Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

oroyin moroyin yok. raki iciyorum da, yazilan ortada, ordan bi anlam cikarmamisim sonucta.

ayrica durup dururken insan insana niye saygi duysun? saygi dedigin hak edilir.

dine laf edildi diye de milleti bogazlamaya kalkicak insana kim saygi duyar bilemedim simdi.

hatta sunu da yapistiriyim da bosta kalmasin

Dworgian said:

birinin ailesine laf etsen gülüp geçebilir ama tuttuğu takıma (örnek tamamen) laf etsen seni boğazlayabilir.

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir.

sizi oldurebilecek insanlara saygili davranin. orman kanunlari vol1.

sana bir çocuğa açıklar gibi açıklayayım.

Dworgian said:

birinin ailesine laf etsen gülüp geçebilir ama tuttuğu takıma (örnek tamamen) laf etsen seni boğazlayabilir.

Bu bir örnek. Orada yazıyor bak. Türkiye'de futbol yüzünden adam öldüren hiç görmedin mi? Ben gördüm. "ebilmek" "might" olasılık. Kesinlik değil. Ayrıca "boğazlamak" izafi. Sana küfredebilir, vurabilir, hakaret edebilir vs vs. Şimdi buraya kadar anladıysan,

Dworgian said:

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir

bu lafın öncesinde "her insanın önem verdiği şey farklı olabilir" diye bir şey dedim.

hah, o zaman, o örnekteki futbol fanının yaptığı saçma da olsa sana göre, o adamla diyalog kurmak istediğin varsayımıyla, o kişinin önem verdiği şey sana saçma da gelse saygı duyman gerekir. insan sosyal bir hayvandır, sosyal olmanın kimi kuralları vardır.

ha uymam dersen de senin yarattığın etkiye gelecek tepkiyi sadece karşı taraf belirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Claiborne said:

şarap ne lan kafir

Sen sus zındık

Olm bir kere küçükken,tiüim şurupların kokusundan mı tadındanmı,büyüyünce utana sıkıla,gidip 18 yaşın a girdiğim gün küçük rakı almıştım,sonra dilime deydirip şişeyi kırmıştım.bu da böyle günahkar bir anımsır.alkol ağzıma sürmedim sayılır da,kadınlara karşı baltacı&nuri alço karışımı bir şeydim.ıvır zıvırla kandırırdım :) 56k zamanı o lanet kopmaların yaşandığı dönem de irc den geri zekalı,ama güzel bir avukatı ayarlayıp marine princess otel de çok günahlar işlemiştim.neleri anlatıyorum arkadaş :s sahibi gelirde

oOoOoOo cipetpet the pussy destroyer
Sosyal ağlarda paylaş

benzer bir olay benim basımada geldi hemde daha yobaz olan kayseri sehrinin hava alanında
saat 7 gibi binicem ucaga geçtim bekleme salonuna bi anda hacı adayları doldu bende uykulyum zaten en kösede biyerede yarı uyur bekliyorum heryer dolduktan sonmra benim de yanıma oturmak zorunda kaldılar
yazan arkadasın tipi nasıl bilmiyorumda ben dericeket falan giymistin istanbul sıcak olur diye kayseriye nazaran sakalla falanda tehlikeli görünüyordum
küpe ye falan aralarında konusuyolar duyuyorum ses etmedim
en son aralarından biri cesaretini toplayıp yanıma yaklastı ve
hacıto-sen nebiçim erkeksin küpe takıyosun dedi
ben-sen ne biçim erkeksin etek giymissin
hacıto-terbiyesiz,saygısız(arkadan homurtular yüseliyordu,hızlı düsünmeliydim)
ben-tövbe yarabbi,allahım sen sabır ver
arka tarafta ugurlamak için gelen hacılara nazaran dinazor olmayan birkaç amca bana dogru yaklasmaya basladı bakıslarından dini çok sevdikleri anlasılıyordu,benim hacılara bakıslarımdan onları domuz kusmuguyla esdeger gördügüm hissediliyodur
40lıadam-git uçak gelene kadar baska yerde bekle rahatsız oluyorlar
ben-kes lan git polis cagir(işler bu kadar büyükken polisinde işin içinde olacagını tahmin etmeliydim)
5 dakika sonra...
polis-bak bakıyim genç
ben-buyur amirim
polis-neden rahatsız ediyorsun hacı adaylarını,ayıp degil mi
ben-onlar var olmamdan rahatsız oluyor elimden gelen birsey yok allah dısında hiçbirsey birseyi yoktan var edemez
polis-...sen su kılıç getiren çocuk degil misin?*
ben-evet
polis-noldu götürebildin mi
ben-götürdüm abi sagolasın yardım etmesen o gün ucagi kacırıcaktım
polis-önemli degil görevimiz hadi iyi uçuslar
hacıtolar nefret dolu bakıslarını üzerimde tutmaya devam etti bense onları umursamadım
http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/238/d/d/poker_face_by_paper_bob_omb-d5cj64c.jpg

