Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babamın oğlu degilsin tabi masraf alacağım.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

insanların en çok bahsettiği hesap kesim ücretleri, kredi kartı aidatları ve kredi alırken dosya masrafı.

bankanın tüm karını bunlar mı oluşturuyor öyle sorayım o zaman.

hayır. ayrıca o imzaladığın sözleşme var ya banka ile. onu imzalarken oturup okumak gerek. orada bankanın kendini nasıl güvenceye aldığını gör derim. ha işte istemiyorsan başka bankaya git diyor. link de verdim. her bankanın masrafını orada karşılaştırabilirsin. tek banka ve tek ücret politikası yok.

mesela benim hsbc den pegasus kartım vardı. baktım ki american express e uyguladıgından da yüksek masraf uyguluo. kapattım gitti. garanti ve iş bankası ile çalışıyorum. iş bankasına otomatik ödeme verdim, garantide her sene arayıp itiraz ediyorum bitio. kullanmayabilirim ama böylesi daha çok işime gelio.

çözüm üretmek mümkünken gelip isyan etmek işe yaramaz ki
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Holy said:

maaşım bankaya yatıyor mecburen?

kirada oturanlar kiraları da bankaya yatırıyor?

Abi istersen bankadan almak zorunda değilsin maaşı iş yeri sözleşmende belirtilmiş olması lazım elden veya iş yerinde nakit olarak ödenir diye.

Kira bedeli içinde geçerli.

Ha işyeri muhasabe illa sorun çıkarır hatta vermezler ama bu bankanın suçu değil ki sonuçta.

Yada Kira için aynı şey geçerli.

Bankanın kolaylıklarının bedava olmasını istemek mantıklı değil ama dolandırılmak evet yanlış bunun için bilinçi tuketici olma kuralı her sektörde olduğu gibi bu sektör içinde geçerli.

Kirayı elden vermek yasak. Elden para tahsilinde de sınır var
tam bulamadım ama biri 5.000 demiş biri 8.000 demiş
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ahmedinejad said:

insanların en çok bahsettiği hesap kesim ücretleri, kredi kartı aidatları ve kredi alırken dosya masrafı.

hayır. ayrıca o imzaladığın sözleşme var ya banka ile. onu imzalarken oturup okumak gerek. orada bankanın kendini nasıl güvenceye aldığını gör derim. ha işte istemiyorsan başka bankaya git diyor. link de verdim. her bankanın masrafını orada karşılaştırabilirsin. tek banka ve tek ücret politikası yok.

mesela benim hsbc den pegasus kartım vardı. baktım ki american express e uyguladıgından da yüksek masraf uyguluo. kapattım gitti. garanti ve iş bankası ile çalışıyorum. iş bankasına otomatik ödeme verdim, garantide her sene arayıp itiraz ediyorum bitio. kullanmayabilirim ama böylesi daha çok işime gelio.

tamam demek ki bankaların tek kar yolu bu ücretler değil, hatta bu ücretleri hiç almasa bile yine yüksek karlar elde edebilirler ve büyüyebilirler. o zaman müşterinin bu ücretlere itiraz etmesine neden karşı çıkıyorsunuz? 2.9 milyar yerine 2 milyar kar etti diye adam küçülmeye eleman çıkarmaya falan mı başlayacak?
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Soris said:

reampage said:

Beyler bankaya 500 lira borcunuz varsa o sizin sorununuz, 500 milyon lira borcunuz olsun o zaman bankanın sorunu olur.

Dert etmeyin.

Şu klasikl laf da konduğuna göre topic kapanabilir.

Ki baya yanlış lan, ipotek diye bir şey var.

ipotek varda adam nakiti alıyor malı bırakıyor zaten kaçıyo sonra. Artık öle kredileri inanılmaz şartlarda veriyorlar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

tamam demek ki bankaların tek kar yolu bu ücretler değil, hatta bu ücretleri hiç almasa bile yine yüksek karlar elde edebilirler ve büyüyebilirler. o zaman müşterinin bu ücretlere itiraz etmesine neden karşı çıkıyorsunuz? 2.9 milyar yerine 2 milyar kar etti diye adam küçülmeye eleman çıkarmaya falan mı başlayacak?

karşı çıkmıyoruz / çıkmıyorlar. itiraz etmeyin demiyor ki kimse. edin. ama sözleşmeyi imzalarken o masrafı kabul ettiyseniz de susun diyoruz :)

sizin yaptığınız restorana girip menüyü görüp yemeği yiyip sonra hesap geline "o yemek bu kadar etmez!!" demek işte
Sosyal ağlarda paylaş

aynı konular aynı konular.

senin kafa gidik o konuda suark. "herkes emekliliğinde ev sahibi olur. evi almak için kredi alır. bunu da bankadan alır." diye saçma bir mantıgın var. garip bir şekilde "her emekli" nin evinin olduğu sanrısı var sende o yüzden daha başlamadan kesiyorum bu muhabbeti. yapılmışı var çünkü gerisi post kasmak olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Dworgian said:

ahmedinejad said:

sorunun kaynağı tekelleşme ve mali oligarşi, buna karşı da isyan etmek gayet işe yarar, üstelik başka yol yok. hukuki yolla olmadı sokakta eylemle vs

bu sistemde hiçbir şey mecburi değil zaten, mesela gecekonduda yaşamak zorunda değilsin, git sokakta yaşa sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ahmedinejad said:

karşı çıkmıyoruz / çıkmıyorlar. itiraz etmeyin demiyor ki kimse. edin. ama sözleşmeyi imzalarken o masrafı kabul ettiyseniz de susun diyoruz :)

sizin yaptığınız restorana girip menüyü görüp yemeği yiyip sonra hesap geline "o yemek bu kadar etmez!!" demek işte

değişir abi sonra. sözleşme yaptık diye ruhumuzu satmadık. mahkemelerde davalar falan sürüyor, mevzuatta yapılacak ufak bir değişikliğe bakar bunun çözümü. istemiyorsan kullanma denecek bir durumu yok türkiye'deki banka sisteminin sıkıntı burada. üniversiteler öğrenci kimliklerini bile kredi kartı olarak vermeye başladı. vergi dairesi banka kullanmayı mecbur kılıyor. önüne gelen matbu sözleşmede ben şurayı kabul etmiyorum arkadaş denebilecek bir imkan var mı?

sanki karşılıklı pazarlık yapma imkanımız var bankayla. insanlar böyle itiraz ettikçe, toplumda bilinç oluştukça "özel sektör" olan "müşteri memnuniyetine" mecbur olan bankalar da bunları almamaya başlayacak.

Zaten şimdi bile çoğu banka tüketici hakem heyetinden gelen isteklere göre bu paraları iade ediyor. şimdi müşterilerin %1'i bunu yapıyorsa yarın %50'si yaptığında hiç bir banka ücret almaya cesaret edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul üniversitesinde o kredi kartı olarak verilen öğrenci kimliklerine karşı verilen mücadele başarıya ulaştı, hem de baya kısa zamanda, marmarada falan polis destekli sivil faşist saldırılar oldu ama orda ve diğer bir kaç pilot ünide de baya hızlı alındı kazanımlar, kolay bi mücadele alanı yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...