Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

dworgian 23 sayfadir gercek islam bu degil diyosun. biri bisey diyince de yok sacmaladin, yok iqun yetmedi tarzi agresiflesiyosun.

bi senin cevrende var musluman. biz quebecte dogduk buyuduk

/sarcasm on

sevindim orada doğmana. yoksa aksi takdirde çevrende müslümanlar varken onları da şu adamlarla bir tutuyor olmanız daha saçma sapan olurdu.

/sarcasm off
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Dworgian said:

Aluriel said:

adamın iki mesajı birbirine zıt kutuplarda resmen. diyorki 2-3 kişinin yaptığını bütün dine maledemezsin. sonra gelmiş bana ateistlerin yaptığını sayayım mı diyor. tipe bak ya, kendiyle çelişiyor.

HAHAHAHAHAH

abi orada demek istediğim "bir kaç kişiyi bir akıma mal edemezsin" yani mao veya stalin de ateizmi kötü yapmaz

sayayım mı? dedim çünkü senin islama bakış açına göre benim de o adamları tüm ateizm e mal etmem lazım

sana yazmadım onu katibe yazmıştım.

pardon o zaman =)
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

abi müslümanlar beynini kullanarak düşünen insanlara karşı düştükleri mizahi pozisyonu bilseler kaçırdıklarına üzülürlerdi

misal burada müslümanlara beyinsiz demen direk senin saçmalaman oluyor

çok zeki atayizler var. "Tanrı yoksa davranışımı kontrol etmeme gerek yok" diyip 17 kişiyi öldüren fln
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

"nutella yerim" said:

abi müslümanlar beynini kullanarak düşünen insanlara karşı düştükleri mizahi pozisyonu bilseler kaçırdıklarına üzülürlerdi

misal burada müslümanlara beyinsiz demen direk senin saçmalaman oluyor

çok zeki atayizler var. "Tanrı yoksa davranışımı kontrol etmeme gerek yok" diyip 17 kişiyi öldüren fln

çok güzel benzettin aynen öyle hakkatten
Sosyal ağlarda paylaş

downwhereiam said:

Bence bu durumun ateist veya dindar olmaktan ziyade sosyolojik şartlarla ilgisi var.Ateistliğin yaygın ve dindarlığın marjinal kaçtığı bir dünyada yaşasaydık belki de ateistler aynı hoşgörüsüzlüğü gösterip , aralarından radikal eylemciler çıkacaktı

Meselenin siyasi boyutu da var.Dindarların çoğu politik anlamda organize olabilmiş durumdalar.Ateistlerin ise bulundukları ülkelerde azınlık oldukları durumlarda bunu yapabilmek için yeterli sayıları yok.O yüzden radikal eylemlerden önce daha romantik metodlarla sayılarını çoğaltmaları gerekir.Politik anlamda organize olan ateist otoritelerin de dindarların yaptığının aynısını yaptığı dworgianın da bahsettiği gibi özellikle eski komünist rejimlerde görülmüştür (onlara komünist denip denmemesi gerektiği de ayrı bir tartışma konusudur).
Durum ateizmin veya dinin kendisinde kötülük arayacak kadar yüzeysel değildir.İnsan faktörünü unutmamak lazım.İnsan genellikle farklılıklara hoşgörü göstermekte zorlanır.En barışçıl bir fikir bile militan silahına dönüşebilir.İnsanların futbol takımı tutarken birbirini öldürdükleri bir dünyada yaşadığımızı unutmayın
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Nigger_of_the_sand said:

Ateistler insanlara zarar vermez demek saçma bir iddia zaten.

Ama ama ateizm diye bir öğreti olmadığı için seni senin gibi olmayan insanlara karşı önyargılı yapmaz, onlara nasıl davranman gerektiğini şartlamaz dolayısıyla ateist bir diktatörün hareketlerinin sorumluluğu diğer ateistlerce paylaşılmaz çünkü ateizm kanalından yayılmamıştır bu.

İnananlarının davranışlarına göre yargılanmaktan muaf tutulması için senin içindeki kötülüğü konuşturamayacağın ya da hayatın o alanına karışmayan bir öğreti olması gerekir. Sen "ben bu adamı küpe taktığı için diye dövdüm çünkü-" diyip bir töre, gelenek, ideolojiye referans verirsen haliyle o şey antipatik hale gelir.

Antipatik hale gelir. doğru. Ama bu şu demek olmamalı --> "Abi müslümanlar küpe takanı döver"

Bu genelleme olur ve saçmalıktır bence işte. Misal küpe takanı dövmek diyelim, size saçma geliyor ama emin olun bir sürü müslümana da saçma geliyor.

Herkes İslam'ı aynı ölçüde uygulamak zorunda değil tabi, adam dövmeyi geçtim namaz kılar bile demek saçma olur. (zaten küpeyle alakalı birşey yok İslam'da, o örnekti sadece)

Ki zaten kimsenin buna benzer bir iddiada bulunduğunu da sanmıyorum, Alabama'da yaşamıyoruz sonuçta, Müslüman görmek için sağa sola bakmak yeterli. Yani İslam'a bir eleştiri getirildiğinde bütün inananların her birine getirilmiş bir eleştiri olduğu anlamına gelmiyor. Bana göre de Japonların manyakça gelenekleri var mesela ama bütün Japonlar'ın manyak olmadığının farkındayım..
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi tamam sen ve ailen iyi inananlardansınız.neden islam savunucusu oldun anlamadım.

olmadım?

genellemelere gıcıgım konu ne olursa olsun. birkaç mesaj yukarıda dedim bunu?

ama okumak ve anlamak farklı (sana değil lafım).

o babacum un koyduğu fotodaki adamlarla bir değil her müslüman fln vs işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

[Ki zaten kimsenin buna benzer bir iddiada bulunduğunu da sanmıyorum, Alabama'da yaşamıyoruz sonuçta, Müslüman görmek için sağa sola bakmak yeterli. Yani İslam'a bir eleştiri getirildiğinde bütün inananların her birine getirilmiş bir eleştiri olduğu anlamına gelmiyor. Bana göre de Japonların manyakça gelenekleri var mesela ama bütün Japonlar'ın manyak olmadığının farkındayım..

bunu bi sen diyorsun işte
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...