Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ev aldım yardım

HellPatrol_

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar çanakkalenin bir köyünde ev aldım 1 dönüm bahçe içinde 4 metrelik tas duvarlarla cevrili 2 katlı 300 -350 mt2 lik bi taş ev içi falan güzel değil suan için banyo mutfak bahçesini yapmayı planlıyorumda neler yapmalıyım sizce havuza kadar düşündüm bahçe dışardan kesinlikle ve kesinlikle görünmüyor dış duvar ve ev sarmaşık kaplı zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ya söle denizden bi 10 km içerde ama ben orayı köy evi şehirden kaçıp orda hafta sonlarımı tatillerimi geçirebilecğim biyer olarak düsünüyorum bütün masrafı karşılamaya kadar hazırım açıkçası ama iç mimar değil de kendi çabalarımla yapmak kendi emeğimin olmasını istiorum elimden gelen işleri fln kendim yapıcam ztn
Sosyal ağlarda paylaş

önce anıtlar kurulundan sıkıntı çıkıp çıkmayacağını bir öğren

ev ne kadar eski? kadastroda bölge nasıl değerlendirilmiş? içi için sıkıntı olmaz da bahçeye havuz sıkıntı çıkaraiblir bir de bi evin krokisini neyin koy

çanakkaledeysen projelendirme için benim hanımla konuşayım iç mimar kendisi haftaya cumartesi bozcaadaya geçiyor bir süre orada olacak, canlıysa çanakkale merkeze git-gel yapabilir
Sosyal ağlarda paylaş

havuz bahce falan cok ugrastirici seyler. havuz yaptirdim gg artik kafama esti mi yuzerim olmuyo. havuzda boyuna devir daim olucak motorlu, arada bosalicak temizlenicek. kisin yine bosaltilicak ya da ustu ortulucek vs vs.

bahce de ayni sekil, bakmazsan/alisik degilsen bahceyle ilgilenmeye/vaktin yoksa orasi bahce degil toprak olur. yagmur falan yagdigi zaman gitmek bile istemezsin.

umarim cok heves baltalayan balta gibi olmamisimdir ama cidden acik havuz cok kotu =[

en iyisi kapali alana jakuzi, bi de seviyosan sauna.
Sosyal ağlarda paylaş

çanakkalenin kıymetini bil :/ ben iş bulabilsem direk taşınacağım, h.sonu da bozcaadaya kaçarım

o ev taşev ise sen bi anıtlar kurulundna dosyasını sordur, sen evibirebir restore edersin sonra yarın öbürgün gelip de "bizden izin almadan tamirat yapmışsınız" diyip binayı mühürletecek kapasityeye sahipler çünkü, ha en azından sordurursan daha ılımlı yaklaşıyorlar yardımcı olmaya çalışırlar
Sosyal ağlarda paylaş

Bence öncelikle evin planını falan dijital ortama al. Sketchup gibi bprogram ile yapabilirsin bunu. Daha sonra uzunca bir planlama sürecine gir. Gerekecek alet edevatı (matkap, uçları, daire testere, Çeşitli boya malzemeleri, ıvır zıvır vs.) da toparlarsın bu arada. Bodoslama işe girişmeden önce yapı malzemelerini baya bi araştırmak lazım bi de. Çok enteresan ve pratik (ısı-ses yalıtımı, dekoratif sıvalar vs.) kimyasallar olabiliyo.

Ayrıca bahçe için de aynı şeyler geçerli, kaliteli görünüm için doğru çimi bulman lazım. Gölge alan mı, yüksek dayanıklılık bekleniyor mu, toprak nasıl vs. konularını dikkate almak gerekiyo.

Uzun süre araştırma yaparsan hangi malzemeyi nerden alacağını da iyi anlarsın, işe başladığında malzeme aramak için ara vermezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

HellPatrol_ said:

arkadaslar çanakkalenin bir köyünde ev aldım 1 dönüm bahçe içinde 4 metrelik tas duvarlarla cevrili 2 katlı 300 -350 mt2 lik bi taş ev içi falan güzel değil suan için banyo mutfak bahçesini yapmayı planlıyorumda neler yapmalıyım sizce havuza kadar düşündüm bahçe dışardan kesinlikle ve kesinlikle görünmüyor dış duvar ve ev sarmaşık kaplı zaten

lol what ??
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...