Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

garanti bankası

cempostaci

Öne çıkan mesajlar

aynı şekilde konuyu açan arkadaş için de geçerli bu olay. aldığı kredinin sigortasını neden kendisi ödüyor abi?

bu krediyi çeken adama birşey olduğunda bu sigorta kredinin önceden tanımlanmış bir kısmını ödemeyecek mi?(böyle değil mi bu olay)

bankanın parasını neden banka değil de biz sigortalıyoruz?

hayır bu resmen bindiğim taksinin sigortasını vermek gibi yahu. taksinin benzinini karşılıyorum adama kar kazandırıyorum. e kaskosunu(artık isteğe bağlı olan sigorta her ne ise) neden yaptırmıyorum?

kafam çok karışık.
Sosyal ağlarda paylaş

okadar arada kalan bir durum ki bu...

şikayet etsen geri alsan seni banka kara listeye alıyor hatta kartını iptal etmeye kadar götürüyor işi.

Etmessen bişi yapmazsan sömürüyorlar bu şekilde.

Yani illaki suyuna gitmen gerekiyor sülüklerin... Müşteri hizmetleri çok önemli bu konuda muhabbetinizi iyi yapın herşeyi çözüyorlar.

Kızlar mesela resminizide görüyorlar :) ayar çekip extra bonuslar bile kazanabiliosun hehe

Yada Local Bankanızda iyi bir Bireysel bankacı işinizi görebiliyor. Heryere erişimi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

aynı şekilde konuyu açan arkadaş için de geçerli bu olay. aldığı kredinin sigortasını neden kendisi ödüyor abi?

bu krediyi çeken adama birşey olduğunda bu sigorta kredinin önceden tanımlanmış bir kısmını ödemeyecek mi?(böyle değil mi bu olay)

bankanın parasını neden banka değil de biz sigortalıyoruz?

hayır bu resmen bindiğim taksinin sigortasını vermek gibi yahu. taksinin benzinini karşılıyorum adama kar kazandırıyorum. e kaskosunu(artık isteğe bağlı olan sigorta her ne ise) neden yaptırmıyorum?

kafam çok karışık.

sen kendi sağlığınla ilgili bankaya garanti vermek istiyorsun gibi düşün.

sen hop gittin, banka parasını o sağlık sigortasından alıyor
Sosyal ağlarda paylaş

sigortanın tanımı kişinin kendini tehlikelerden koruması değil mi. bu bir olasılıklı güvence çünkü. isteğe bağlı.

edit: Bir şeyin veya bir kimsenin herhangi bir yönden ileride karşılaşabileceği zararı gidermek için önceden ödenen prim karşılığında bu işle uğraşan kuruluşla yapılan iki taraflı bağlantı sözleşmesi

ya da sigorta masrafını ben karşılayayım, faizi o kadar bindirmesin o zaman.

hem paranın karını alıyorsun. hem de riskini karşı tarafa yüklüyorsun.

o zaman ben de sigortamı depremden ya da şimşekten alayım madem. iyi fikirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ney
bankacılık kadar gerizekalı
bankalar kadar pislik bi yapı yok.

ama yapıcak bişi var mı? yok. Kredi almak zorundayız bişi almak için, o yüzden süründüreceksin eline düştüğünde it gibi.

call centerdakılere de acımıyorum artık, onlarda bana acımıo lavuklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ama bankanın güvencesi olmalı.

Araba için kredi aldığında, araba üzerine ipotek koyar. Ev kredisinde o eve ipotek koyar. Banka kendini güvenceye alır.

Sen krediyi alırken, kredi ve faiz tutarı kadar nakit(veya nakit karşılığı menkul kıymet vb) bloke ettirebilirsen o zaman sağlık sigortası yaptırmana gerek kalmaz.

Sana adam kredi verdi. senden sigorta almadı, teminat almadı. Öldün. kimden alacak parasını? Akrabaların senin terekeni kabul ederse onlara yönelir borç. Ama ya kabul etmezlerse?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar,
Sağlık sigortası dedikleri şey sizin de sözleşme ile kabul ettiğiniz bir "bet". Yani kredi kullanan kişi ölürse bu bet gerçekleşmiş oluyor ve kredi miktarı kadar olan rakam sigorta şirketinden bankaya aktarılıyor. Mesela sen 20.000 kredi kullandın, 15.000 ini ödedin ve tahtalıköy...Bu durumda sigorta şirketi 20.000 ödeyip senin ödediğin 15.000 şirkete kar yazılıyor. Çok da tın banka için senin yaşaman/ölmen yani, hatta ölün daha çok işe yarıyor banka için; ben kredi sözleşmelerinde kendi hayat sigortamı kullandırıyorum eğer aynı banka ise, hem dosya masrafı olmuyor hem de kredi miktarı < hayat sigortasındaki para olduğu için bankacı hemen çıkartıyor krediyi...
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi ney
bankacılık kadar gerizekalı
bankalar kadar pislik bi yapı yok.

kullanma banka?

paranı elden teslim almak istediğini söyle. yastık altında tut. fon alma. kredi kartı kullanma. biriktir paranı öyle al alacağını?

kamu hizmeti yeri değil ki bankalar? belli iş yapar karşılık alır.

sen bankaya fahiş ücret uyguluyor diyorsun. e peki, restorana gittin. makarna yedin 15 tl. ama biliyorsun ki onun maliyeti maksimum 5 lira o adama (kira vb diğer giderleri dahil). e "bu restoran iğrenç bir yer ama yemeden olmuyor" diyor musun?

