Jump to content

Angrboda

=o=
 • Mesaj sayısı

  52
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Angrboda hakkında

 • Rütbe
  Angrboda
 1. Angrboda

  İzmirCon'13

  Conu düzenleyen adamlar büyüdü evli barklı oldular. Benim gibi öğrenci tayfası da var ama mesela ben babamla yaşıyorum ve ne idüğü belirsiz tipleri eve yatılı getirmeme müsade edeceğini sanmıyorum. Geri kalanlar için de durum aşağı yukarı böyle. Evi olanlar var ama dışardan gelen kendi tanıdıkları çoktan konuşup kendileri için ayarlamışlar. Kaldı ki kimse hevesli değil tanıadığı insanları evine almaya. Biz gene de hala sağa sola soruyoruz. Ben de METUCON için kalacak yer durumundan muzdaribim hala. Yer bulamadılar diye biletimi bile almıyorum. Ki üstelik ben bir otele para ödemeye bile hazırım ama hala ayarlanmadı. Basmane benim içime sinmiyor. Yer soranlar bizimle irtibat kurduğunda en ucuz Bssmane'de kalınabileceğini ama güvenlik kaygısı taşıdığımızı söyledik. Ama adam iki kuruş daha ödememek için kendi güvenliğini hiçe sayıp ısrarla benden liste istiyorsa yapabileceğim hiçbir şey yok. O pansiyonlarla irtibata geçmek de benim için nahoş bir deneyimdi. Kötünün iyisini seçmeye çalıştım. Karşıyaka'da ucuz yer yok. Bornova Öğretmenevi dolu. Ege Üniversitesi misafirhanesi almıyor. Yurtlara misafir mantığıyla bir geceliğine sokalım dedik o da olmadı. Dediğim gibi daha önce, daha yüksek fiyatlı otellerin hepsi fuar yüzünden dolu. Bu yerlerin hepsiyle üç ay öncesinden bizzat bağlantıya geçtim con tarihleri rezervasyon almak için. Biz bunları denedik. Bana henüz denemediğimiz değişik bir çözüm sunan kimse yok. Görsem öyle bir çözüm yolu derhal uygulamaya geçeceğim. Bunu da ne kadar vurgularsam az.
 2. Angrboda

  İzmirCon'13

  Etkinliği düzenleyenlerden biriyim ve kalacak yer bulma sıkıntısı yaşıyoruz. Öğretmenevleri dolu, orta bütçeli düzgün otel ve pansiyonlar Mermer Fuarı nedeniyle iki ay öncesinden tutulmuş durumda. Kaldı ki öğrenci milleti otuz, kırk liradan fazla vermem abi zihniyetinde. Onların belirlediği fiyat sınırı ve dolu olmayan yerler baz alındığında ortada Basmane kalıyor. Güvenlik konusunda bize ulaştıklarında uyarıyoruz ama adam beş kuruşun derdinde. "Otuz lira mı, güvenlik sorunu? Ya otuz liraysa tamam ya, bir gece bir şey olmaz, hem barda sabahlarım bile belki." diyor. Parası olanlar kendi otelini de tutuyor, odasını da ayarlıyor zaten. Evini gelenlere açacak insan arıyoruz ama birkaç kişi var sadece. Hani önerebileceğiniz uygun fiyatlı, öğrenci işi, güvenli bir yer varsa çok sevinirim. Tepekule Kongre Merkezi Salhane durağında İzban'ın. Tepekule'ye uzak kaçmayacak bir yer biliyorsanız süper olur.
 3. Angrboda

  İzmirCon'13

  Tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa alayım.
 4. Angrboda

  İzmirCon'13

  Oyuncu kayıtlarını almaya başladık: http://www.izmircon.org/?page_id=40
 5. Angrboda

  İzmirCon'13

  İzmirCon'da GM olarak oyun açmak için lütfen aşağıdaki bilgileri: Oyun Adı İsminizi ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını Oyunun Geçtiği Dünya ve Kullanmayı Planladığınız Sistem Kaç Oyunculuk Bir Oyun Olduğu Oyunculardan Beklediğiniz Tecrübe Seviyesini Hangi Gün ve Günler Oyun Açmak ;stediğinizi (23 Mart Cumartesi veya 24 Mart Pazar) Kısa Bir Oyun Tanıtımınızı [email protected]‘a gönderirseniz çok seviniriz.
 6. Angrboda

  METUCON

  Kule Sakinleri'nde oynuyorum İzmir'de.
 7. Angrboda

  METUCON

  Bu sene gidip bir gün Mouse Guard oynatacağım, bir gün de Warhammer 40K Turnuvası'na katılacağım. Temaya uygun işler peşinde olamayacağım gibi. Şaka maka kimse burada düzgün tanıtımını yapmamış. METUCON bu sene 20-21 Nisan'da yapacaklar. Seçtikleri tema yapay zeka. Facebook sayfaları burada: http://www.facebook.com/events/353505338101768/
 8. Angrboda

