarafa aynı şekilde yanıt verebilmen (retaliation) gerekiyor. Bunu yapamadıkça da gün geçtikçe güçsüzleşiyorsun. Bizim halk güce tapıyor, kimse kusura bakmasın, dolayısıyla her gittiğin yerden dayak yeyip döndüğünde halkın gözündeki değerin de her bir olayla düşüyor. Önceleri gecekondu mahallelerinde örgütlenen sol bu yüzden "entelektüel" üniversite gençliği çerçevesine, üniversite kampüslerine sıkışıp kalıyor.

Vicdan eşitliği, hukuk, tarafsızlık falan bu kavramlar zaten birer illüzyon bana göre, ideal type seviyesinde işlerler yalnızca. Hegamonyasını kuran bu kavramları kendine göre kullanır ve halkı da kendi hukuku, kendi vicdanı kendi tarafsızlığı çerçevesinde şekillendirir. Bu, yukarıda belirttiğimiz ve eksik kalan birçok kavramlar üzerinde bir iktidar savaşı zaten ve bu savaşta bırakalım karşı tarafın vicdanı, hukuku üzerinden yürümeyi; bunların tarafsızlık üzerinden yürüdüğüne dahi inandığımızda mücadeleyi baştan kaybetmişiz demektir. Herkes kendi gerçekliğine göre mücadelesini verir (vermelidir), bu gerçekliklerin objektif olduğuna inananlar ise zaten mücadele etmeyenlerdir.

Ayrıca son bir edit olarak, Masakari'nin şu soruyu sorması önemli burada

Masakari said:

1) evet anladım iç savaş çıksın istiyorsun.
2) rewendor un orada kastettiği başkasının kim olacağını gerçeken anlamadın mı yoksa demagoji yapıp anlamamışa mı yatıyorsun?
3) senin dediğin gibi silahlanmak zaten terör örgütünün çok senelerdir yapıyor. onbinlerce kişiyi öldürdüler. elde ettiler mi istediklerini? hayır dimi? o zaman silah çok mantıklı bir çözüm mü cidden? istediğini şiddet ile almaya çalışmak mı mantıklı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, bireysel silahlanma, kendini ve aileni korumak için, olacak ise mantıksız değil aslında. Şu andaki kanuna göre mesela, evime giren adama zarar veremiyorum yatak odamda değilse. Bu da saçma. Ama işte bizde silah serbestliği olursa her tartışmada fiks silah çekilir. İki ucu da hoş değil yani. Benim karşı olduğum esas şey, "fikir kabul ettirmek için şiddet ve silah kullanma" durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Ne yazık ki durum böyle. Bireysel silahlanma tam bir iki ucu boklu değnek ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

bireysel silahlanma iki ucu boklu değnek değil tam olarak ucu boka çıkan bir yol. aklı başında adamın hiçbir zaman yararına olmaz belinde silah taşımak.

belinde silah sokakta gezmek gerçekten sakat. her insan bir an sinirden istemeyeceği bir tepki verebilir vs. ama evde bulundurmak lazım bence. gerçi şimdiki kanunla o da sakat. hırsız girecek, vuracaksın, seni alacaklar içeri.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

KuddusiMavra said:

valla o üniversitenin öğrencileri adamlarsa özel güvenlik
personeli ceza alana kadar ve hatta özel güvenlik şirketi değişene kadar süresiz ders boykotu yaparlar...

güvenlik amirinin veya rektörün de umrundaydı derse girmeleri lol

bütün öğrenciler dersleri boykot etsinler, o zaman görürüm bakalım sen mi lol'luyorsun, ben mi lol'luyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...