Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hz. Ali neden ilk halife olamadı

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

cipetpet bu kadar dinni kurallara göre yaşadıgına göre hiç merak edipte araştırdın mı peygamber soy agacını ama kitaplarda yazanı degil tam orjinal halini. Ademden hz.alinin cocuklarına kadar gelen çizelgeyi.

Ben tarihe merakımdan araştırdım ve böyle bir liste yaptım. 3 büyük din nuhunun 3 oglunun soylarına geliyor. tüm peygamberler ve onların soyundan gelenler öncelik olarak kendi üvey kızkardeşleri veya bir üst kuşaktan birilerinin kızlarıyla evlenmişler ve kanlarının karışmasını engellemişlerdir. bir araştır bakalım bunları.

Hz.Ali ise peygamberle aynı kan ve soy agacına aitti zaten ardıllık hakkı en başta buradan geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

livered,bak hocam,bu konu burada tartışılmayacak kadar önemli bir konudur.benim inandığım din sistematiğine göre,ahiret yurdun da,mahşer meydanın da ilk görülecek dava hz Ali ve Hz Muaviye'nin davalarıdır.eğer ayrıntılı konuşmak istersen gadiri hum meselesini ve bu mevzuları irc ye gelirsen daha bir hoşgörü içinde konuşabiliriz.axedice ve bazı atayiz reyizler,torpilliyor bu tarz konuları,ama şunu söyliyeyim,kara koyun ,ak koyundan bile hakkını alacağı mahşer meydanın da tabii ki bu dava da hz Ali lehin de sonuçlanağına ben gönülden inanıyorum Allahın izniyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Pampa dalga geçen mesaj atacaktım yine de, şu dahi anlamına gelen -de'leri bi ayırmasan? Biraz özen göster yazdıklarına. LÜT-FEN

ayrıca "x yerde tartışılmayacak kadar önemli" ne saçma bi konsept lan. Kendine güveniyorsan burda da tartışırsın. Yok kendine (imanına) güvenmiyorsan . . .
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Pampa dalga geçen mesaj atacaktım yine de, şu dahi anlamına gelen -de'leri bi ayırmasan? Biraz özen göster yazdıklarına. LÜT-FEN

ayrıca "x yerde tartışılmayacak kadar önemli" ne saçma bi konsept lan. Kendine güveniyorsan burda da tartışırsın. Yok kendine (imanına) güvenmiyorsan . . .

dur lan molfix reklamını izliyorum,sızdırmıyor e-ee-ee molfix tam 15 yaşındaymış vay ba
Sosyal ağlarda paylaş

Neden ateistler devamlı suretle din , kitap vs olayların saçma olduğunu ve inanılmaması gerektiğini insanlara anlatma çabası içindeler? Neden kendi inanmadıkları şeylerle dalga geçiyorlar mesela? İlkokul seviyesinde soru dordum bakın ; gerçekten çok merak ediyorum .. dalga filan içinde sormadım ,belki yeri de değil ama cevap veren olursa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Neden ateistler devamlı suretle din , kitap vs olayların saçma olduğunu ve inanılmaması gerektiğini insanlara anlatma çabası içindeler? Neden kendi inanmadıkları şeylerle dalga geçiyorlar mesela? İlkokul seviyesinde soru dordum bakın ; gerçekten çok merak ediyorum .. dalga filan içinde sormadım ,belki yeri de değil ama cevap veren olursa sevinirim.

Nedeni ateistlerin çocukluk dönemlerinde inançlarını en yakın arkadaşlarından hatta öz ailesinden bile gizlemek zorunda kalmış olmaları. Yani çevre baskısından, müslümanlardan ve onların cahilliklerinden zamanında çok çekmiş olmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

lan tam tersi neden yapılıyorsa ondan.a
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Normali bu değil mi?
30 yaşına gelip noel babaya inanırsan dalga geçerler ne bileyim diş perisine inanırsan dalga geçerler.
Dinin bir + sı yok ki.
Sosyal ağlarda paylaş

neden acaba?
dinin sosyoekonomik rolünün inanılmaz boyutlarda olması ve bunun herkesin hayatını kötü etkilemesi olabilir mi?
tek işi dinle ilgilenmek olan binlerce insanı beslemek?
dinin sürekli bilimi, sanatı, mizahı engelleme çabaları?
yap bakalım şunu türkiye'de. kan alırlar kan.

http://p8.storage.canalblog.com/87/67/109333/83738790_o.jpg
(tanrı istifa, bugünkü liberation gazetesi manşeti. odama asıcam bu sayfayı ve torunlarıma dinsiz topluma geçiş aşaması dersi verirken göstericem allahın izniyle)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...