  İzmirCon'13

  GM kayıtlarımız açıldı. http://www.izmircon.org/?page_id=40
 9. Angrboda

  İzmirCon'13

  Ev ayarlamaya çalışıyoruz. Buradan gelmek isteyen ve ev arayışında olan varsa bulmaya çalışayım. Bu arada orada verilen pansiyonlar, Basmane'nin kötü şöhretine rağmen, gece yastığınızın altında silahla uyumanızı gerektirecek yerler değil. Geceliği on beşe, yirmiye veya yazdığım yerlerle aynı fiyatlarda başka pansiyonlar da vardı ama güvenlik nedeniyle onları listeye katmadım bile. Mermer Fuarı da etkileyince hepi topu üç, dört yer kaldı elimizde kalınabilecek. Ha ama nedir, paraya kıyın daha düzgün yerde kalın derim elbette. O liste talebe bakılarak oluşturuldu. Talep de ucuz ve nispeten düzgün olsun yönündeydi.
 10. Angrboda

  PatiPet Album

  Geçmiş olsun. Benim de bir siyamım var. İki buçuk yaşında. Biri kedisinin ölümünü paylaşınca aklım hemen benimkine gidiyor, belki kedim olmasa üzüleceğim zamandan daha çok üzülüyorum.
 11. Angrboda

  YDS

  DİLKO Yayınları bana yardımcı olmuştu. Kelime listesi yapıp ezberlemeye çalışsan boşuna. Gerekli verimi alamazsın. Paragraf sorularını çözerken kelimeleri not al. Zamanla karşına aynı kelimeler çıkmaya başlayacak. Anlamını yarım yamalak hatırlamak bilmek değildir. Aynı kelimenin anlamı aklına iyice yatana kadar tekrar tekrar bak. Ve mümkünse orta ve üstü seviyede kısa hikayeler oku. Ben lisede Sherlock Holmes'a sarmıştım. Sonra Agatha Criste. Pek çeşitli gidemedim çünkü kendimi kaptırdım, olay çalışmaktan çıktı. Ama hiç pişman değilim. Zorlanarak da olsa keyifle okuyunca tonla kelime öğrendim. Hani dersleri anlayıp bazı şeyleri ezberleyemezken şarkı sözlerini kolayca ezberlemek gibi. Çok zorlanırsan önceden Türkçe'sini okuduğun bir kitabın İngilizce'sini oku bu sefer. Yorum ve paragraf sorularında işin inanılmaz kolaylaşacak. Bir ay bir aydır. Bol bol test çözmek vs konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ben öyle bir iddiada bulunacak konumda değilim, yapmadım. Benim yaptıklarım şeyler yukarıda saydıklarım ve işime yarayanlar bunlar. O listeye kelime yazıp bıkana kadar tekrarlamayı da yaptım ama bende çok işe yaramadı.
 12. Angrboda

  İzmirCon'13

  Trolü kenara atıp gerçek etkinlik duyurusu ile devam ediyorum: Bu sene bilgisayar oyunları konusunda kendimizi oldukça aştık. Microsoft Kinect oyunları ve Redbull'un sağlayacağı oyunlara ek olarak bir de Oyuncular Kulübü con bünyesinde yer alacak. Tüm ekipmanlarını kendileri getirecek ve bir turnuva düzenleyecekler. Oyunları henüz seçip duyurmadılar ama getirdikleri ekipman sayısına bakarak oldukça çeşitli olacağını tahmin ediyorum. Con sonrası parti kostümlü ama zorunda değilsiniz. Bu sene ferah bir mekan arıyoruz ve bir yerle anlaşmayı kapatıık neredeyse. Kesinleşince duyuracağım burada da. Con'da frp ve Larp'lara katılım ücretli ama yan etkinliklerden ve girişten para almıyoruz. GM kayıtları yüzde doksan haftaya açılacak. Bir soru/öneri/şikayetiniz olursa buradan iletebilirsiniz.
 13. Angrboda

  Alınık Game of Thrones kitapları.

  Tanıdığın olsa onlara aldırırdın herhalde ama buradan biri kitapları alıp fişiyle sana yollarsa sen de parayı hesaba yatırabilirsin. Yoksa e-kitap. Gözlerini çok yorar ama.
 14. Angrboda

  İzmirCon'13

  lol tarihe hiç bakmamıştım bizim fuarla aynı zamanmış, bi uğrarım ben de zaman olursa Bayağı sorun çıkardı bize. Etkinlik sonrası parti var istersen. Mekan daha duyurulmadı ama duyurulunca yazarım buraya. Büyük ihtimalle cumartesi akşamı olacak.
 15. Angrboda

  İzmirCon'13

  Basmane otelleri güvenli değil. Daha düzgün olanların hepsi o tarihlerde Mermer Fuarı yüzünden dolu. Kaldı ki biz yer ayırtsak da öğrenci tayfası istenilen paraya mızmızlanıp gitmediler. Çalışan tayfa da otelini kendi ayarlıyor. Öğretmen Evi dolu. Günlük oda kiralamayı öneriyoruz. Evini yabancılara açmak isteyen yok ama herkes bizden bunu istiyor. Evini açacak birini bulun, gelip para vermeden kalalım deniyor. Bu hazırlanması oldukça meşakatli olan ve kar amacı gütmeyen bir convention. Yukarıda önerilen alternatif yerlerden henüz bakmadıklarımızı araştıracağım. Hakarete varmadan öneride bulunanlara teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...