Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara vs İstanbul

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'de yaşanacak şehir yok kimse kimseyi kandırmasın. Anca şehirden biraz soyutlanmış elit üniversite çevreleri/kampüsleri ve askeri alanlar var işte. Geçen gittim İstanbul'a, Bakırköy'den Beşiktaş'a 3 saatte gittim trafik yüzünden. Ayağını attığın yerde insan var. %90'u da boş beleş tipler. Ankara'nın da ondan aşağı kalır yanı yok. 8-9 çocuk yapıp ortalığa salan zihniyet batırdı ülkeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

abi umraniye'ye gittiniz mi son zamanlarda?
serifali'de cilgin luks konutlar var.
umraniye atasehiri iceriyor mu bilmiyorum da atasehirden bahsetmeme bile gerek yok sanirsam.

ben serifalinin ustunde yasadim 4 ay falan, camlik mahallesi iste serifali'nin yani. evler yeni falan evet, esnafin dedigine göre zaten son 3-4 yilda adam olmus bölge. 650-700 liraya ev buluyosun ondan sonra bi minibus icin 15-20dk otobus icin yarim saat bekliyosun. Kadiköye trafiksiz en iyi ihtimalle yarim saatte, trafik olunca 1 saatte anca gidiyosun. Taksiye binersende enaz bi 30 lira yaziyo, kaldiki karsiya falan gececeksen bide vay haline... Atasehirde evler guzelde, atasehirde uzak, ne farkediyo anca otobus minibus seferleri az daha iyi. Okadar uzakta yasayinca isininde o bölgede olmasi lazim, yoksa isin gucun karsidaysa atasehirde yasamakla sebinkarahisarda yasamanin bi farki yok..

Dusunki bi de gece hayati yasayacam arkadas dersen vay haline... Moda da 2 bira icersin ondan sonra taksiye 30 lira ödersin eve gitmek icin ehauh. Istiklale, nisantasina gidiyim dersen dönusunu yine ayarlicanda falanda filanda, istanbul zor abi iste. Valla sirf usendigimden disari bile cikmadim o 4 ayda, dunyanin taksi parasini bayildim bide.
Sosyal ağlarda paylaş

su fiyatına dediğin oradaki su buradaki alkol fiyatına satılıyo zaten

bi de kıbrıs böyle yeviyeviyeviyev diye konuşan tipler hep sonradan görme zenginlik kendini bişi sanmalar falan yaşamak çalışmak iş yapmak için güzel bi yer değil ayrıyeten arada derede kalmış siyasi durumu var güven olmaz

izmir olsa süper olur
Sosyal ağlarda paylaş

ankara tam bir facia ya, hadi anladık güvenlik ama bari canberra gibi nüfusu az bırakılmalıydı. biraz sim city, biraz civ oynamış birisi oraya megapol kurulmayacağını bilir yani.

istanbul ise yer olarak dünyanın en iyi şehri filan, bunu da gayet objektif bir yaklaşımla söylüyorum heh. napolyon bile demiş dünyanın başkenti olmalı diye.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

su fiyatına dediğin oradaki su buradaki alkol fiyatına satılıyo zaten

bi de kıbrıs böyle yeviyeviyeviyev diye konuşan tipler hep sonradan görme zenginlik kendini bişi sanmalar falan yaşamak çalışmak iş yapmak için güzel bi yer değil ayrıyeten arada derede kalmış siyasi durumu var güven olmaz

izmir olsa süper olur

lan ne alaka simdi konuyu nerden nereye cektin ya, egriti dedim, turkiyenin yalan yanlis isler cevirme bölgesi dedim, yasanabilir guvenilir hayat standartlari super yermi dedim sanki. luks otel, kumarhane, araba, alkol, mehmet ali erbil baskada bi bok yok onu diyoruz iste bizde
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

:))) ulan fin,bir şeye de karşı çıkma yav. gayet güzel semtler,nesi var yav?

abi ne bileyim yaşadığın yer diye seviyosundurda çok ghetto bi yeri suburb yapma uğraşına girmişler sevmedim pek trafikte kaldım bide bi kaç kez falan
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ankara tam bir facia ya, hadi anladık güvenlik ama bari canberra gibi nüfusu az bırakılmalıydı. biraz sim city, biraz civ oynamış birisi oraya megapol kurulmayacağını bilir yani.

istanbul ise yer olarak dünyanın en iyi şehri filan, bunu da gayet objektif bir yaklaşımla söylüyorum heh. napolyon bile demiş dünyanın başkenti olmalı diye.

Napolyon başkent olsun dese dese Paris der komik olmayın ,İstanbul güzel şehir ancak eğlenilecek kız derler ya işte o tarz eğlenip tekmeyi vurursun , Ankara ise işte bas nikahı yaşa bir ömür evinin kadını olsun asfsd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...