Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Faşizmde son nokta...Sız(dırıl)an Apo görüşmeleri ile ilgili olarak: "Bu haberin yapılmaması lazımdı"

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

hangi halkların kardeşliginden bahsediliyor. Köyleri basıp insanları öldürenmi anayasadan türklük kavramını çıkarmaya çalışanlarmı.

Onlarla mı barış olur oluyorsa da o barışı yapanın ta ...............

akp başa geldiginden beri halkı ne güzel uyuttular yakında apo da mudanyaya çıkar tayyipde gidip onu orada karşılar. İleridede 19 mayıs degil artık apo nun mudanyaya çıkışı kutlanıyor olur.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

halkların kardeşliğini, barışı öne çıkaran fikirlerden rahatsız olduklarını çok güzel ortaya koymuşlar evet, ağızlarına sağlık, biraz zorlayınca nasıl ortaya çıkarıyorsunuz ne olduğunuzu

Ben "şahsen" böylesi bir olaylar zinciri sonucu ortaya çıkacak barışın zorlama ve kalıcı olmayacak sadece sözde olacak bir barış olduğuna inanıyorum. Hakların kardeşliği falan olmayacak, mevcut nefret devam edecek. Bence.
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

hangi halkın kardeşliği ya solcuyum diye geçinenlerin hemen hemen hepsi kürt milliyetçiliği yapıyor. dünyanın görüp görebileceği en büyük devrimciye sahibiz, onun fikir ve devrimleri üzerinde yoğunlaşmak varken hala ''halklar kardeştir vik vik cik cik'' che'ye, castro'ya veya deniz'e tapacaklarına Mustafa Kemal'e kulak verseler bugun turk solu bu halde olmazdı.

kesinlikle katılıyorum arkadaşa.

hem deniz kim lan?

cidden yani kim ki bu kadar bahsi dönüyor?

el fetihe giden bu.

banka soyan, adam kaçıran bu.

e tapalım birde üzerine.
Sosyal ağlarda paylaş

halklarin kardesligi ok.
halklarin kardesligini terorist orgutun lideriyle mi sagliyoruz? doguya giden doktorlari ogretmenleri olduren, okul basip cocuklari olduren, kardesligin dibine kibrit suyu doken o degil mi zaten?

iyi ki solcusunuz be. bi siz biliyosunuz barisi. geriye kalan herkes savas yanlisi barbar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

kolektifinsan said:

halkların kardeşliğini, barışı öne çıkaran fikirlerden rahatsız olduklarını çok güzel ortaya koymuşlar evet, ağızlarına sağlık, biraz zorlayınca nasıl ortaya çıkarıyorsunuz ne olduğunuzu

Ben "şahsen" böylesi bir olaylar zinciri sonucu ortaya çıkacak barışın zorlama ve kalıcı olmayacak sadece sözde olacak bir barış olduğuna inanıyorum. Hakların kardeşliği falan olmayacak, mevcut nefret devam edecek. Bence.

abi halklar zaten kardeşte,zorlamayla,binbir oyunla ayırmaya çalışıyorlar,herkesde hepimizde çanak tutuyoruz buna isteyerek,istemeyerek
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

Halk, bir milleti oluşturan çeşitli toplumsal kesimlerden veya meslek gruplarından oluşan insan topluluğuna denir.

Ama görüyoruz ki bu insan topluluğu bu millete dahil olmak istemiyor, iyi o zaman eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Aket-Atum said:

kolektifinsan said:

abi halklar zaten kardeşte,zorlamayla,binbir oyunla ayırmaya çalışıyorlar,herkesde hepimizde çanak tutuyoruz buna isteyerek,istemeyerek

Abi gözünü seveyim nereye kardeş ya?

Artık kabullenin şunu kimse kimseyle kardeş falan değil.

Aradaki sosyo-kültürel seviye farkı bile yetiyor aksini ispatlamaya.

Herşey birilerinin çıkarları çerçevesinde dönüyor her zaman. Ne halkı ne kardeşliği ya lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

e eyvallah edelim.

ya anlamadığım nokta ulan bunlara hizmet verildi, verilmedi mi?

bir allahın kuluda çıkıp diyemezki, biz buraya hastaneler yollar yapmadık, öğretmenler doktorlar göndermedik.

sorun ne o zaman?

hayır şu ülkede ben neysem bir kürtte o.

kimse demiyor ki bunlara siz bizden daha kötüsünüz sizi dışlıyoruz diye formal olarak.

e bunu böyle gören, böyle diyen türk halkı, beğenmiyoruz lan ötesi mi var. ama bu devletin suçlu tutulması gereken bir konu değilki?

ne zamandır istanbula gidicem gezmeye vs gidemiyorum lan her yer kürt dedikleri için. istemiyorum arkadaşım, ya kendilerine çeki düzen versinler ya da gidip ahırda falan yaşasınlar yoksa ırkçı olduğumdan değil.

hacettepe üniversitesinde eğitim gördüm bir dönem her yer komünist maşallah.

e napalım napalım, bu düzeni yıkalım, bu ülkeyi/hükümeti devirelim. sen bu ülkeyi yıksan, düzeni devirsen, darbe yapsan, kuracağın şey yine aynı? family guy geliyor aklıma sonra gülüyorum.

hayır bu kadar salakça, bu kadar bilgisizce, bu kadar yönlendirmelere bağımlı bir canlı topluluğunu ben kabullenmiyorum bir türk olarak. ve bunu söylüyorum. ama kimse bunlara resmi olarak böyle bir şey söylemiyor.

gitmiş apoyla görüşüyor. hayır neden yani? ne zaman silah bırakılsa ne zaman bir bok olsa arkadaş yine şehit yine şehit? son 1 aydır duymadık maşallah bu muydu? hesabını kim verecek o şehitlerin? hiç kimse.

sık kafasına geç lan.

