Jump to content
Angrboda

Mouse Guard

Öne çıkan mesajlar

§ 14 Şub 2013, 05:01

Oldukça sert ve biraz da fabla kayan bir evren. Sistemi Burning Wheel-Dice Pool.

Evreni şöyle tasvir edeyim; fantastik ögeler yok. Orta çağ zamanı bir ormanda yaşayan fareleri canlandırıyorsunuz. Evrende insanlar yok. Bilinç sahibi fareler ve onları avlamaya çalışan bir sürü avcı var.

Farelerin kolay av olması üzerine bir grup fare toplanıp Lockhaven adı verilen bir askeri şehir yapıyorlar ve fare halkının refahı için muhafızlık yapmaya başlıyorlar. Şehir bir matron tarafından yönetiliyor. Lockhaven hiçbir şekilde diğer kasaba ya da şehirlerin yönetimine karışmıyor. İhtiyaç anında yardım ediyorlar sadece.

Sistem basit ve çocuk masalı gibi geliyor ama oldukça ağır. Çünkü ufak bir fare olmak hiç kolay değil. Hemen her şey tarafından yenilebilirsiniz, kafanıza iri bir dolu tanesi düşse travma geçirebilirsiniz. Kayıplar çok sık yaşanıyor ve oldukça da acı veriyor. Bir oyunumuzda grup lideri karşılarına kurt çıktığında diğerleri kaçabilsin diye kurdun dibine kadar gidip kendisini yemesine izin vererek geri kalanları kurtarmıştı.

İzmir'de isteyenlere tanıtım oyunu oynatıyorum. Bu da meraklıları topladığım Facebook sayfası: http://www.facebook.com/groups/mgturkey/

Bu sene gelebilirsem METUCON'da da bir oyun açacağım.

Sorularınız olursa buradan yanıtlayabilirim.
Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Şub 2013, 05:48
RPG kitabı var satabilirm isteyene :D

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Şub 2013, 06:18
Ben box setini aldım ama Facebook sayfasında duyuru yapabilirsin istersen. Belki isteyen çıkar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2013, 13:26
Bu sistemin şeklini baya sevdim, böle bir sistem olduğunu gösterdiğin için teşekkürler :) . Oyuncularıma haftaya bu sistemde bir oyuna başlatmayı düşünüyorum, evrenin ismi Forgetten Cheese, Forgetten Realms ın farelere ve bu sisteme uyarlanmış hali olacak . Tüm ünlü karakterleri hayvanlara uyarladım filan eğlenceli bir hikaye olacak diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Şub 2013, 07:43
çok enteresanmış hangi sistem

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...