Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"kabloda" kalın

karakedi

Öne çıkan mesajlar

said:
LathspeLL, 03 Kasım 2004 16:42 tarihinde demiş ki:
Benim korkum şu: Biliyorsunuz kablo'nette siz bir havuza bağlısınız. O havuzda kullanıcılar ne kadar çok sömürürse bağlantıyı sizin bağlantınızda yavaşlıyor. Şimdi bu ucuzluktan sonra bir çok kişi 512'ye geçerse tıkanma yaşanabilir.

Merak ediyorum UTV yada diğer firmaların altyapıları hazır mı bu olay için... Umarım pinglerimiz 300'e fırlamaz.

olabilir bakalım adsl aldık devam edelim ne de olsa tt binasına 10 dk mesafede evim pingim fena değil oyunlar için ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Lath su olayi biraz size acikliyim havu olaylarini

simdi bu network konusu uzerine proje hazirlamis biriyim ve temelde turkiye konuluydu. Kisacasi bilgiliyim.

Simdi bak turkiyede butun cikislar ttnet uzerinden. TTnet poplari var mesela cogu anadolu yakalilar eskiden acibadem pop u uzerinden cikardi. Bu popta cok yogunluk olunca kapasite attirimi yapiyorlardi ancak eskiden ttnet in elinde hat olmayinca ihale acamayinca yapamiyordu. Ama artik ttnet in disari cikislari o problemleri asti yani insallah. Ha olduda kablonun poplarina telkom ozel bir kisinti yapar onu bilmem cunku telekomun adsl ile ilgili bu sene sonuna kadar buyuk hedefleri var o yuzden neler olur bilemiycem.

Yalniz su komsunda kablo kullanirsa senin hizin duser geyigi turkiye icin gecerli degil(dunyadada bitti o dava eskiden bandwitdh limitliykendi o davalar adam 20km oteden wireless signal yolluyor onla 1mbit hizmet veriyor:) ) cunku turkiyede butun network tek bir yerden cikiyor ve bu cikis kapasitesi yetmezse hem adslnin hemde kablonun hizi duser.

Yani kisacasi su utv nin altayapisi hazir ama telekom kablo poplarina yeteri bandwithi verirmi o belli olmaz ha vermezse nolur bu ize kotu ping latency olarak geri donerki senin gibi eski countercilar gicik kapar(ben seni sanki medicten utvden hatirliyom ama neyse:) )

said:
Benim korkum şu: Biliyorsunuz kablo'nette siz bir havuza bağlısınız. O havuzda kullanıcılar ne kadar çok sömürürse bağlantıyı sizin bağlantınızda yavaşlıyor. Şimdi bu ucuzluktan sonra bir çok kişi 512'ye geçerse tıkanma yaşanabilir.

Merak ediyorum UTV yada diğer firmaların altyapıları hazır mı bu olay için... Umarım pinglerimiz 300'e fırlamaz.

[Bu mesaj onlyreal tarafından 03 Kasım 2004 20:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 03 Kasım 2004 20:55 tarihinde demiş ki:
Lath su olayi biraz size acikliyim bandwitdh olaylarini

simdi bu network konusu uzerine proje hazirlamis biriyim ve temelde turkiye konuluydu. Kisacasi bilgiliyim.

Simdi bak turkiyede butun cikislar ttnet uzerinden. TTnet poplari var mesela cogu anadolu yakalilar eskiden acibadem pop u uzerinden cikardi. Bu popta cok yogunluk olunca kapasite attirimi yapiyorlardi ancak eskiden ttnet in elinde hat olmayinca ihale acamayinca yapamiyordu. Ama artik ttnet in disari cikislari o problemleri asti yani insallah. Ha olduda kablonun poplarina telkom ozel bir kisinti yapar onu bilmem cunku telekomun adsl ile ilgili bu sene sonuna kadar buyuk hedefleri var o yuzden neler olur bilemiycem.

Yalniz su komsunda kablo kullanirsa senin hizin duser geyigi turkiye icin gecerli degil(dunyadada bitti o dava eskiden bandwitdh limitliykendi o davalar adam 20km oteden wireless signal yolluyor onla 1mbit hizmet veriyor:) ) cunku turkiyede butun network tek bir yerden cikiyor ve bu cikis kapasitesi yetmezse hem adslnin hemde kablonun hizi duser.

Yani kisacasi su utv nin altayapisi hazir ama telekom kablo portlarina yeteri bandwithi verirmi o belli olmaz ha vermezse nolur bu ize kotu ping latency olarak geri donerki senin gibi eski countercilar gicik kapar(ben seni sanki medicten utvden hatirliyom ama neyse:) )

said:

Sosyal ağlarda paylaş

oh be sonunda, çok iyi oldu bu ya... =) gerçi ben 72m ye 192 kullanıyordum ama 49m ye 256 ve üstüne upload hızı ne güzel ;D[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sparkcaster, 04 Kasım 2004 20:49 tarihinde demiş ki:
yanlış anlamadıysam standart bağlantı 256 olcak demiş galiba??
Vala ben burda (merter) 64 k ya 36 milyon verip 20yle dl yapıyorum artıkın 256 olunca siz düşünün :)

27 falan olacak abarti birsey olmayacak :)[signature][hline]ErnestRulazz..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bencede bu yeni yıldan itibaren kabul görür,Ama zaten böyle birşey olmak zorunda,256 ya 50 milyon ödüyor adsl,tamam servis çok iyi bir sorun oldumu o gün içinde servis elemanları geliyor,yada sadece bir telefonla sorun gideriliyor ama normali 64k(ama 112isdn olarak ayarlanıyor) için 69 milyon,resmen kabloculara kazık,bu çok iyi bir haber[signature][hline]click here online now though under contruction
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
cable kullanıcıları arasında sınırsız hat olması lzm aslında
p2p de fln kullanıcaksın
nede olsa kablo merkeze gidiyo dfierine baglanıyo fln hub gibi olcak yane

öle olsa geçerim kabloya hem yapsalar ne kaybedicekler[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
Emre Aşık Nobre nin popoya el atar...
Bathory, 02 Kasım 2004 17:36 tarihinde demiş ki:
ben bu hakereketi bi dahaki paticik maçında fizboza yapmazmıyım bea
Sosyal ağlarda paylaş

ben kablonet beta testerlarındanım
ilk kullanıcılarındanım yani dahi ticari olarak satılmazken vardı kablo bende (gayrettepe port)

beta tester olduğum için limitsizdi ve 350-400kb/s ile download yapıyordum, kaç CD yazdığımı kaç gb download yaptığımı bir ben bilirim..

p.s: tabii o zaman 10000 tane kullanıcı yoktu

[Bu mesaj Goering tarafından 05 Kasım 2004 13:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...