Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaz tüyü nasıl elde edilir? +18

Xenus

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

çakma deri al abi. ne olacak yani.

bi insanın sırf şekil olsun diye bir hayvanın ölüsünün bi parçasını üzerine giymesi inanılmaz saçma geliyor bana. o yüzden ne alırsam çakma alıyorum, plastik alıyorum. böyle de gidecek bu.

ayrıca ucuz olmasına da değinmiyorum yani. en azından içim rahat.

çöpe mi atalım
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

"roket adam" said:

çakma deri al abi. ne olacak yani.

bi insanın sırf şekil olsun diye bir hayvanın ölüsünün bi parçasını üzerine giymesi inanılmaz saçma geliyor bana. o yüzden ne alırsam çakma alıyorum, plastik alıyorum. böyle de gidecek bu.

ayrıca ucuz olmasına da değinmiyorum yani. en azından içim rahat.

çöpe mi atalım

Iste hep yanlis bilgilenmeler. Abi deri ceketler giydikleriniz falan eti sana bana gelen hayvanin derisi. Bi koyun - kuzu derisi bin ton sekle semale girebiliyor. Koyun tuyunu kurke benzetebiliyorlar hatta Cakal kurklerine. Bu zamanda dunya uzerinde sertifikasiz kurkte zor bulunur zaten. Bulent Ersoy denilmis abi kafadan 300 bin dolar o kurk. Uzerinde 100lerce chinchilla var. ama bu chinchilla lar anlamini yitirmesin diye zehirle oldurulur ve derileri korunarak islenir. Eti ise kedi mamalarinin bir numarali tozu haline gelir. Hatta sunu da soyleyeyim : Fok hayvanlarida oyle. Ki zaten fok ureticisi dunyada tek o da Turk. Adam 8 sene bekledi fok derisi imalati icin cevre katledip soyunu tuketirken ihaleyi kazandi istenilen fok nufusundan daha ustune cikti. Yagi toz haline getirilip oncelik Whiskas a gonderiliyor. Eti ise balikcilarin mamalarinin en buyuk katki maddesi.

Sertifikayi bi kurke vermek icinde bunun icin ulkelerin kuruluslari vardir ve insan sagligi ve guveni icin ve hayvanlarin deliler gibi katledilmedigini gosteriyor diye varlar.

Kurku severim ama tek bir tanesine icim canim yanar Swakara modeli garibim Karakul yani Kuzular zamaninda Kazaklar ve Tatarlar zamaninda henuz 10 gunlukken kesilirmis. Ama simdi ki teknolojiyle esasinda eskisinden daha kotu bence. Anne rahminden vakum yoluyla cekip ozel kaygan bir gri mermer uzerinde ayiklama islemi yapilir. Anneler ortalama 2-3 kere hamile kalabiliyorlar. Kalsinlar iyi guzelde tek acidigim mevzu vakum ve yuzulme. Sonuc olarak anne rahminden patanak diye cekiyosun falan.

Geri kalan tum kurkler belli asamalarla yapiliyor ve hayvanin eti tirnagi hic ziyan olmadan dagitiliyor. Ayrica kurk diyince hep oncelik Rusya parmakla gosterilir bu yanlistir oncelikle Kanada sonra Guney Amerika'yi parmakla gosterin aslinda dunyada ki en pahali kurk cinsleri o taraflardan ithal edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

troglodyte said:

daha profesyonel bir yöntemi yok mu bu işin ya kanım dondu

Kaz öldürülse kurallara uygun deri soğuyor ve tüy çıkmıyor kolay kolay. Bu yüzden canlı canlı veya hemen kesildikten sonra yolmak kolaylarına geliyor. Hepsini kuralına uygun öldürse sonradan sıcak suylada yolunabilinir kolayca ama maliyet artar. Adamlar için para en önemli kazları düşünen yok
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

Anne rahminden vakum yoluyla cekip ozel kaygan bir gri mermer uzerinde ayiklama islemi yapilir. Anneler ortalama 2-3 kere hamile kalabiliyorlar. Kalsinlar iyi guzelde tek acidigim mevzu vakum ve yuzulme. Sonuc olarak anne rahminden patanak diye cekiyosun falan.

anne karnındaki kuzunun derisi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dağcılık sektörünü da vurur bu böyle.

Benim ve arkadaşların bir sürü kaz tüyü uyku tulumu, montu falan var.

Daha da fenası elyaf dolgu vs. kaz tüyünün sıcak hava tutma kapasitesinin, kompress edilebilirliğinin ve bu sayede kritik olan hafifliğin önüne geçemiyor.

En iyi yalıtkan ürünler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...