Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Sam dusmuyor galiba

NoTwisT

Öne çıkan mesajlar

Jim_E_Rustler said:

Dark_Soul said:

1 ayda atmıs 200 mesajı goya sdsfffs.3 aydır bu lafı dusunuyordum.Biri üye olup 2 haftada 200 mesaj atsada , ona bu lafları soylesem diyordum sen ciktin işte ortaya.

Her postumda sen ve çetonun totalinden çok gider var ama.

Ve bariz yavaşsın, niye zoruluyorsun ki?

http://i.imgur.com/SLX5o3U.jpg

şu karakter nerden ? mmmhmm teninin rengi mmhmm
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

o kadar müslümansın arapça bilmiosn abv çipetpet

Arapça biraz biliyorum tabii ki,ama müslüman olana ,devrim marşı ezberletir gibi arapça öğrenme mecburiyeti yok ,mobilden izlediğim için başlığı v.s kontrol edemedim.ayrıca bu nasıl çapulcu sürüsü lan?

Hadi mücahid kardeşlerimin elinde yok ,avucunda yok ,chp lilerle saadetçilerin yardım kampanyası yapmaları lazım,haa bir de müslüman düşmanı atayiz reyizlerin ahahahs
Sosyal ağlarda paylaş

sünnilerden sayende sonsuz iğrendim çipetpet, bu kadar mı zorunuza gidiyor birilerin farklı mezhepten olmaları? allahınız kendini savunamıyor mu yoksa size ihtiyaç duyuyor,
noldu hani işine gelmeyen kavmi helak ediyordu
wall streette dünyanın annesiyle ilişkiye giriyor %1 niye hala helak olmadılar da sürekli müslümanlar helak oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

hamsilipilav said:

o kadar müslümansın arapça bilmiosn abv çipetpet

Arapça biraz biliyorum tabii ki,ama müslüman olana ,devrim marşı ezberletir gibi arapça öğrenme mecburiyeti yok ,mobilden izlediğim için başlığı v.s kontrol edemedim.ayrıca bu nasıl çapulcu sürüsü lan?

Hadi mücahid kardeşlerimin elinde yok ,avucunda yok ,chp lilerle saadetçilerin yardım kampanyası yapmaları lazım,haa bir de müslüman düşmanı atayiz reyizlerin ahahahs

la hiç güleceğim yoktu çipetpet göktengri de seni güldürsün emi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sünnilerden sayende sonsuz iğrendim çipetpet, bu kadar mı zorunuza gidiyor birilerin farklı mezhepten olmaları? allahınız kendini savunamıyor mu yoksa size ihtiyaç duyuyor,
wall streette dünyanın annesiyle ilişkiye giriyor %1 niye hala helak olmadılar da sürekli müslümanlar helak oluyor?

Sakin ol şampiyon mezhep v.s nereden çıkarttın arkadaş? Öso nun için de hıristiyan milisler de var,sünni olmayan milisler de var.yani dikkat köpek giremez tabelasını asan sahip öfkesine niye kapıldın bir anda?
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
allahınız kendini savunamıyor mu yoksa size ihtiyaç duyuyor,

Abicim dincilerin şu kısımlara verdikleri yegane cevap onlar öteki tarafta cezasını çekecek, Allah sevdiği kuluna dünyada eziyet çektirip öte tarafta hurilerle mükafatlandıracahkk!!!

Ulan niye bekletiyon insanları, gidipte dönen varmı sanki, ya bi bok yoksa öte taraf diye sdf
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çipetpet sizin tarikatın ismi neydi?

Bizi biraz aydınlatsana türkiyedeki sünni tarikatlar konusunda. Siz şimdi hanefi misiniz, farklı bi kol mu?

tarikatçı,cemaatçi,şu cu,bu cu değilim,elhamdülillah müslümanım sadece,herhangi bir akıma mezhebe v.s taassub derecesin de bağlılığım da yoktur.önceliğim kuran,sünnet ve peygamberin ashabı ve çevresinin yaşantısıdır.

sünni tarikatlar konusun da ders verebilecek birikime sahibim sana,ama sorduğun soru dahi art niyetli,o yüzden isimlerini yazayım git sen araştır .

mezhepler;
hanefilik
şafiilik
hanbelilik
malikilik

üstte ki 4 mezhep ehli sünnet vel cemaat ekolü içerisin de hak mezhep olarak değerlendirilir.

şii
mürcie
harici

bunlar da islamın %90 ı na hakim olan ehli sünnet ekolünün dışın da,inançları aşırı derecelere varan inanç sistematikleridir islamiyet içerisin de

tarikatlar

nakşibendi
kadiri
rufai
cerrahi
halveti
uşşaki
mevlevi

bunları da isim isim araştırırsan ne dediklerini,neler de farklılık gösterdiklerini araştırırsın,fakat peygamber zamanında ki mekke müşrikleri gibi,''biz Allaha inanıyoruz fakat taptığımız putlar,dualarımızı adaklarımızı Allaha ulaştırıyor'' dedikleri gibi,şu anda ki tarikatlar da,''şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır'' tarzı saçmalıklar ve,genel nakşi tarikatına yayılmış rabıta sapıklığı yüzünden dinen mekke müşriklerinden farkları kalmamıştır.

şimdilik bu kadar yeter,eğer merak eden olursa ayrıntılarıyla cevaplayabilirim,saygı çerçevesin de tabii ki

edit:suriye konusunda da,beşşar esadın bağlı olduğu mezheple,iran da ki şiilik arasın da,türkiye aleviliğiyle,iran şiiliği kadar benzer yan var sadece bunu da belirtmiş olayım efenim...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...