Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dört ebeveynli aile

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

goldbären said:

başını örtenlerin kaçta kaçı kimsenin karışmadığı bi dünyada ortünmeye devam edecek acaba.

bunu ben de merak ediyorum

ben gidereyim merakınızı hemen. yasak yüzünden örtmeyenlerden fazladır sayıları; ama sayının ilkelerle ilgisi nedir onu anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Sparkcaster said:

başörtüsü islamın kadını ezmesini temsil ediyor çünkü, o yüzden karşıyız evet
başörtüsü özgürlüktür, muhafazakar liberalden sonraki en komik kalıp

bu zayıf bir çıkış kardeş, hem de çok zayıf. senin tezine aynı esprili şekilde cevap veriyorum:

hangi doktora sorarsan sor göte birşey girmesi sağlıklı değil.. homofobikler de bu yüzden karşı bu duruma.

hacı sen bir de fitil gerçekliğini açıkla o zaman. aynı doktor o da.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

huun said:

Sparkcaster said:

başörtüsü islamın kadını ezmesini temsil ediyor çünkü, o yüzden karşıyız evet
başörtüsü özgürlüktür, muhafazakar liberalden sonraki en komik kalıp

bu zayıf bir çıkış kardeş, hem de çok zayıf. senin tezine aynı esprili şekilde cevap veriyorum:

hangi doktora sorarsan sor göte birşey girmesi sağlıklı değil.. homofobikler de bu yüzden karşı bu duruma.

hacı sen bir de fitil gerçekliğini açıkla o zaman. aynı doktor o da.

uyuşturucuyu arkadan alan keşlerin açıklamasıyla aynı o. mideyi bozmadan, kana daha hızlı karışması espirisi.

kangren olan uzvu kesmek hesabı. kesmek iyi değil kolu da mı kesmesinler? olağan üstü durum, olağan üstü eylem.

çocuk gibi tartışmaya devam edelim hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

huun haklı.

konu özgürlük olunca tanımlanması gereken durumlar değil, durumlara karşı geliştirilen ilkeler oluyor.

ilkeler, durumların aksine zaman bağımsız ve evrenseldir. evrensel bir özgürlük tanımını temeline yerleştirdiğin ilkeler ile açıklarsın.

o zaman soru şu;

ne kadar kişi bunu aile/çevre baskısıyla yapıyor

ne kadar kişi inancı gereği isteyerek yapıyor

ne kadar kişi özgürlük anlayışı dahilinde, inancını özgürce yaşayabilmek için serbestlik istiyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...