şuan olağanüstü halde toplanabilecek 4 milyona yakın bir ordu var. topla anasını satayım, yeter artık de gebert hepsini. çok mu zor? evet çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sırf onları degil yanları na şeriat düşkünü tipleride doldurucan. Ülke yavaş yavaş zaten ya onlar ya biz noktası gidiyor. Bu olayın en son örnegi yugoslavyaydı.

Bunlar yilerde evlerine atatürk bayragı asan tipleride tek tek toplamaya başlarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk solu ile kürt milliyetçiliğinin yakınlaşması solcular namına oksimoron gibi durmakla birlikte ülkenin realiteleri çerçevesinde gerek resmi ideoloji, gerek feodal düzen vesaire altında ezilen halk kitleleriyle etnik grupların örtüşmesi gerçekliğine dayanmakta malesef.

yoksa milliyetçi solculuk mu olur lan?
Sosyal ağlarda paylaş

yok lectreyle livered birbirini gaza getirmiş ondan öyle görünüyor :D

Cipetpet said:

abi peki o zaman bu ülkeyi 2 ye ayıracağız,ya da 30 milyon kürdü sürgün edeceğiz,ittihat ve terakki geçmişimiz var zaten bu daha mantıklı geldi şimdi:S

1-Türkiye'de ve dünyada emperyalizm var
2-Emperyalizme yaşayan, sömürecek insan lazım
3-Milliyetçilik emperyalizmin en güçlü silahlarından biridir her daim

Bu ülkede amerikan değil türk bayrağı dalgalanıyorsa gönderde 2.sini dalgalandırmak maliyeti düşürdüğü içindir başka herhangi bir sebebi yok

Hal böyleyken birbirini gaza getiren bebeleri görüp coşmaya gerek yok, sakin sakin

Marty said:

halklarin kardesligi ok.
halklarin kardesligini terorist orgutun lideriyle mi sagliyoruz? doguya giden doktorlari ogretmenleri olduren, okul basip cocuklari olduren, kardesligin dibine kibrit suyu doken o degil mi zaten?

iyi ki solcusunuz be. bi siz biliyosunuz barisi. geriye kalan herkes savas yanlisi barbar zaten.

1-Ezen ulus milliyetçiği, faşizm varsa, bir milliyete mensup kimseler özellikle daha aşağı standartlarda yaşamaya mahkum ediliyorsa, kenar mahallelerde yaşıyor, aynı işi yapıp daha kötü ücret alıyor, aşağılanıyorsa vs NE OLUR BİL BAKALIM
2-Silahlı hareket, evet tahmin etmek için aynştayn olmaya gerek yok
3-ve bilin bakalım dünyada terörle dirsek temasına girmemeyi başarmış kaç silahlı hareket var?
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Şu da son bir kaç senede çıktı sanki "Atatürk aslında emperyalizmin emellerine hizmet etti istemeden, onu desteklediler ondan ülkeyi kurtarabildi"

argüman çok saçmaymış.

Son derece kaba bir biçimde:
1)Kurtuluş savaşı ezilen bir halkın başkaldırışıdır ve ilerici-demokratik bir olaydır.
2)Atatürk burjuva devrimini tamamlayan kişidir ve dönemine göre ilericidir
3)Burjuva devriminin tamamlanmasıyla ortaya çıkan devlet de, işte bugünkü devlettir, emperyalizm ilişkiler ağı içindeki yenisömürge Türkiye

kemalizme karşı ideolojik mücadele son derece eski, 1-2 yıllık bir şey değil, bu kadar saçma, çocukça argümanla hiç değil

Marty said:

hee, isiyle gucuyle ugrasan, dogru duzgun calisarak biryerlere gelmis, kenar mahallelerde yasamayan kurt yok yani. hepsi eziliyo sistematik olarak. OK.

Hepsi eziliyor sistematik olarak evet, sistematik olarak ezilmeyen insan zaten emperyalizm şartlarında olamaz

Türk-Kürt milliyetlerini ve işçi sınıfıyla geri kalan tüm orta ve üst sınıfları kıyaslayan kaba Ezilme sırası>>>>
Kürt işçi>Türk işçi>Kürt burjuva>Türk burjuva

Herkes okuyup bir yerlere gelebilecek olsa şu anki gibi bir durum yaşanmaz zaten, emperyalizme ciddi bir işçi-köylü yığını lazım, emperyalizm şartlarında bu yığın hep olacak ve hep ezilecek, en temel haklardan dahi mahrum kalacak
Sosyal ağlarda paylaş

Kemalizm burjuva devrimini tamamlamıştır demek de yersiz bir önerme nispeten. Zamanının bir çok özgürlükçü hareketine ideolojik temel sağlayan bir düşünce sistematiği aynı zamanda kemalizm. 6 ok, zamanının gayrimüslim ticaret erbabından alınan varlık vergisi gibi şeyleri, sol bakış açısıyla da okuyabilirsin, zenofobik türkçü islamcı cumhuriyet yaptı bunu da diyebilirsin. netekim konstrüktivizmin sonu yok.

Bana sorarsan burjuva devrimini özal tamamlamıştır da diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...