gibi =)
Sosyal ağlarda paylaş

bak ramonun fikir çok güzelmiş
zaten hal,i hazırda bi hayat sigortası vars aonu kullanmak

bu arada sigortasız krediv ersin o zaman diyen arkadaşlara banka
kredi bi hak değil size sunduğumuz imkan beğenmiyosna alma diyo

bu arada ben garantiyle davalık olcaktım 3 lira yüzünden
bi iki kerede anattım yane
imkan ve hizmet olarak 10 numara bi banka
ama utanmasalar nefes almöaktan para alcaklar
Sosyal ağlarda paylaş

e kullanmaya mecburum, restorantı kullanmayabilirim.
aradaki fark bu.

Mesela, insan hasta olur di mi?
kimse hastaneye keyfen gitmez, bu yüzden devlet yardım eder, sigorta vs.
Aynı şekilde, kimse keyfen arabasıyla kaza yapmaz, yapınca devlet sigortasıyla arkasında durur( ya da kasko alırsın )

Banka kullanmaya mecburum, ve adamlar istedikleri gibi at koşturuyorlar.
Tamam faiz alıosun, ona sıkıntım yok. Ama ben arayıp carlamayınca benden para tırtıklamak ne?
merak etmesinler, ben onu kontro parası olarak çatır çatır yiyorum. Call centerlara kol gibi sokuyorum oh mis.
Hani acırdım eskiden ordaki insanlara ama onlarda ii niyetli değiller yani.

Bu daha çok şey gibi,
restoranta gidiosun, sen istemediğin halde su kola getirip açıolar önüne, sonra hesaba kitliyorlar.
Sen sadece lahmacun yiyip hesabını ödüceksin mesela, sesini çıkarmasan iteliyivericekler suyla kolayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ramocan said:

kaç yıllık köfteciyim senin kadar köftehorunu görmedim deworgian!

=)
ben alınan ücretler az vs demiyorum. sadece bankanın hayatınızı ne kadar kolaylaştırdığını düşünürseniz ücret almak hakkı diyorum.

inanın eğer o zorluğu kabullenirseniz bankasız yaşarsınız

yaşanamaz değil. yaşanır ama acı çekilir =)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Banka kullanmaya mecburum,

mecbur değilsin. hayatını kolay yaşamak için kullanmak gerekir o kadar.

Suark said:

Bu daha çok şey gibi,
restoranta gidiosun, sen istemediğin halde su kola getirip açıolar önüne, sonra hesaba kitliyorlar.
Sen sadece lahmacun yiyip hesabını ödüceksin mesela, sesini çıkarmasan iteliyivericekler suyla kolayı.

ayrıca,

bankada kullanmadığın halde sana çek masrafı, almadığın tüketici kredisinin faizi fln mı kesiliyor? bu benzetme o demek çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben hep böyle aslında sinirlenip ödemeyeceğim diyorum ama sonunda "ehhh sizinle mi uğraşacağım be yeter" diyerek ödüyorum.
en basit şekliyle internetten yaptığım telefon ve internet başvurum, hiç bir şekilde sözleşmeli değildi. 6 ay kullandıktan sonra kapattırmak istediğimde benden 200 300 tl arası bir ücret istediler. sebebi ise sözleşmeli internet kullanıyormuşum. ben sözleşme imzalamadım dememe rağmen adamlar avukata verdi. üstüne avukat ücreti vs derken 496 lira ödedim. sırf ttnet binasına gidip sıra beklemeye vaktim olmadığından.
yani kısacası hepsinin allah belasını versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Elbette o restorana gelicen ve sana o kolayı kitlicekler, malesef Türkiye'de bilinçsiz esnaf çok, marka bilinci olmayınca insanlar bu sektörde neler yapıyor inanamazsın.
Fakat bankacılık ve bankacı ile uğraşmak ayrı birşey, tüketici sözleşmesinin versiyonlarını ezberledim mesela yeni bir update olmuşsa biliyorum ve farkı arıyorum, ya da benden tahsil edilecek ücreti senelik ödüyorum pazarlık yaparak böylece ekstra hiçbir masraf vermiyorum eft için ...
Bank hack değil tabi, yılların kazığını yedikten sonra buluyorsun çözümü
Sosyal ağlarda paylaş

abi mecburum nasıl mecbur değilim;
yani o açıdan bakınca insanlar hastaneyede gitmeyebilirler. Belim ağrıyo, ama mecbur değilim hayatımı kolaylaştırıcam o yüzden ssk ödemio, gibi bi mantık oluşur ondada.

Maaş hesabından para almıyor, ama verdiği kredi kartından alıyor.
illa açıp ana bacı sövünce geri alıolar paraları. Anca bu. Ben onlara muhtaç değilim, geçiveririm x bankasına yani ama neden beni yoruyorlar abi.
neden telefon açıp işimi illa halletmek zorundayım, neden bankaya gidip 3432324324 kağıda imza atmak zorundayım bi hesap kapama için.
aynı TT net kafası.

Şu ülkede müşteriyi koruyan kanunlar, normal yargıya tabii olduğu için çok zayıf. Koyucaksın judge dredd gibi bi yapı, çakıvericek milyon dolarlık cezayı akılları başına gelicek.
yoksa ooo tek tek dava aç felan, ömürden gider
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...