Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tecavüzcülere neden katı yasalar uygulanmıyor , kazığa oturtma , işkence vs.

Biliminsani

Öne çıkan mesajlar

kuzey avrupa ülkelerinde de cinsiyetçilik var oralardaki bakanlıkların resmi verileri "tecavüz sayısı, taciz kadına şiddet vs) oldukça kötü, tabi o ülkelerde burjuva demokratik devrimi aşağıdan yukarıya doğru düzgün kurulabildiği için daha demokratik bir sistem ve devlet yapısı söz konusu, ama bu ülkelerde de gerçekte demokrasi çok sınırlı

boldla yazdığım kısmın sonucu o ülkelerin bizden biraz daha iyi durumda oluşu, ama o kadar işte, onlar örnek alınacak idealler falan değil
Sosyal ağlarda paylaş

tecavüz vakası olarak zaten sadece ceza yiyenleri kabul ediyorlarsa türkiye dünya birincisi bile olur en az tecavüz vakası klasmanında. biraz okudum araştırdım da istatistik çıkarması gerçekten zor bir suç imiş bu. her ülkede kanserden ölen insanları karşılaştırıp OHA AFRİKADA KANSER ÇOK AZ NE KADAR SAĞLIKLILAR demek gibi olmuş çoğu çalışma
Sosyal ağlarda paylaş

Şeri hukuk ve medeni hukuk arasında ki uyuşmazlıklardan birisi bu konu zaten türkiye de,idam şartı getirilecekse 3 şahit olayı var zaten şeri hukukda diyeceksinizki bu nasıl olur?3 kişi tecavüzü görmüş olmasımı gerekiyor? Zaten insan yaşamının kendi iradesi dışında elinden alınmasının koşulları şeri hukukda da ağırdır.
birde kollektifinsan savunduğun sistem sscb de yaşandıysa zamanında eğer,1 numaralı kadın düşmanı sscb ve idealleriydi zaten,dünyanın en büyük kitle kadın ve çocuk katili bir devlet ,sürgünler,toplu tecavüzler bir devlet politikasıydı yazık yani bu toprakların çocuğuysan ,pir sultan oku ,yunusu oku ,ne okuyorsanız tornnadan çıkmış gibi aynı kasket aynı ceket biraz değişiklik yapın arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

SSCB hakkındaki yorumların bizzat cinsiyetçiliği körükleyen yapıların yayın organlarından çıkma kara propaganda haberlere dayanıyor

"bu toprakların fikirleri.." muhabbeti milliyetçiliğin dik alakası, milliyetçilik de bu ülkeye Fransa'dan ithal edildi zaten

Yunus Emre vs İslami şahıslar da fikirlerini Araplardan aldılar

Milliyetçilik ve İslamcılık somut düşünceye işte bu gibi argümanlardan ibaret çürük ideolojiler oluşları sebebiyle aykırıdır.

Düşünce insanlığın ortak malıdır, ateizm sözünü ilk ortaya atan kimse ateizmi mal edinemeyeceği gibi dev bir düşün çizgisi ve tarihsel olayların ürünü komünist manifesto da Marx ve Engels Alman'dı diye Almanlara ait olmuyor, ya da emperyalizmi bir kavram olarak kullanmanın ötesinde en doğru biçimde bir sistem olarak tanımlayan Lenin Rustu diye Türkiye'de emperyalizm geçersiz olmuyor

ek: SSCB'de böyle bir şey yaşanmadı, kadın militanlığının sorunu çözeceği, bu cezalandırma biçimi, sosyalist feminist düşünce vs SSCB gibi reel sosyalizm deneyimlerinin eleştirileriyle ortaya çıkan fikirlerdir, temelleri sosyalist devrimin cinsiyetçiliğin kökten çözümü olmayışının anlaşılmasına dayanır.

ek2: kadın sorunu solun en radikal örgütlerinde bile kritik bir tartışma konusuyken bu konu hakkında fikir bildiren herhangi bir insan nasıl "tornadan" çıkmış oluyor anlayamıyorum, ben fikirlerimi cübbeli ahmet hoca gibi tiplerden devşirmiyorum kusra bakma
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=Rb18piLyW8A
sosyalizmi şöyle filmlerden öğrenince böyle oluyor işte

sonra o film izlenirken ülkücüler bir bomba atıyor sinemaya, ardından maraş katliamı, alevi diye ufacık çocuğu alıp duvara çiviliyor faşist ideolojinin tesiriyle insanlar

bolveşik ve sovyetlerin tarihi sosyalist tarihin en zengin deneyimlerinden olduğundan derinlenmesine okunur, araştırılır, tartışılır hemen her gruba dahil solcu tarafından merak etme orasını

her şey doğru olsa sovyetler rejimi revizyonize olup akabinde çökmezdi zaten, sovyetleri eleştiri ayağına islamcılığı, cinsiyetçiliği, ırkçılığı, mali oligarşi ve emperyalizmi savunmakla da anti-emperyalist , cinsiyetçilik karşıtı vs olunamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Şeri hukuk ve medeni hukuk arasında ki uyuşmazlıklardan birisi bu konu zaten türkiye de,idam şartı getirilecekse 3 şahit olayı var zaten şeri hukukda diyeceksinizki bu nasıl olur?3 kişi tecavüzü görmüş olmasımı gerekiyor? Zaten insan yaşamının kendi iradesi dışında elinden alınmasının koşulları şeri hukukda da ağırdır.
birde kollektifinsan savunduğun sistem sscb de yaşandıysa zamanında eğer,1 numaralı kadın düşmanı sscb ve idealleriydi zaten,dünyanın en büyük kitle kadın ve çocuk katili bir devlet ,sürgünler,toplu tecavüzler bir devlet politikasıydı yazık yani bu toprakların çocuğuysan ,pir sultan oku ,yunusu oku ,ne okuyorsanız tornnadan çıkmış gibi aynı kasket aynı ceket biraz değişiklik yapın arkadaş

bunu diyen
http://forum.paticik.com/posting.php?62,reply,6769575,quote=1
bunu da dedi bi de utanmadan hala yorum yapıyor lan hahahah. ben olsam intihar edderdim de doğru sizin dinde yasak :(
Sosyal ağlarda paylaş

adam insan haklarını reddetti açık açık, hala ciddi ciddi konuşmaya devam ediyor. Sana daha önce demode demiştim ama sen çok demodeymişsin. Stalin zamanında kalmışsın, bazı duyarlılıkların var ama o kadar tek yanlı okuma yapmışsın ki. Birkaç adım çekilip kendine dışarıdan bakabilsen, eminim utanacaksın. Neyse daha yaşın genç sanırım, zamanla çoksesli bir düşünce yapısına kavuşabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...