*kılıç olayı:o ucustan bir kaç ay önce kapalı aksesuar kılıc götürecektim istanbula alarm falan vermedikleri kaldı bir odaya aldılar ordada bu gelen polis vardı elinde baretta biriyle konusuyor meger konustugu adam ajanmis benim olay için ambalajlayın gitsin dedi direk kılıca bakınca
Sosyal ağlarda paylaş

lol ben de eve bacon burger soylemistim

getiren herif faturaya bakti fiyati soylemek icin orda bacon kelimesini gordu heralde

bacon domuz eti demek biliyo musun dedi

evet dedim

muslum degil misin sen bilader dedi

ne kadar rahatlar lan

skimsonik kurye bile kapiustu sorguya cekiyo

bahsisi bile almadi ahah

gavurum ya ben

din ne kadar igrenc bi sey lan
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

dasaaa said:

çünkü komik.

onu diyorum. karşı tarafın x konu ile ilgili hassasiyetini göz ardı edip "çüngü gomig" kafasıyla hareket edildiği sürece konu ile ilgili düzgün bir diyalog ve konuşma yapmak pek de mümkün değil.

zaten "karşılıklı saygı ne? bana komik gelenle dalga geçerim" dendiğinde bitiyor iş

abi kimse kusura bakmasın bu konuda. birisi gelip de şöyle bişi derse.

BEN ATLARI SEVİYORUM! HELE Kİ ATLARIN SEKİZ AYAĞI İLE DUVARA TIRMANIP AĞ ÖRMELERİ YOK MU.... AAAAAHH AH BENİ BENDEN ALIYOR GERÇEKTEN!

ben bunu komik bulur ve gülerim ve dalga da geçerim.

bu salaklık saygıyı da gerektirmez.

bu konuda yazılan olayın gerçek olduğuna inanmıyorum.
ama gerçekse yapılanlar müslümanlığa ait değildir.

dalga geçilen müslümanlar değildir, salak insanlardır.
saygı duyulması gereken bişi değil insanların salaklıkları.
salakça, budalaca, ahmakça olan şeyleri çok önemsemeyin zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Marty said:

oroyin moroyin yok. raki iciyorum da, yazilan ortada, ordan bi anlam cikarmamisim sonucta.

ayrica durup dururken insan insana niye saygi duysun? saygi dedigin hak edilir.

dine laf edildi diye de milleti bogazlamaya kalkicak insana kim saygi duyar bilemedim simdi.

hatta sunu da yapistiriyim da bosta kalmasin

Dworgian said:

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir.

sizi oldurebilecek insanlara saygili davranin. orman kanunlari vol1.

sana bir çocuğa açıklar gibi açıklayayım.

Dworgian said:

Bu bir örnek. Orada yazıyor bak. Türkiye'de futbol yüzünden adam öldüren hiç görmedin mi? Ben gördüm. "ebilmek" "might" olasılık. Kesinlik değil. Ayrıca "boğazlamak" izafi. Sana küfredebilir, vurabilir, hakaret edebilir vs vs. Şimdi buraya kadar anladıysan,

Dworgian said:

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir

bu lafın öncesinde "her insanın önem verdiği şey farklı olabilir" diye bir şey dedim.

hah, o zaman, o örnekteki futbol fanının yaptığı saçma da olsa sana göre, o adamla diyalog kurmak istediğin varsayımıyla, o kişinin önem verdiği şey sana saçma da gelse saygı duyman gerekir. insan sosyal bir hayvandır, sosyal olmanın kimi kuralları vardır.

ha uymam dersen de senin yarattığın etkiye gelecek tepkiyi sadece karşı taraf belirler.

hala ayni seyden bahsediyosun, adam "x" e cok onem veriyo olabilir, ona saygili davranmazsan seni dovebilir.
orman kanunlari vol1.
bir de mantikli birseymis gibi de 2dir aciklamaya calisiyosun ayni seyi. sosyal olmanin kurallari vardir diyip siddet gosterirler sana diyosun.

