Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

13751 general,amiral,subay,astsubay son 3 yılda TSK'den istifa etmiş

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Karea said:

heh bilirkişi de gelmiş
dağılabiliriz

Yalanmı? 20 yaşında bir ere 500 kişinin önünde albay rütbesine güvenerek küfredip süründüren bir rütbeli gördükten sonra ve vatana hizmet etsin diye gönderdikleri evlatlarına,orduevlerinde pokerpartilerine servis yaptırdıklarını gördükten sonra bence az bile oluyor.emin olun milletin % 80 ininin içinin yağı eriyor.bdp lisinden mhpliine kadar sdsdsds
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

ustteki mesaji alintilamamayi bi ogrensen keske

Al. Alintiladim. Saskinim ama cipetpetin cocukca elestirisi bir kenara katiliyorum dedigine. Insanlarin cocuklarini kolelik sistemine benzeyen bir duzende somurmuyor mu ordu? Askerlerin 70%'lik kismina savasmayi ogretmeden kole gibi garson, kasap, temizlikci gibi gorevlerle kullanmiyorlar mi? 10 yasinda ki bebenin gelip emir verip beni gotur dedigi yerde adam hakli. Istifalardan bagimsiz olarak dogru soyledi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Dayak atamadıklArı için istifa etmiştir çoğu,ya da süs köpeklerini askere taşıtamadığı için,...

ya cipet...bu toplumun ağzına s.çan genellemeler ve sen de genelleme yapmışsın. 100 küsür bin subay-astsubay var yahu orduda. içinden 40-50 tane...de ki 100-150 tane çiğ adam çıktı diye tüm orduya nasıl genelliyorsun? neden istifa ettikleri belli. tsk'nin içine düşürüldüğü duruma tepki gösteriyorlar. sen işin o yönüne biraz kafa yor lütfen...bak evvel gün boyunca eski genel kurmay başkanı(ışık koşaner),eski jandarma,kara,hava,deniz kuvvetleri komutanları savunmanın tanıkları olmak için beklediler silivri mahkemesinde. mahkeme kabul etmedi ama mahkeme daha önce iddia makamının tanığı olarak kimleri dinledi biliyor musun? 200 küsür kişinin katili olduğu ispatlanmış şemdin sakık denen teröristi. her birinin ya sapık,ya tecavüzcü, ya da terörist olduğu ispatlanmış suçluları...ve bu kişiler eski genel kurmay başkanını(ilker başbuğ),eski komutanları,gazetecileri,siyasetçileri suçladılar.mahkeme onların suçlamalarından kanaat sahibi oldu...anlıyorsun umarım durumun vahametini...
Sosyal ağlarda paylaş

Çetin abi genelleme değil bu gerçek..
100-150 kişi de değil rütbelilerin %90 ı
Asker dediğini yapmazsa tatlı dille dediğini yaptırmaya çalışan bir elin parmakları kadar,geri kalanı dayak,hakaretle işi götürüyor.sanki hiç askerlik yapmamış gibi konuşuyorsun ya.olaylar bir tarafada ordu-askeriye ettiğini çekiyor abi .O %70'i güveniyor orduya ayaklarına da inanmıyorum.güveniyorum diyenler de askere gitmemiş kadınlardan oluşuyordur asddads
Sosyal ağlarda paylaş

genelkurmay karargahında,milli savunma bakanı tercümanı olarak yaptım askerliğimi. senden de, tüm patidekilerden de daha fazla general amiral gördüm ve tanıştım. Türkiye'deki kurmay albayların yarısını görmüşümdür. aksine senin 90% genellemesini nasıl yaptığını anlamıyorum. neticede ben istisnai bir şekilde binlerce subayın görev yaptığı,yüzlerce general-amiralin görev yaptığı bir yerde askerlik yapma şansına sahip oldum. bu konuda yeterince fikir sahibiyim diye düşünüyorum. sen de mi genel kurmay karargahında askerlik yaptın? çünkü normal şartlarda askerliğini yapan adamların çoğu askerlik boyunca denetleme sırasında general görür. onun dışında gördüğü en yüksek rütbeli subay albaydır,o da haftada 1-2. bunun dışında astsubay,teğmen,bilemedin üsteğmen-yüzbaşı görürler. Onlar da zaten ordunun yükünü çeken gariban adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

çetin abi erzurum bölge komutanını gördüm jandarma tümgeneral di rütbesi,askerlik yaptığım karakol da ve jandarma personelin de sorun yoktu.sorun büyük birliklerin,kalabalık askeriye de dönenler zaten.
örnek vereyim,erzincan toplanma merkezin de ve,doğubeyazıt toplanma merkezin de,gece saat 3'de,üst devre askerlerin koğuşlara su basıp,yeni gelen askerlere koğuşları ellerin de,diş fırçalarıyla temizlettiklerini gördüm.tabii biz misafir askeriz olayın dehşetini görünce , arkadaş;abi vur kafayı yat,bizi de kaldırırlar v.s dedi yani.

sen genelkurmay karargahından bahsediyorsun mesela,hiç ağrı doğubeyazıt ktm'sine,elazığ ktm'sine,hakkari dağ komando taburuna,tunceli pülümür jandarma'ya v.s gidip görüp askerlerin içinde yaşadınmı bir kaç gün?

yani bu kadar istifa eden rütbeliyle alakalıysan,intihar eden asker sayılarını da bir kontrol et bence,bu daha büyük bir ayıp.

herkesin ortasın da rütbelinin küfürünü gururuna yediremeyip,bulduğu ilk mermiyi nöbet de,namluya sürüp g3 mermisiyle intihar eden askerler var bu memleket de,hem de 3-5 değil yani

Bilgi;

Ktm;Kabul Toplanma Merkezi

bu ktmler de ayrı bir garabet örneği,arkadaş 10 tane otobüs yola çıkartıyorlar,her otobüse 1 tane uzman çavuş,tercihen 40+ yaş ,belinde beylik tabancası,arkada da 1 tane elinde g3 olan yeni asker o kadar.gelin bizi keklik gibi avlayın'ın türkçesi resmen...
Sosyal ağlarda paylaş

abi,niye komutana sıkmıyorsun değilmi? bak anlatayım sana,ortalama bir acemi asker eğitim süresi 50-75 gün arasında,bildiğin sürü de koyun olma eğitimi veriyorlar,eğer şu uçurumdan aşağı atlayacaksın deseler emin ol%95'i sorgulamaz,çünkü amaç bir an önce oradan atlıyayım da,ölürsem şehit derler,kalırsam askerlikden yırtarım düşüncesi,emin olun böyle abi,ben daha fazla konuşmak istemiyorum,sonra tepki çekiyoruz,akşam irc de olacağım,çetin abi sende gel tartışalım güzelce:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...