Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vikings (2013) - History

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
http://cimg.tvgcdn.net/i/2015/12/17/49cc2283-f929-4f7e-8847-8c022d5a557f/vk4keylogos.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=awhQVB7SB2o

abv Rollo. Her sezon bi kere ihanet ediyor Ragnar'a sdf

20 bölüm olacakmış 4. sezon. İlk 10 bölüm 18 Şubatta başlayacakmış. Sonra ikinci yarısı sezonun ne zaman çıkacak belli değilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

björnden bir yaprak olmaz

ciddi ciddi karakterlerin nerdeyse hepsini batırdılar, porunu hatırladıkça kafama ağrılar giriyor, flokiydi lagerthaydı hepsini saçmasalak archlara çektiler

sezon 3 fallacy-fest şaka gibiydi zaten, üstüne her bölümün yarısı da fillerdı falan, umarım 4 güzel olur

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d2/8c/5b/d28c5bce8ad387e5c9248c9b923d9e28.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben diziye takılarak soylemiyorum tarihe bakarak soyluyorum. Sadece Björn degil ogulların hikayeleri ile bile devam edebilirler. Ogullarının hikayelerinin Ragnardan geri kalır yanı yok. Hatta zaten dizinin mantıklı bitmesi icin kesin Ivar ile bir miktar devam etmeleri lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
yis 4.sezon

Asyalı hizmetçiyi seçerek alı zaten Aslaug "hmm tam Ragnar'ın tipi" diyerekten. Belki kızı kullanarak Ragnar'ı öldürmeye çalışır.

Lagertha muhabbetlerini hiç hatırlamıyorum. Neydi ne olmuştu o herif niye lagertha'nın yanında şimdi vs. hiç birini hatırlamıyorum asdf

Aklıma yatmayan 2 kısım oldu şimdi.
1. Rollo amaç ne, yani ne yapıyor ki? Kimseyle konuşamadığı kimsenin onu tanımadığı yerde şan şöhret peşinde koşmasının mantığı nedir?
Kimseyle konuşamadan nasıl ayarladı o herifleri ambush kurdurmaya kendi adamlarına?
Frenkler Rollo'yu, oradaki vikinglere söz geçirip Ragnar'a dirensin diye istemiyor mu? Niye kalkıp kendi adamlarını öldürterek zaten bir avuç askeri gücü yarıya indiriyorlar? Ne anlamı kaldı Rollo'nun frenkler için? Taktik mi verecek tek başına orada assdgf
2. Floki'yi madem kafada affetti Ragnar niye sadist oyunlar yapıyor lan herife. Ayrıca çok mu zor Björn'ün kararı geri almak. Affettim der merhamet ettim der geçer, dram kasmak için zorlamışlar sanki o meseleyi de.

Sosyal ağlarda paylaş

1. Bunun cevabını tarihsel olarak mı merak ediyorsun yoksa dizi olarak bakıp hikaye akısı olarak mı?
2. İlk sezonda(hatta ilk bolum sanırım) birini oldurdurunce bunun cezasını guzelce islemislerdi. O bolumu tekrar izlersen iyi olabilir. Earl'un sozu son soz olsa da bir oylama durumu var. Sonucta 'Thing'de katilin/tutuklunun gelecegi konusulacak. Ha tabi su denilebilir Athelstan zaten Hristyandı bisey olmaz. Tabiki ama yine de Flokinin oldurulmesi/cezalandırılması kararı cıkabilir. Direk olarak Ragnar'ın cıkan kararı degistirmesi ve ya degistirmemesi dert. Ondan yakınıyo (pef simdi bunla ugrascam seklinde).

said:
The thing met at regular intervals, legislated, elected chieftains and kings, and judged according to the law, which was memorized and recited by the "law speaker" (the judge). The thing's negotiations were presided over by the law speaker and the chieftain or the king. In reality the thing was dominated by the most influential members of the community, the heads of clans and wealthy families, but in theory one-man one-vote was the rule.

Acıklama wikipediadan alıntı ama genel bir fikir verir yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Ama burdaki durum başka öldürmek istemiyordu Ragnar, duyulduğu için şuan zorunda kaldı ve zorundayim dedi oğluna. Ayrıca Athelstan hristiyan filan değil onlardan biri olmuştu artık.
Öyle kabul ediliyordu köle değildi özgürdü... hatta nerdeyse Ragnarın sağ koluydu bu yüzden "Kıskandın dimi" diyip atarlandı

Bence çok iyi başladı sezon

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...