ne diyim artik. ok kardes haklisin, dovulmemek, yakilmamak, bicaklanmamak icin guclu/elinde silahi olan/yaninda kendisi gibi guruhla takilan insanlara karsi el pence divan durmaliyiz. saygi gostermeliyiz ekselanslarina.
Sosyal ağlarda paylaş

tartışmaları okudukça en çok düşündüğüm şeyde
hepimiz çok iyi insanlarmışız gibi yorumluyoruz aslında hepimizin yaptığı kötü davranışlar var hiç birimiz mükemmelliğin yanından bile geçmiyoruz. yaşamaya değer varlıklar mıyız acaba ? bence insanların soyu tükensin ve hepimiz cehennem gibi ruhsal bir boyutta yaptıklarımıza bakıp arınalım acı çekelim bol bol. nirvanaya ulaşalım sonra yaratıcımızı yargılayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

hala ayni seyden bahsediyosun, adam "x" e cok onem veriyo olabilir, ona saygili davranmazsan seni dovebilir.
orman kanunlari vol1.
bir de mantikli birseymis gibi de 2dir aciklamaya calisiyosun ayni seyi. sosyal olmanin kurallari vardir diyip siddet gosterirler sana diyosun.

ne diyim artik. ok kardes haklisin, dovulmemek, yakilmamak, bicaklanmamak icin guclu/elinde silahi olan/yaninda kendisi gibi guruhla takilan insanlara karsi el pence divan durmaliyiz. saygi gostermeliyiz ekselanslarina.

Gercekten saçma olmanin otesine gectin.

1) insan insana saygili olmalidir. Zorundadir degil. Toplum icerisinde yasamanin belli kurallari vardir. Bu çok basit bir gercek

2) insan insanla iletisirken, empati yapabilir ise diyalog saglikli yurur

3) hayir arkadasim tepki illa dovmek olmaz. Yani saygisiz olursan dayak yersin onermesi senin hayalinin mahsulu. Olabileceklerden bir tanesini cekip, bunu tek gercek sonucmus gibi algilaman (ben oyle anlatmadim cunku) senin algi problemin

4) sen bir insana niye durduk yere saygi duyayim diyebilirsin bu kisisel tercihtir. Her etki bir tepki dogurur. Bu tepkilere ornek;

a) karsindaki kisi onemsemeyip gulup gecebilir
b) ayni kisi seninle konusmamayi cekip gitmeyi secebilir
c) ayni kisi sana kufurle karsilik verebilir
d) ayni kisi sana vurmaya calisabilir
e) ayni kisi seni oldurmeye calisabilir

Bunlar hepsi olasi tepkilerdir. Sen bir etkide bulundugunda karsidan gelecek tepki karsi tarafin kontrolundedir. Onun tepkisi de sende bir karsi davranisa yol acabilir

Tum bu soylediklerim olasilik dahilindedir.

YANİ SADECE KARSİDAKİNE SAYGİ DUYUN YOKSA DAYAK YERSİNİZ GİBİ SAÇMA SAPAN BİR SONUCA VARMAN sadece senin alginda problem oldugunu ya da trolluk yaptigini gosterir

Benim defalarca soyledigim tek bir sey var, bir diyalogda taraflar birbirine, fikirlerine saygi duyarsa o diyalog adam gibi devam eder. Yoksa sonlanir.

@dasaa karsimdaki kisi senin dedigin seyr inaniyorsa ve bu konuda ciddiyse ben de espri yapabilir dalga gecebilirim. Ne zamana kadar? Karsimdaki kisi bu konuya gercekten bozulursa susarim ben. İnsan kirmaktansa o diyalogu kesmeyi yeglerim cunku. Bu arada t bu yorumlarimi "internet ortamina gore degil, gercek bir tartisma ortamina gore" yapiyorum.

İste bu yuzden kimseyle ciddi bir futbol (zaten anlamam), din, siyaset tartismasina girmemeye calisirim. Cunku ozellikle bu tip tartismalarda genelde bir tarafin fikri digerine sacma, komik, mantiksiz vs gelir ve asla cozume kavusmaz. Kimse fikrinden sadece karsidaki insan 2 laf etti diye vazgecmez. Bu yuzden dusuncesine saygi duyar ve susarim orram geriliyorsa.

Bu dusuncelerim size komik geliyorsa da varsin gelsin.

Su mesajdan sonra da "respect or get beaten" diye anlayan olursa da, sucu çok kitap okutmayan, bos beles bir nesil yetistiren egitim sistemine atmak gerek herhalde en temizinden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...