Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

baslamadan bitti

BullDoG

Öne çıkan mesajlar

hangi oyunda ilk başladığında neyin nerde olduğunu biliyorsun ki?
ayrıca hangi mmorpg tamamen lineer bir yapıya sahip?

ha gitmen pek birşey kaybettirmiycek adamlara, ama çok önyargılı yaklaşmamalısınız her oyuna...[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

togi92
:)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
İlk olarak oyuna başlamadan önce oyunla ilgili kaynakları okumak yararlı olabilir.Öncelikle bu konudada ingilizcenin ön plana çıktığını söylemem gerek.Yani gerek oyunun database gerekse karakter yapımıyla ilgili siteler ingilizce olduğu için bilinmesinde fayda var.(farklı bir konu başlığı altında çoğu site verilmiş tekrar yazmaya gerek yok sanırım siteleri.)Ayrıca oyunun official sitesi olan

www.euro-ro.net

adresindede bir takım bilgilere rastlamak mümkün ama genede oyuna yeni başlayan birini bilgilendirmekten öte pek fazla içeriğe sahip değil.Bu adreste bulunan forumlara göz atmanız site içeriğinden daha çok işinize yarayabilir.Yine yeterli olmayıp eksikleri bulunsada bir fan sitesi olarak oldukça popüler olan:

www.ragnaroktr.com

adresi sizin için faydalı olabilir.

Bunun dışında oyunla ilgili teknik konular ve araştırarak bulamadığınız soruların cevapları için Türk GM lere IRC yoluylada ulaşabilirsiniz.Bunun için ya size www.euro-ro.net adresinde community başlığı altında verilen chat linkine tıklamanız (java desteklidir) ya da mIRC scriptlerinizle:

/server chat.lanlos.org
servera bağlandıktan sonra
/join #euro-tr

Euro-TR kanalına girmelisiniz.

Oyun içerisinde oyunla ilgili ufak tefek bilgiler alabileceğiniz yardım için kurulmuş guildler mevcut (hala duruyorlardır umarım):

*Euro Helpers
*International Helpers

Bunlardan Euro Helper guildi tamamen almanlardan oluşan bir guild ve yardım dili yanılmıyorsam almanca ama genede gördüğünüzde ingilizce yardım istediğinizde cevap vermeyeceklerini sanmıyorum.

International Helpers guildi oyunun türk GM lerinden Maelstorm'un kurmuş olduğu ve bir aralar benimde içerisinde bulunduğum bir yardım guildidir.Kullanılan dil ingilizcedir.Eğer oyun içerisinde Bu guildlerden birine mensup oyuncuya rastlarsanız sorunuzu iletebilirsiniz.

Hiç olmadı oyunda rastladığınız bir türkten yardım almaya çalışın.Herkes için aynı şeyi söyleyemem ama yardım edecek birileri mutlaka olacaktır.

Sormamanız gereken ise:

"LAG" "Pingim neden bu kadar yüksek?" "E yanımdan millet at koşturuyor ben bazen takılmadan 2 adam atamıyorum.Niye?"

Bunların hepsinin cevabı:

"TELEKOM"

DBR yani oyunun türkiye distribütörü son hızla çalışıyor!!!!!!!!!! walla söylediklerine göre.Gm lere yüklenmeyin onlar gönüllü.Beş kuruş almadan çalışıyorlar.DBR ye yüklenmeyin onlar telekom alt yapısını kullanıolar hepimiz gibi.Neyse yardım için bunlar mümkün aklıma gelmeyen bişiler olduysa paylaşmak isteyen buyursun eklesin.

MMORPG dünyasına yeni adım atıyor olanlar için özellikle oldukça güzel bir oyun.Hemen kestirip atmayın ayrıca bir kez şöyle adam akıllı sardıracak olan olursa bırakabileceklerinde sayısının az olacağına eminim.[signature][hline]Guild: EasT

Dundee >> Priest LvL 8x/50
FreeLandeR >> Assassin LvL 7x/4x
RoCCo FRoM ViViD >> Swordsman LvL 4x/3x
RoCKoFeLLa >> Merchant LvL 2x/1x

[Bu mesaj Dundee tarafından 23 Kasım 2004 06:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...