Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dört ebeveynli aile

Katibim

Öne çıkan mesajlar

mani said:

bir kadın ve bir erkeğin yetiştirdiği çocukların katliamlarıyla, piskopatlıklarıyla, manyaklıklarıyla dolu bir dünyada yaşıyoruz. lezbiyen ve gay 2 çiftin yetiştireceği çocuk gayet normal büyür gibime geliyor.

http://2damnfunny.com/wp-content/uploads/2012/12/Timon-And-Pumba-Raised-A-King-.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

zamanında helak olan kavimlerin helak öncesi durumlarına benziyor.

saçmalık, asimile olmuş topluluk, iğrençlik, salaklık vsvs

yazık kimlerin cocuguysa

cok acaip lan, insanlar birbirleriyle cinsel iliskiye girdi diye yaratici onlari yok etmis.
neye kizmis acaba tanri, ONU ORAYA SOK DIYE MI YAPTIM BEN diye mi dellenmis
Sosyal ağlarda paylaş

normal cunkı o, huseyin uzmezin kotu yola dusmesın dıye torunu yasındakı kızla cınsel ılıskıye gırmesıde normal, arap şeyhlerinin oglanlardan oluşan haremler kurmalarıda normal hepsinin arap kültüründe yeri var çünki

daha anlamını bilmediği kelimeler üzerinden felsefe yapan arkadaş için yazıyorum hani,etik ile normları karıştırınca şalterler atıyro tabi

etik ile normaların çarpıştığı yerde normlardan yana taraf tutan ve etiği bir kenara bırakan adam insan değildir, kendi korkularına ve değişim karşısında olan acizliğine yenik düşüp kendi içsel huzurunu (mutluluk değil dikkat çekerim) başkalarının mutsuzluğuna ve acısına tercih etmiştir

bir insanın yaradılışı olan cinselliği yüzünden ömrü boyunca çocuk sahibi olamayacak olması, hiçbir zaman mutlu olamıyacak olmasının trajedisi "bizim çocuk görür özenir ya" ya yenilmiştir o adam için ki ayakalrı yere bile basamayan havada kalmış bi ihtimal için hayatların harcanmasına razıdır
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben dindar bir insan değilim. hatta dinle alakam bile olmaz... ama eşcinsel ilişkiye sıcak bakmak zorunda değilim.. bu iğrençliğe, bunu aile kuracak noktaya getirecek kadar alçalanlara çanak tutacak, sizin gibi "modern hayat ve önsönloron köndö zövkö körösömözsön" takılmak zorunda da değilim...

sırf sizin gibi düşünmüyorum diye birsürü laf edilmiş.. sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

escape said:

Viktor said:

onlarda senin yetiştiriceğin çoçuk için aynısını soylıyor merak etme afsdfsad

etik olanı yaptığım için mutluyum. insanın kendini avutması, yaptığı saçmalığa kılıf bulması vs bu tarz şeylere ihtiyacı var evet.

etikmi? bilmediğin kelimeleri kullanma bence, sokratın kemiklerini sızlatıyorsun

http://24.media.tumblr.com/tumblr_ldmw7ehbzR1qd03s5o1_500.jpg

aradığın kelime "norm" olucaktı

normal olan yani etik olan, bir kadın ile bir erkeğin aile kurmasıdır. benimle bu tarz konularda dalga geçecek en son adamsın. git mayaları falan araştır oku falan
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

escape said:

yazık kimlerin cocuguysa

futbol bolumu icin bile yetersiz bir adamsin bu tür konulara hic girmemelisin bile bence

bunu diyen adamın futbol bölümünde hiç görünmemesi...
futbol ile iligli yetersizliğimi nerden çıkarttın anlamadım ama bu tür konular için kasmamamı düşünmeni sağlayan şey eşcinselliğe karşı olmam ise, bence sen insanların "bir konu hakkında yorum yapma" hakkını bir daha düşün.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

escape said:

yazık kimlerin cocuguysa

cok acaip lan, insanlar birbirleriyle cinsel iliskiye girdi diye yaratici onlari yok etmis.
neye kizmis acaba tanri, ONU ORAYA SOK DIYE MI YAPTIM BEN diye mi dellenmis

insanların birbirleriyle cinsel ilişkilerine laf eden yok zaten.. aynı cinsiyetteki insanların ilişkilerine lafım var... bir de utanmadan aile falan kurulmuş haberi bir yerinden sonra okumayı kestim sinirlendim... ya bu gerçekten modernlik gelişmişlik falan değil böyle değil bu işler çok yanlış anlamışsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

ya ben dindar bir insan değilim. hatta dinle alakam bile olmaz... ama eşcinsel ilişkiye sıcak bakmak zorunda değilim.. bu iğrençliğe, bunu aile kuracak noktaya getirecek kadar alçalanlara çanak tutacak, sizin gibi "modern hayat ve önsönloron köndö zövkö körösömözsön" takılmak zorunda da değilim...

ahahah escinsel iliskiye sicak bak diyen yok ki. adamlar kendi aralarinda kuruyo iliskiyi. sana bi teklif falan mi geldi arada?
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

binlerce yıldır eşcinsellik var hatta bazı dönemlerde toplumsal kültür noktasına dönüşmüş. Sıcak bakma zorunluluğun yok, evet. Mesela ben türkleri, kürtleri vs. sevmiyorum da diyebilirsin, nefrette edebilirsin ancak tüm bunları ifade etmek ve eleştirilmemeyi beklemek de komik oluyor.

Eşcinsel ailelerinin çocuklarının ileride daha mutlu ve daha başarılı olacaklarına inanıyorum çünkü dünyaya bakış açıları hepimizden farklı olacaktır. Ayrıca toplumun hedef noktası oldukları için çocuklara daha özenli davranma hissi içinde hareket edeceklerdir. Yani 2x daha saygılı 2x daha yaratıcı bir nesil olacağını düşünüyorum.

Ancak senin tabirlerin ayrı tuhaf; mide bulandırıcı, alçaklık, iğrenç. Koşullandığın için ön yargı ile hareket ediyorsun. Eşcinsellik demek 10 yaşında kız/erkek çocuklarına tecavüz etmek demek değil, mesela iğrenç, ahlak dışı, mide bulandırıcı olan durum bana göre budur. 13 yaşında bir kıza onlarca herifin tecavüz edip beraat etmesi asıl iğrençlik burada. Ancak durum eşcinsellik olunca toplumun refleksleri daha hızlı, daha efektif çalışıyor.

Tecavüz olayına tepkiyi geçtim, çocuklara ve bebeklere tecavüz edilmesine yeterli tepki gelmiyor bu memlekette. Yer yerinden oynaması lazım ama çıt yok. Toplumsal bir infial olması gerekiyor ama yok.

Ancak eşcinselliğe gelince herkes aynı tok sesi çıkartabiliyor enteresan bir durum. Halbuki 18'ini geçmiş iki kız iki erkek var ortada ve çevrelerine zarar vermeden birbirleri ile ilişkiye giriyorlar, bundan mutlu oluyorlar, tensel ilişkilerine bu yönde devam ediyorlar. Bu iğrenç oluyor, mide bulandırıcı oluyor.

Mesela eşcinseller evlat edinmek istiyorlar. Normal olarak görülen bir ilişkiden bir çocuk dünyaya geliyor, çöp gibi kenara atılıyor, unutuluyor ve bir eşcinsel çift biz bu çocuğu evlat edinip kendi oğlumuz/kızımız gibi bakmak istiyoruz diyor.
Bunlarda mide bulandırıcı, bunlarda iğrenç oluyor. Eşcinsel insan evlat ediniyor, iğrençlik ötesi dimi ?

Asıl iğrençliği kişilerin rızası ilen cinsel ilişkilerde değil, daha başka yerlerde aramak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...