Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3dsmax:Mass Fx

Wolas

Öne çıkan mesajlar

bu güne kadar hep modelliyordum şidmi animasyona el atayım dedim çok zevkliymiş. mass fx ve wire parameter öğrendim biraz geliştiriyorum aklıma takılan bişi var nasıl çözerim;
motorun içindeki pistonları düşün her inip kalktığında balonu x kadar şişiriyor 2 kere çalışırsa 2x şişirmesini istiyorum bunu ne ile yapabilirim. benim bildiklerim ile olacak bişi değil gibi geldi
Sosyal ağlarda paylaş

expressionları şimdiye kadar hep bi controllerı diğer bi controllerın durumuna endekslemek için kullandım. senin verdiğin örnek controllerın kendisiyle değil diferansiyeliyle bir diğerini ilişkilendirmek. bunu expressionla değil max scriptle yapman lazım. biraz max script de kurcala.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu niye yapmak istiyorsun diye sormuyorum, training olsun diye yapıyorsun da yine de bu anlattığın balon örneği gibi şeyleri fake yapmak çok daha hızlı olur. expressionları manual keylemelerle hatasız yapılması zor olan şeylerde kullanmak lazım. mesela araba 2πr yol katettiğinde tekerin 1 radyan dönmesi gibi. expressionla tekerlekleri bi kere arbanın bir eksendeki pozisyonuna endeksledin mi arabayı ister sabit hızla yürüt ister ivmeli yürüt, tekerlekler hiç patinaj yapmadan fıstık gibi dönme hareketi elde edersin. bunu elle yaptığında hızlanma yavaşlama durma gibi hareketlerde tekerlekler mutlaka az çok patinaj yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...