Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wow ve Fps sorunu

Todesengel

Öne çıkan mesajlar

Samsung np550p5c-s04TR laptop ile wow oynuyorum ama aşırı derece fps sorunum var. Ayarlar good'da olmasına rağmen 20 fps alıyorum. Makinede 2gb gt650m ekran kartı var ama fps yerlerde sürünüyor. Sürücü güncel durumda. Ndivia ayarlarından yüksek performanslı ndvia işlemcisini de seçiyorum ama değişen bir durum yok. Makinada ısınma gibi bir problemde yok.

Acaba sorunun kaynağını bilen biri var mı? Herhangi bir çözüm önerebilecek?

Laptop Özellikleri

İşlemci Markası INTEL
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
İşlemci Numarası 3630QM
İşlemci Hızı 2.4 GHz
İşlemci Ön Bellek 6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 8 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Disk Kapasitesi 1 TB HDD + 8 GB SSD
Ekran Kartı Markası NVIDIA
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
VGA Chipset Modeli GT650M
İşletim Sistemi Windows 8

Sosyal ağlarda paylaş

abi systema tıkla, advanceda tıkla orada graphics tadında bir sekme olacak oradan max fps sınırı varsa onu kaldırma ama ortalara flm çek o barda. aynı menüden dx9 kullanıyorsan 11e değiştir.

sonra advanced sekmesinden yine networke gir, orada optimize lag, optimize band usage tarzı bir nane var onu disable et bazen deli spike yapıyor direk fpse vuruyor.

bunlarda olmuyorsa çalışan herşeyi kapatıp, run as administrator de bi son çare ama bu işe yaramaz büyük ihtimalle.

wtf cache ve datanın içinde bir cache daha var onu sil.

şimdi aklıma geldide.

datada ya da cachede user account isminin olduğu bir klasör ya da defined ayarlar için oluşturulan bir dosya vardı son dönemde donanım değiştiyse onu silmen gerekiyor tekrar oluşturulması için. tam olarak bilemedim wow forumlarında yazıyor.

config. bilmemneydi sanki.

data klasörünü tamamen silme sakın :)

yine launcher ayarlarından 64 bitte çalıştığına emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartı driverların ve anakartın pci slot driverların güncel mi?

driver checker yaz googlea indir o programın trial versiyonunu her ihtimale karşı.

nvidia menüsüne gir kullanılan ekran kartının sürekli entegrede olup olmadığına bak sanmıyorum ama çok düşük bir ihtimalde olsa oynamıştır biri vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartının driverını ndivia sitesinden tekrar indirip temiz kurulum yaptım ama sonuç gene aynı.

tahminim wow çalıştığında entegre ekran kartı intel hd graphics 4000'i kullanıyor. hiç bir şekilde yüksek performanslı ndivia(gt650m)'ya geçmiyor.

ndivia denetim masasından ayarlıyorum ama sonuç aynı. acaba windows 8 ile alakası bir durum mu?
Sosyal ağlarda paylaş

emin değilim çözüm olacak mıdır ama güç seçeneklerinden güç planını yüksek performansa ayarladın mı?

Ben ilk laptopumu aldığımda güç planı dengeliye ayarlıydı bu da şöyle bir sıkıntı yaşatıyordu; bilgisayar turbo boostu her zaman devreye almıyordu üstüne işlemci hızını da düşüğe çekiyordu. bu da fps sorunu yaşatıyordu oyunda. Yüksek performansa getirince bunu elimine etmiş oldum. Birde bütün addonlar kapalı halde iken fps sıkıntısı yaşıyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

ndivia ayarlarının hepsi yüksek performans seçili. aygıt yöneticinden diğer ekran kartını kaldır dediğimde fps 1 oluyor :D

wow forumlarında aynı sorundan muzdarip kişiler mevcut. Farklı ekran kartları olsa bile yine fps düşüklüğü varmış. Ama hiç birinde sonuç yok.

gt540 sorunu
ATI 7670 sorunu
GT320 sorunu
Sosyal ağlarda paylaş

abi son olarak nvidianın auto detect programı var onu indirip ekran kartının modelini teyit et diyebilirim şuan için aklıma başka bir şey gelmiyor, arada forumlara flm bakıyorum wowun canım sıkıldıkça görürsem faydalı bir şey söylerim.

başlata tıkla dxdiag yaz entera bas oradan raporu kaydet tarzında bir şey olacak, onunla wow forumlarına topic aç bir adet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...